پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مجلس ختم شهید خلبان رحمانی در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 260474 // // //


مجلس ختم شهید خلبان رحمانی در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد

مجلس ختم شهید امیر سرتیپ دوم خلبان محمدرضا رحمانی در شهرری برگزار شد.


مجلس ختم شهید خلبان رحمانی در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد

مراسم ختم شهید امیر سرتیپ دوم خلبان محمدرضا رحمانی عصر امروز در مسجد جامع آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در شهرری برگزار شد.

در این مراسم خانواده شهید رحمانی از جمله پسر شش ساله شهید، امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، جمعی از فرماندهان و کارکنان ارتش، جمعی از فرماندهان و کارکنان سپاه پاسداران، مسئولان شهرستان ری، مسئولان حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، همکاران شهید و جمع کثیری از خانواده های معظم شهدا و مردم مومن و شهیدپرور شهرری حضور داشتند.

امیرسرتیپ خلبان حسین خلیلی در این مراسم با بیان خاطراتی از شهید رحمانی اظهار کرد: شهید رحمانی از بهترین خلبانان نیروی هوایی ارتش بود که در سال 84 عنوان پیشتازترین خلبان را کسب کرد.

وی شهید رحمانی را با عنوان عقاب تیزپرواز ایران یاد کرد و افزود: شهدا وارث خون امام حسین(ع) هستند و امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری با ادامه راه کربلا نهضت حسینی را زنده نگه داشته اند که امروز نیز ولایتمداران ایشان مانند شهید رحمانی با حرکت در مسیر ولایت به فیض شهادت نائل شده است.

حجت‌الاسلام سیدعلی غروی استاد حوزه علمیه نیز در ادامه مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: طول زندگی مهم نیست بلکه کیفیت و عرض زندگی مهم است که شهید رحمانی در عمر بابرکت خود کارهای ارزشمندی به یادگار گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه شهید رحمانی حافظ ۱۰ جزء قرآن بود، تصریح کرد: شهید رحمانی علاوه بر خلبانی پروازهای تست نیروی ‌هوایی ارتش را انجام می‌داد و در پرواز آخرش در لحظه آخر می توانست جان خود را نجات دهد اما به دلیل اهمیت دادن به حفظ بیت‌المال تا آخرین نفس تلاش کرده تا هواپیما را نجات دهد.

چهارشنبه 4دی ماه یک فروند هواپیمای میگ ۲۹ نیروی هوایی ارتش در جریان یک پرواز آموزشی به کوه‌های سبلان برخورد و سقوط کرد. پیکر شهید رحمانی خلبان این هواپیما چهار روز بعد توسط گروه‌های جستجو در ارتفاعات سبلان پیدا شد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو