پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه و بنادر کیش آماده جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های تخصصی هوایی و دریایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 257967 // // // //


فرودگاه و بنادر کیش آماده جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های تخصصی هوایی و دریایی

مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش معتقد است: یکی از مهمترین زیرساخت‌های لازم برای افزایش کیفیت و کمیت سفرهای گردشگری و تجاری به جزیره کیش، بنادر و فرودگاه‌های فعال در این جزیره هستند.


فرودگاه و بنادر کیش آماده جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های تخصصی هوایی و دریایی

علی عرب با بیان اینکه جزیره زیبای کیش، به عنوان یکی از مقاصد گردشگری ایران، سالانه میزبان حدود 2 میلیون گردشگر داخلی و خارجی است، گفت: در حال حاضر این جزیره مرجانی تبدیل به یک برند مطرح در عرصه بازاریابی گردشگری شده است. سواحل بسیار زیبا، آب های زلال، تنوع آبزیان، هوای پاک و آرامشی تکرار نشدنی، تنها بخشی از جذابیت های این نعمت ارزشمند خداوند متعالی است. علاوه بر آن امکانات و زیرساخت های اقامتی، گردشگری و تجاری در طی دهه‌های اخیر رشد و توسعه قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده و توانسته درصد بالایی از رضایت‌مندی را از گردشگران و فعالان اقتصادی کسب نماید.

MRO

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین زیرساخت‌های لازم برای افزایش کیفیت و کمیت سفرهای گردشگری و تجاری به این دردانه خلیج همیشه فارس، بنادر و فرودگاه‌های فعال در جزیره هستند. احاطه شدن این منطقه توسط آب‌های نیلگون، تنها راه ارتباطی با خارج جزیره را مسیرهای دریایی و هوایی قرار داده است. لذا تجار و بازرگانان، گردشگران و مسافران صرفاً از این دو حوزه مهم ارتباطی بهره مند می‌گردند.

فرودگاه2

عرب ادامه داد: فرودگاه کیش با میزبانی سالانه حدود 4 میلیون نفر مسافر ورودی و خروجی همواره جزء 4 فرودگاه اول کشور در رده بندی میزان تردد قرار می‌گیرد و جزء معدود فرودگاه های کشور است که دارای گواهینامه فرودگاهی از سازمان هواپیمایی کشوری است.

مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش، با بیان اینکه بنادر کیش، چارک، میرمهنا و هندورابی 4 بندر فعال تحت مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش هستند، عنوان کرد:  این 4 بندر ترددهای دریایی بین کیش و سرزمین اصلی را میسر می سازند؛ بنابراین در راستای توسعه زیرساخت های ارتباطی، مبتنی بر برنامه‌های بالادستی، طرح‌های جامع و نیازسنجی‌های صورت گرفته، برای افزایش کیفیت و کمیت سفرهای گردشگری، تجاری، درمانی، صنعتی، علمی و پژوهشی، اجرای پروژه های مختلف در بنادر و فرودگاه‌ها اجتناب ناپذیر است.

فرودگاه1

وی افزود: در این راستا پروژه های متنوعی در ابعاد و زمینه‌های مختلف تعریف و توسط سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش در حال اجرا است؛ از آن جمله پروژه های احداث سایت سوخترسانی فرودگاه، ارتقاء و تکمیل باند جنوبی فرودگاه و روشنایی آن، ساخت ترمینال مسافری فرودگاه، تکمیل هلی پورت فرودگاه و خرید تجهیزات کمک ناوبری و مخابراتی مراحل اجرایی را سپری می‌کند.

3035471

عرب در خصوص تأمین برخی از این زیرساخت‌ها گفت:‌ پس از شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری، مطالعه بازار، تدوین طرح های توجیهی اقتصادی، مراحل بازاریابی و جذب سرمایه گذار، پروژه های دارای مزیت اقتصادی با مشارکت بخش خصوصی تعریف و به مرحله اجرا در خواهند آمد.

بندر تجاری کیش2

مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش،‌ اظهار کرد: پروژه‌های مورد اشاره، تحت عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری جذاب و سودآوری در بسته‌های تخصصی بندری و فرودگاهی، لجستیکی، هوانوردی و دریانوردی، کشتی سازی و نگهداری هواپیماها و شناور‌ها، صنایع تبدیلی، مونتاژی و گردشگری، در رویدادها و ایونت‌های مرتبط داخلی و خارجی معرفی و سرمایه‌گذاران پس از بررسی‌های کارشناسی و طی مراحل قراردادی و تحویل اراضی اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌ها را به صورت مشارکتی با شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه ها طی خواهند کرد.

مارینا

وی بیان کرد: امید است در برهه زمانی کنونی و قرار گیری در شرایط جنگ اقتصادی، با استفاده از همه ظرفیت‌ها و فرصت های داخلی و بین‌المللی، با بهره‌گیری از دانش، تخصص و انگیزه نیروهای متعهد و جوان و مشورت با بزرگان این رشته‌ها بتوانیم قدم‌های بلند و موثری در راستای آبادانی و پیشرفت کشور عزیزمان و دردانه‌اش جزیره زیبای کیش برداریم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو