پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از ظرفیت فرودگاه قزوین ضروری است

تاریخ خبر: // کد خبر: 258611 // // // // خبر مهم


استفاده از ظرفیت فرودگاه قزوین ضروری است

استاندار قزوین گفت: شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین از ظرفیت و قابلیت‌های خوبی برخوردار بوده و باید جهت توسعه و گسترش محدوده آن اقدام لازم به عمل آید.


استفاده از ظرفیت فرودگاه قزوین ضروری است

هدایت‌الله جمالی‌پور روز پنجشنبه در بازدید از شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین، اظهار داشت: در صورت گسترش باند سمپاشی، این فرودگاه قابلیت فرود و پرواز هواپیماهای مسافربری سبک و نیمه سنگین را در خود خواهد داشت.

وی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل استان، به ویژه حمل و نقل هوایی را از اولویت‌های مهم برشمرد و خواستار تسریع در روند تکمیل پروژه‌های این شرکت هواپیمایی در استان شد.

جمالی‌پور با بیان اینکه این فرودگاه از ظرفیت‌های توسعه استان به شمار رفته و در راستای ماموریت‌های محوله وزارت جهاد کشاورزی، زیست محیطی و اطفای حریق نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: فرودگاه موجود هم اکنون خدمات هوایی ویژه سمپاشی را ارایه می‌دهد و در صورت هرگونه تغییر ماهیتی، باید اقدام به افزایش و ارتقای طول باند آن کرد.

استاندار قزوین خاطر نشان کرد: برای توسعه و پیشرفت این مجموعه در آینده نزدیک و برای ارتقای آن به یک فرودگاه مسافربری و حمل و نقل باید طرح های پیشنهادی بازبینی و پیگیری شوند.

این مقام عالی استان با اشاره به استفاده چند منظوره از این فرودگاه، تاکید کرد: تکمیل زیر ساخت‌های این مجموعه نیازمند عزم همگانی بوده و اولویت نخست ما توسعه آن به لحاظ فنی و زیرساختی خواهد بود.

جمالی‌پور یادآور شد: توسعه شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین می‌تواند نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های استان جهت جذب سرمایه‌گذاری‌های کلان داخلی و خارجی، توسعه آموزش عالی، گردشگری و دسترسی مناسب‌تر به سایر خدمات موجود در استان داشته باشد.

فرودگاه خدمات ویژه قزوین  در حال حاضر مرکز آموزش پرواز و سمپاشی مزارع کشاورزی است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو