پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارایه تسهیلات منطقه پیام به تولیدکنندگان گوشی همراه

تاریخ خبر: // کد خبر: 260153 // // //


ارایه تسهیلات منطقه پیام به تولیدکنندگان گوشی همراه

نادر ثناگو مطلق ،مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرزاعلام کرد: تولیدکنندگان داخلی گوشی‌های همراه می توانند ازظرفیت و تسهیلات این منطقه ویژه برای راه‌اندازی و توسعه تولیدات خود بهره بگیرند.


ارایه تسهیلات منطقه پیام به تولیدکنندگان گوشی همراه

نادر ثناگو مطلق با اشاره به امضای تفاهم‌نامه سه جانبه بین وزارتخانه‌های ارتباطات، فناوری و اطلاعات ،صمت و پست بانک با هدف حمایت از تولید گوشی تلفن همراه داخلی افزود: بر این اساس مجموعه فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام می تواند نقطه اتصال در تامین نیازها و زیرساخت‌های تولیدکنندگان این نوع گوشی ها باشد.

وی ادامه داد: فعالیت قطب آی.سی.تی کشور در منطقه ویژه اقتصادی پیام این امکان را به‌وجود آورده تا بخش های مختلف الکترونیک و فناوری های نوین مانند تولید گوشی‌های تلفن همراه به خوبی بتوانند از این ظرفیت بهره بگیرند.

ثناگو مطلق با بیان اینکه یکی ازمهمترین برنامه‌های وزارت حمایت از تولیدات داخلی است گفت: با امضای این تفاهم نامه، به جای افزایش نرخ گمرک، نرخ واردات قطعات مورد نیاز تلفن همراه را کاهش تا هزینه تولید تقلیل یابد، ضمن این که تسهیلاتی از طریق مجموعه اقتصادی پیام نیز برای این کار فراهم شده است.

منطقه ویژه اقتصادی پیام در سال ۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی ، حمل و نقل، توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات هلیکوپتری به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، در مجاورت بودن مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، قرار گرفتن در کنار راه آهن سراسری، متروی تهران – کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.

همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی، گمرک، گذرنامه اختصاصی، بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی پنج استان اقتصادی کشور، نزدیک بودن به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیک بودن به مراکز تولید میوه، سبزیجات و گل و گیاه بدون محدودیت سقف زمانی و نزدیکی به مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی و گمرک در فرودگاه بین المللی پیام، داشتن انبارهای متعدد روباز، وجود ترمینال های کانتینری و امکانات تخلیه و بارگیری با دستگاه های پیشرفته را از دیگر ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام می توان برشمرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو