پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ماجرای مثلث مرموز در هواپیماها چیست؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 252639 // // //


ماجرای مثلث مرموز در هواپیماها چیست؟

گاهی ممکن است با هواپیما که سفر می‌کنید خدمه پرواز از شما بخواهند میان ردیف صندلی‌ها حرکت کنید تا وزن بار هواپیما پخش شود. این کار باعث می‌شود کنترل هواپیما و راندمان سوخت آسان‌تر انجام شود.


ماجرای مثلث مرموز در هواپیماها چیست؟

بنابراعلام بلیط دات کام، تصور کنید می‌خواهید تعادل یک سینی چای را  با یک انگشت حفظ کنید. لیوان باید با نیرویی که از بالا و پایین به انگشت شما منتقل می‌شود، متوازن باشد. اما اگر انگشت‌تان را زیر سینی از لیوان دور کنید سینی یک ور می‌شود و تعادل خود را از دست می‌دهد. حالا تصور کنید مسافر هواپیمایی هستید که در آسمان در حال حرکت است. فکر می‌کنید هواپیما تعادلش را چگونه در آسمان حفظ می‌کند؟
اگر زمانی که سوار بر هواپیما هستید مثلث مرموزی بالای صندلی‌تان دیدید تعجب نکنید یا نترسید. این مثلث هیچ نمادی از هشدار نیست. اما حتما باید بر بدنه هواپیما باشد تا خدمه پرواز آن را ببیند.

مسافران معمولا با دیدن علایم مختلف در هواپیما کنجکاو می‌شوند که معنا و مفهوم هر کدام از علائم را بدانند. تا به حال این مثلث را در هواپیما دیده بودید؟ فکر می‌کنید علت حک شدن این مثلث بر بدنه هواپیما چیست؟ آیا فقط علامتی صرفا تزیینی است یا مفهومی را در پی دارد؟
اما داستان مثلث چیست؟
وقتی هواپیما در آسمان پرواز می‌کند باید بتواند تعادلش را میان زمین و آسمان حفظ کند. این تعادل چگونه ایجاد می‌شود؟ در لبه جلویی و عقبی هر کدام از بال‌های هواپیما یک مثلث وجود دارد. این مثلث‌ها جنبه تزیینی ندارند و جزو علایم کاربردی برای خدمه هواپیما هستند. کاربرد این مثلث‌ها برای تعیین نقطه جاذبه هواپیماست. در واقع مرکز بال هواپیما نقطه جاذبه هواپیماست که برای کنترل و حفظ تعادل هواپیما استفاده می‌شود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو