پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه اهواز مجوز خط پروازی به عمان را دریافت کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 253891 // // // // خبر مهم


فرودگاه اهواز مجوز خط پروازی به عمان را دریافت کرد

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: فرودگاه اهواز مجوز پرواز به منطقه آزاد صحار در کشور عمان را دریافت کرد.


فرودگاه اهواز مجوز خط پروازی به عمان را دریافت کرد

محمد رضا رضایی روز یکشنبه در حاشیه نشست هماهنگی پرواز اهواز به فرودگاه منطقه آزاد صحار در کشور عمان  بیان کرد: این پرواز از ابتدای بهمن‌ امسال و در روزهای سه شنبه از فرودگاه اهواز به وسیله ناوگان هواپیمایی قشم ایر انجام می‌شود. تلاش می‌شود در آینده تعداد پروازهای فرودگاه اهواز به کشور عمان افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون از جمله پروازهای خارجی این فرودگاه به کویت و دبی انجام می‌شود، افزود: فرودگاه اهواز از نظر عملکرد پروازی بین ۵۴ فرودگاه کشور جایگاه چهارمین را دارد. روزانه ۸۰ پرواز رفت و برگشت داخلی و خارجی در این فرودگاه انجام می‌شود.

مدیرکل فرودگاه های خوزستان با بیان اینکه روند موجود در انجام حجم پروازها مبنای برنامه‌ریزی ساخت فرودگاه جدید اهواز بوده، افزود: این پروژه قرار است در زمینی به مساحت ۲هزار و ۴۵۰ هکتاری و اعتبار ۳۰۰ میلیون یورو ساخته شود.

وی ساخت یک فرودگاه مجهز، مدرن و بزرگ در جنوب غرب کشور را ضروری دانست، و گفت: فرودگاه جدید اهواز می‌تواند پاسخگوی نیاز پنج استان باشد و بخش خدمات باربری آن در زمینه جابه جایی کالا بسیار با اهمیت است.

رضایی با اشاره به اینکه برای این فرودگاه دو  باند چهار هزار و ۵۰۰ متری برای پذیرفتن پروازهای مسافری و باربری درنظر گرفته شده ، ادامه داد: ساخت این پروژه هم‌اکنون در مرحله مشاوره است و در آینده به فراخوان بین المللی گذاشته خواهد شد.

بندر صحار در کشور عمان واقع شده و در کمتر از ۱۰ سال توانسته است حدود ۲۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جذب کند. ایجاد این بندر و منطقه آزاد در راستای سلسله سرمایه‌گذاری‌های مشترکی است که بندر رُتردام هلند با سایر کشورها برای ایجاد شبکه جهانی بنادر (world port network)در برزیل، عمان، هند، و اندونزی ایجاد شده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خوز نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو