پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از ظرفیت فرودگاه قزوین ضروری است

تاریخ خبر: // کد خبر: 258611 // // // // خبر مهم


استفاده از ظرفیت فرودگاه قزوین ضروری است

استاندار قزوین گفت: شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین از ظرفیت و قابلیت‌های خوبی برخوردار بوده و باید جهت توسعه و گسترش محدوده آن اقدام لازم به عمل آید.


استفاده از ظرفیت فرودگاه قزوین ضروری است

هدایت‌الله جمالی‌پور روز پنجشنبه در بازدید از شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین، اظهار داشت: در صورت گسترش باند سمپاشی، این فرودگاه قابلیت فرود و پرواز هواپیماهای مسافربری سبک و نیمه سنگین را در خود خواهد داشت.

وی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل استان، به ویژه حمل و نقل هوایی را از اولویت‌های مهم برشمرد و خواستار تسریع در روند تکمیل پروژه‌های این شرکت هواپیمایی در استان شد.

جمالی‌پور با بیان اینکه این فرودگاه از ظرفیت‌های توسعه استان به شمار رفته و در راستای ماموریت‌های محوله وزارت جهاد کشاورزی، زیست محیطی و اطفای حریق نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: فرودگاه موجود هم اکنون خدمات هوایی ویژه سمپاشی را ارایه می‌دهد و در صورت هرگونه تغییر ماهیتی، باید اقدام به افزایش و ارتقای طول باند آن کرد.

استاندار قزوین خاطر نشان کرد: برای توسعه و پیشرفت این مجموعه در آینده نزدیک و برای ارتقای آن به یک فرودگاه مسافربری و حمل و نقل باید طرح های پیشنهادی بازبینی و پیگیری شوند.

این مقام عالی استان با اشاره به استفاده چند منظوره از این فرودگاه، تاکید کرد: تکمیل زیر ساخت‌های این مجموعه نیازمند عزم همگانی بوده و اولویت نخست ما توسعه آن به لحاظ فنی و زیرساختی خواهد بود.

جمالی‌پور یادآور شد: توسعه شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین می‌تواند نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های استان جهت جذب سرمایه‌گذاری‌های کلان داخلی و خارجی، توسعه آموزش عالی، گردشگری و دسترسی مناسب‌تر به سایر خدمات موجود در استان داشته باشد.

فرودگاه خدمات ویژه قزوین  در حال حاضر مرکز آموزش پرواز و سمپاشی مزارع کشاورزی است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین