پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بالگرد اسباب‌بازی؛ سورپرایز دانشجویان بسیجی برای وزیر ارتباطات

تاریخ خبر: // کد خبر: 259508 // // // //


بالگرد اسباب‌بازی؛ سورپرایز دانشجویان بسیجی برای وزیر ارتباطات

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه‌ای ضمن انتقاد از اقدام اخیر محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رونمایی از پهپاد پست به عنوان سورپرایز، یک بالگرد اسباب‌بازی را به وی هدیه کرد.


بالگرد اسباب‌بازی؛ سورپرایز دانشجویان بسیجی برای وزیر ارتباطات

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه‌ای ضمن انتقاد از اقدام اخیر محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رونمایی از پهپاد پست به عنوان سورپرایز، یک بالگرد اسباب‌بازی را به وی هدیه کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

« جناب آقای مهندس آذری جهرمی

وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات

پس از انتشار خبر ویژه یا به اصطلاح جنابتان سورپرایز که از طریق فضای مجازی اطلاع رسانی کردید و با توجه به بازخوردهای آن در سطح جامعه، برخود لازم دیدیم نکاتی را خدمت حضرتعالی متذکر شویم.

بدون مقدمه عرض می‌کنیم؛ جناب وزیر، سوالی که اکنون وجود دارد این است که آیا این اقدام با این موج رسانه ای در شأن و منزلت مردم است؟ آیا اینکه یک هفته مژده از انتشار خبری بسیار مهم بدهیم که گمانه زنی های مختلفی را در پی داشته باشد و سپس این موضوع کم اهمیت را بیان کنیم به نوعی تحقیر و بی احترامی به مردم ایران نیست؟ روزگاری، اخبار پرتاب مکرر و موفقیت‌آمیز ماهواره ها و ارسال موجودات زنده به فضا هم سوپرایز به حساب نمی‌آمد!

دستاورد پست‌پلاس با تمام نکات مثبت و حائز اهمیتش که بابت آن از شما تقدیر می شود، جایی حتی بین پیشگویی‌های مردم در صفحه شخصی شما هم نداشت. البته ناگفته نماند که  طبق اعلام رییس سازمان هواپیمایی، پهپادهای پست برای فعالیت باید از این سازمان مجوز بگیرند و‌ اداره پست هنوز برای این کار اقدام نکرده‌ است که  این خود نوعی کوتاهی بوده و بیش از پیش اقدام رسانه ای شما را زیر سوال برده است و مخاطب را به این باور نزدیک کرده که جنابعالی با یک شانتاژ رسانه ای، خبری را عنوان کردید که هنوز قطعی و مشخص نیست!

جنابعالی که عنوان جوان‌ترین وزیر پیرترین کابینه بعد از انقلاب را یدک می کشید،‌ باید تشابهی با سایر هم رده‌هایتان در دولت فخیمه داشته باشید، و آنقدر انتزاعی و بی‌ربط به مشکلات حقیقی مردم در حوزه خودتان فکر کنید  که مع‌الاسف تا چند ماه میشود برای آن کلیپ طنز ساخت و  ته مانده آبروی دولت را هم به باد سخره گرفت!

اینکه یک وزیر دهه‌شصتی در راس هرم مدیریتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گیرد، در نگاه اول قابل‌دفاع و پسندیده است، اما اینکه با تفکر ارتباط‌گیری با طبقات مختلف اجتماعی و هم‌کلامی و قرابت با آنها جایگاه مدیریتی و وزارتی به سخره گرفته‌شود، جز خدشه وارد‌کردن به آن منصب و مسئولیت، ضربه مهلکی به اعتماد عمومی و جوان‌گرایی و مدیریت جوانان در مناصب حساس وارد می‌کند که جبران آن بیش از تمام سال‌هایی که برای اثبات آن گذشت، زمان می‌برد.

انتشار توییت های بی معنا، عکس فتوشاپی در لباس آدم‌آهنی، مانور رسانه ای ارسال پیام به ستاره‌مربع‌ها برای اطلاع از برداشتی‌های ارزش‌افزوده و چندین و چند اقدام و کنش مجازی دیگر از سوی شماکه آخرین مورد آن همین موضوع است، باعث شده بیش از آنکه حس ارتباط مستقیم را به مخاطب القا کند، او را عصبی و ناامید کند.

جناب وزیر امیدواریم که دیگر شاهد این اتفاقات و اقدامات از سوی مسئولین نباشیم، چرا که نه در شأن مردم عزیزمان است و نه در شأن مسولین نظام جمهوری اسلامی!

اما بعد از بیان این نکته، لازم است نسبت به موضوعات مختلف از شما مطالباتی داشته باشیم که ان شاءالله اخبار ویژه‌ی بعدی شما در این زمینه ها باشد.

جناب وزیر، این نکته که کشور به شبکه ملی اطلاعات نیازمند است، بر کسی پوشیده نیست. راه اندازی این شبکه که از سال ۱۳۸۴ کلید خورده و مقام معظم رهبری بارها و بارها در سخنرانی ها و بیانات خود بر ضرورت این شبکه مهم تاکید کردند، با جدیت روبرو نشده و پیشرفت قابل توجهی در این زمینه ملاحظه نمی‌شود.

امروز پیشرفته ترین کشورهای دنیا از زیر ساخت امن، مستقل، سریع و مزیت‌سازی به نام شبکه ملی اطلاعات استفاده می کنند. عده ای با مغلطه های سنگین و پروپاگاندای رسانه ای از سال‌ها قبل ایجاد و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را مساوی قطع اینترنت معرفی کرده‌اند که طبق اسناد منتشر شده توسط مرکز ملی فضای مجازی این ادعا کذب و از اساس دروغ است، چراکه با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات شبکه ای مستقل در کشور ایجاد می شود و اینترنت جهانی با ضوابطی شبیه به ضوابط کشورهای دارای این شبکه پیشرفته نظیر آمریکا، انگلیس، کره جنوبی، روسیه، چین، و شبکه داخلی اتحادیه اروپا مدیریت خواهد شد.

یکی از راهکارهای مهم اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در کشور راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است. رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در قسمتی از بیانیه گام دوم انقلاب خواستار شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن توسط جوانان شده اند که این امر با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در کنار ارتقای دانش رسانه ای و فضای مجازی مردم محقق خواهد شد

البته با وجود پیشرفت در این امر که جای تقدیر دارد اما از صدقه سر سوء مدیریت شما، شرکت های تحت نظارت و مدیریت وزارت ارتباطات، بارها بر مردم اجحاف مالی و اطلاعاتی کرده اند. در آشوب افکنی سال ۹۶ و ۹۸، مسیر و منفذی که دشمن از آنجا به اقتصاد و سیاست ما شبیخون زد و خسارت انبوهی وارد کرد، فضای مجازی عاریتی بود. فضایی که بومی سازی، و امن و قانونمند سازی آن بر عهده جناب وزیر بود اما در به ثمر نشاندن آن کوتاهی های زیادی کرده‌اند!

برای خروج از انحصار پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی خارجی و لزوم برخورد با سلطه و نفوذ برخی شبکه های اجتماعی بیگانه و تاثیر آنها بر جهت دهی افکار عمومی چه اقداماتی اندیشده شده است؟

“توسعه دولت الکترونیک” در بستر “شبکه ملی اطلاعات” نه در حوزه شعار بلکه در حوزه عمل به کجا رسیده است؟

کیفیت کدام”شبکه اجتماعی” به اندازه ای بالا است که بدون نیاز به اینترنت جهانی و با سرعت و کیفیت مطلوب نیاز مردم را برطرف کند؟

چرا بودجه‌ بسیار اندکی در اختیار پیام‌رسان های داخلی قرار گرفت؟ آن هم با هزار مزد و منت!

مگر نه این است که اصول مدیریت باید در خدمت بکارگیری ظرفیت‌های نیروی انسانی برای بهره‌برداری حداکثری از منابع باشد؟

توسعه دولت الکترونیک در بستر ” شبکه ملی اطلاعات” با هدف کاهش مراجعات حضوری به دستگاه‌ها و آن همه تبلیغات پیرامون اپلیکیشن “دولت همراه” نه در حوزه شعار بلکه در حوزه عمل به کجا رسیده است؟ این خبر اگر افزایش قابل توجه خدمات الکترونیکی و تشکیل دولت واقعی الکترونیک بود، قطعا عموم جامعه استقبال می کردند،

سورپرایز جنابعالی می توانست واقعی سازی هزینه اینترنت بین المللی و کاهش دزدی اپراتورها از جیب مردم در موضوع بسته های اینترنتی باشد.

سوپرایز واقعی زمانی صورت می پذیرد که پیشنهاد جدیدی برای بالا بردن رقابت واقعی به ویژه در حوزه زیرساخت یا رونمایی از سند ملی هوش مصنوعی در کشور و ‌چند اپلیکیشن دانش بنیان نسل جدید و‌یا تلاشی برای سامان دهی بازار بی سامان و بسیار حیاتی تولید محتوای جدید انجام شده باشد.

همان طور که در ابتدا عرض شد پرتاب ماهواره ها که در برهه ای اخبار درجه ی اول کشور بود، امروز متاسفانه گویا مغفول مانده،یا اهمیتی برای آن قائل نمی شوند جناب وزیر سورپرایز شما تعطیلی تقریبی سازمان فضایی در این دولت ‌و عبور از تلاش های دانشمندان جوان این حوزه بوده است.

در انتها به نشانه احترام و تشکر از خبر ویژه‌ای که در رسانه ها مطرح کرده اید، هدیه‌ای را به همراه این نامه به شما تقدیم می کنیم. امید است این هدیه در رشد سرویس پهباد پست به شما کمک شایانی بکند.

لازم به ذکر است بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به همراه این نامه یک عدد هلی‌کوپتر اسباب‌بازی به وزیر ارتباطات هدیه کرد!

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تهران پرس


دیدگاه خود را بنویسید




آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو