پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمار سوانح هوانوردی غیرنظامی سال ۲۰۱۹ میلادی

تاریخ خبر: // کد خبر: 260812 // // // // خبر مهم


آمار سوانح هوانوردی غیرنظامی سال ۲۰۱۹ میلادی

در سال 2019، 20 سانحه هوایی غیرنظامی گزارش شده که در مجموع به جان باختن 283 نفر منجر شده است.


آمار سوانح هوانوردی غیرنظامی سال ۲۰۱۹ میلادی

به نقل از اسپوتنیک، در گزارش سالانه شرکت خدمات مشاوره To۷۰ درباره هواپیمایی کشوری در جهان در سال ۲۰۱۹ اعلام شده که در  سال ۲۰۱۹ ، ۸۶  سانحه هواپیمایی در جهان رخ داده که هشت مورد از آنها به وقوع تلفات جانی منجر شده است . با این وجود ، تعداد قربانیان سوانح هواپیمایی در مقایسه با سال قبلی تقریباً نصف شده است( در سال ۲۰۱۸ ، در مجموع ۱۵۷ سانحه هواپیمایی رخ داده بود  که منجر به کشته شدن ۵۳۴ نفر شد). بر این قاعده، طبق محاسبات کارشناسان ، بنابراین ، در سال ۲۰۱۹ ،در هر  ۵.۵ میلیون پرواز هواپیما  فقط یک پرواز منجر به سقوط مرگبار رخ  داده است.

گزارش کمیته حمل و نقل هوایی بین دولتی  اتحادیه کشورهای مستقل همسود در ماه مارس نشان داد که ۱۲۸ نفر در سال ۲۰۱۸  بر اثر سقوط هواپیما ها در روسیه جان خود را از دست دادند که این میزان ۲.۵ برابر بیشتر از سال ۲۰۱۷ (۵۱ کشته) است. طی مدت زمان ذکر شده در مجموع  ۴۲ سانحه هواپیمایی در روسیه رخ داده که از این تعداد ۲۲ سانحه فاجعه بار بوده است

در سال ۲۰۱۹، ۲۰ سانحه هوایی غیرنظامی گزارش شده که در مجموع به جان باختن ۲۸۳ نفر منجر شده است. برپایه آمارهای سایت Aviation Safety، سال گذشته میلادی، هفتمین سال ایمن از نظر تعداد سوانح و سومین سال ایمن از نظر تلفات در تاریخ هوانوردی از سال ۱۹۴۶ بشمار می‌رود. در ایمن ترین سال هوانوردی (۲۰۱۷)، ۱۰ سانحه با ۴۴ کشته رخ داده است.

آمار سوانح سال ۲۰۱۹ از متوسط تعداد سوانح ۵ سال اخیر (۱۴ سانحه) بیشتر بوده، اما تعداد تلفات سال ۲۰۱۹ نسبت به متوسط ۵ سال اخیر (۴۸۰ کشته) کمتر است. در مجموع می توان گفت اگر چه آمارهای سال ۲۰۱۹ به نسبت کل سوانح و تلفات تاریخ هوانوردی غیرنظامی خوب به نظر می‌رسد، اما سال گذشته در مقایسه با سوانح ۵ سال قبل، از نظر تعداد سوانح، وضعیت ایمنی خوبی نداشته است.

از ۲۰ سانحه رخ داده در سال ۲۰۱۹، ۱۳ مورد به پروازهای مسافری (که ۱ فروند در لیست سیاه اتحادیه اروپا بوده) و ۶ مورد به پروازهای باری مربوط است. با در نظر گرفتن ترافیک کل پروازهای سال ۲۰۱۹ که حدود ۳۹ میلیون پرواز بوده، نرخ سوانح منجر به تلفات، یک سانحه به ازای حدود ۲ میلیون پرواز است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اویانیوز / مشرق 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو