پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعمال تحریم‌های جدید خزانه‌داری آمریکا علیه صنایع هوائی ایران و ماهان ایر + نقد

تاریخ خبر: // کد خبر: 252701 // // // خبر مهم


اعمال تحریم‌های جدید خزانه‌داری آمریکا علیه صنایع هوائی ایران و ماهان ایر + نقد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا امروز چهارشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد.


اعمال تحریم‌های جدید خزانه‌داری آمریکا علیه صنایع هوائی ایران و ماهان ایر + نقد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد یک فرد ، پنج نهاد و دو کشتی مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شده یک شبکه دخیل در انتقال تسلیحات از ایران به یمن را تحت تحریم قرار داده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آقای «عبدالحسین خدری» به بهانه ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار گرفته است. آمریکا همچنین شرکت‌های «خدمات هوایی گیت‌ویک»، مستقر در امارات، «خدمات هوایی گومی»، مستقر در چین و شرکت «شرکت گردشگری و مسافرتی جهان دستینیشنز»، مستقر در دبی را به بهانه ارتباط با شرکت هواپیمایی «ماهان‌ایر» در فهرست تحریم قرار داده است. 

شرکت کشتی‌رانی «خدری جهان دریا»، مستقر در تهران و «راه ابریشم دریایی خدری جهان‌دریا»، مستقر در عمان دو شرکت دیگر هستند که به اتهام ارتباط با آقای خدری تحریم شده‌اند.به علاوه دو کشتی تحت پرچم ایران به نام‌های «ژنو ۱۱» و «ژنو ۱۲» نیز به اتهام ارتباط با شرکت خدری جهان‌دریا تحریم شده‌اند.

«استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا هم در بیانیه‌ای امروز مدعی شده ایران از صنایع هوایی و کشتی‌رانی برای انتقال تسلیحات به سوریه و یمن استفاده می‌کند. «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران گفت: «کارزار فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد یافت.» با آنکه دولت ترامپ حتی تلاش کرده قوانینی برای سخت‌تر کردن واردات مواد غذایی و دارویی به ایران وضع کند، پامپئو امروز چهارشنبه مدعی شده که هدف تحریم‌ها مردم ایران نیست.

 

نقد ایرلاین پرس :

ضعف مشهود و اثبات شده سازمان هواپیمائی کشوری در برقراری ارتباطات موثر فرامنطقه ای و همچنین حرکات کند و نامحسوس این سازمان در ارایه و تسلیم شکایات به سازمان های بین المللی مرتبط با موضوع درخواست لغو تحریم فروش قطعات ،ناوگان و به روز سازی استانداردهای و اخذ گواهینامه های بین المللی برای تولیدات داخلی مرتبط با حوزه هواپیمایی و هوانوردی غیر نظامی، بشکل معناداری بر گستاخی کشوری نظیر امریکا برای اعمال و تشدید هژمونی و فشار غیر انسانی افزوده است. به گونه ای که به بهانه تحریم یک یا چند ایرلاین یا فرد حقیقی و حقوقی، کل صنعت هوانوردی غیر نظامی کشور را هدف قرار داده است.

روز نزدیکی را می بینیم که برخی از مدیران ارشد سازمان هواپیمائی کشوری، ان شاالله در دادگاههای صالحه ، باید پاسخگوی عملکردها ، غفلت ها و روزمره گی های خودشان باشند. خیلی مشتاق هستیم که منعکس کننده نظرات اشخاص مورد نقد واقع شده و دفاع کارشناسی از خودشان باشیم. انتظاری که تاکنون تحقق نیافته و به دلایلی نسبتا معلوم، بعید است تا زمانی که مدیریت این حوزه را در دست دارند، تحقق یابد.

متاسفانه غفلت ها آنقدر اثرگذار بوده که یک یانکی احمق بی اصالت و غیر انسان در پست وزارت امور خارجه آمریکا ، جان ما، مال ما، وجود ما،دین و اعتقادات ما ، خانواده ما ، شهرما ،کشورما ، هم میهنان ما ، و ….. ، را تهدید به افزایش فشار تحریم حتی برای غذا و دارو می کند. واقعا ریشه های بوجود آمدن این سطح از گستاخی ها و تعرض های شرم آور اجنبی را باید در کجا جستجو کرد؟

یکی از مهمترین عوامل و دلایل وقوع این کابوس و وضعیت شرم آور ،خواب برخی از مدیران فعال در بخش های تخصصی کشور و انفعال شان در برابر چالش ها و ضعف تاب آوری های شان است. گروهی از مدیران روزهای خوش که اشتباهی یا به نفاق ، ملبس به لباس مدیریت تخصصی شده اند. خواب زده های سرگردان و لذت طلبی که وضع ما را به اینجا کشانده و گام اول دفع خواب زده ها هم باید نقد آشکارشان و نثار لعن و نفرین و شرم بر موجود ناپاک و استقرار اشتباهی شان باشد.

ننگ و نفرین بر مدیران ناکارآمد فعال در صنایع مورد نیاز این کشور و درود و سلام بر فعالان سالم . ننگ و لعن بر جماعت منافق سجاده آب کش و درود و سلام بر زحمت کشان با غیرت ، شرم بر ناکارآمدان نابود کننده صنعت هوانوردی کشور و سلام و صلوات بر فداکاران فعال در این عرصه، ننگ بر قارون های حریص به جمع آوری مال (بخوانید چرک و خون) از هر راه و هر شیوه ممکن. ننگ بر اجساد متعفن و پوسیده خفه شده در باتلاق رشوه و پورسانت و درصد. ننگ بر خائنین آلوده به فساد مالی و ضربه زننده به 40 سال تلاش یک ملت ، یک انقلاب ، یک تاریخ ، یک تمدن و …. .

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو