پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی اردبیل افتتاح شد + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 260488 // // // //


ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی اردبیل افتتاح شد + فیلم

با حضور رئیس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی چندین پروژه ملی و استانی از جمله ترمینال جدید فرودگاه بین المللی اردبیل افتتاح شد.


ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی اردبیل افتتاح شد + فیلم

ترمینال جدید فرودگاه اردبیل در مساحت  8100 مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها احداث شده که گنجایش پذیرش همزمان سه پروار را دارد.

این ترمینال که از آن با نام ترمینال شماره یک یاد می‌شود، همزمان برای پروازهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با افتتاح ترمینال شماره یک، ظرفیت اعزام و پذیرش فرودگاه اردبیل چهار برابر شده و از 520 هزار نفر در سال، به 2 میلیون و 80 هزار نفر در سال ارتقا یافت.

در این سفر همچنین پروژه بهسازی سطوح پروازی فرودگاه اردبیل به افتتاح رسید. فاز اول از پروژه بهسازی سطوح پروازی فرودگاه اردبیل، از سال 97 آغاز شده و 300 میلیارد ریال هزینه داشته است. بهسازی سطوح پروازی علاوه بر افزایش سطح ایمنی پروازها، کاهش تاخیر و ابطال پرواز در فرودگاه اردبیل را در پی خواهد داشت.

پروژه دیگری که در جریان این سفر به افتتاح رسید، نوسازی و افزایش بنای پاویون فرودگاه اردبیل بود که به اعتبار 10 میلیارد ریال انجام شده است. بنابراین ارزش مجموع پروژه‌های افتتاح شده در این فرودگاه، 910 میلیارد ریال است.

از سوی دیگر، همزمان با سفر رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به استان اردبیل، عملیات خرید و نصب دستگاه کمک ناوبری ILS CAT II در فرودگاه اردبیل آغاز شد. اعتبار این پروژه 450 میلیارد ریال است و کاهش تاخیر و ابطال پرواز در اثر شرایط نامساعد آب و هوایی را به دنبال خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی بعد از  افتتاح این پروژه، از پروژه‌های احداث باند دوم اردبیل  – مشکین شهر و رضی – امیر کندی، بازدید خواهد کرد. اسلامی همچنین در سفر به اردبیل طرح اقدام ملی مسکن در شهرک اندیشه این شهر را کلنگ زنی خواهد کرد.

علاوه بر این، افتتاح کارخانه آسفالت شهرداری، کلنگ‌زنی هتل چهار ستاره نمین و حضور در شورای اداری استان از دیگر برنامه های این سفر به شمار می‌آید.

همچنین طبق اعلام مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل علاوه بر موارد ذکر شده چند پروژه کلی دیگر از جمله بیمارستان 160 تخت خوابی پارس آباد، سایت رادار هواشناسی و 101کیلومتر انواع راه‌های بزرگراهی، اصلی، فرعی و روستایی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

مجموع این پروژه های ملی 3500 میلیارد ریال است که با حضور رییس جمهور و وزیر راه وشهرسازی افتتاح خواهند شد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم / آپارات


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو