پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ماجرای تماس مهم سردار سلیمانی با دفتر رهبر انقلاب

تاریخ خبر: // کد خبر: 261082 // // //


ماجرای تماس مهم سردار سلیمانی با دفتر رهبر انقلاب

دویست و هفدهمین نشریه خط حزب‌الله با مطلبی درباره حمله آمریکا به مقر حشدالشعبی عراقی منتشر شد. در بخشی از این مطلب به تماس سردار قاسم سلیمانی با دفتر رهبر انقلاب برای کمک به عراق اشاره شده است.


ماجرای تماس مهم سردار سلیمانی با دفتر رهبر انقلاب

دویست و هفدهمین نشریه خط حزب‌الله با مطلبی درباره حمله آمریکا به مقر حشدالشعبی عراقی منتشر شد. در بخشی از این مطلب به تماس سردار قاسم سلیمانی با دفتر رهبر انقلاب برای کمک به عراق اشاره شده و آمده است:

جمهوری اســلامی ایران برای یاری رساندن به عراق در مقابل این طراحی ضد امنیت ملی دو کشور، وارد میدان شــد و ظرفیت‌های محور مقاومت را نیز پای کار آورد. اما صدور فتوای جهاد از سوی مرجع عالی‌قدر، حضرت آیت‌الله سیستانی، خون تازه‌ای در شــریان‌های عراق جاری ساخت.

نقل خاطره آیت‌الله سید یاســین موســوی، امام‌جمعه بغداد از حمله‌ی داعش به سامرا و نزدیک شــدن آن‌ها به دروازه‌ی بغداد زوایای دیگری از شیوه‌ی مبارزه آمریکا با تروریسم را نمایان می‌سازد: «هنگامی که داعشــی‌ها به دروازه بغداد رسیدند، مسئولین تراز اول ما با آمریکایی‌ها صحبت کردند که می‌خواهیم پیمان استراتژیک بین دو کشور را اجرا کنید. آمریکایی‌ها گفتند وقت می‌خواهیم تا موضوع را بررسی کنیم. مسئولین عراقی گفتند چقدر وقت می‌خواهید؟ آمریکایی‌ها گفتند شــش ماه. گفتند اســلحه بدهید، داعش به دروازه‌ی بغداد رســیده است؛ آن‌ها گفتند باید پیمان را بررسی کنیم.»

آیت‌الله موســوی بقیه ماجــرا را از زبان آقای نــوری مالکی نخســت‌وزیر وقت عراق روایت می‌کنــد: «در رادار‌ها پدیده‌ای بزرگ را نزدیک شهر ســامرا دیدیم که داعش بود. گزارش‌هایی آمد مبنی بر اینکه آن‌ها می‌خواهند ســامرا را ساقط کنند. زنگ زدم به مسئولین ایرانی و گفتم ما نیرو نداریم تا جلوی داعشی‌ها مقاومت کنند و سامرا در حال سقوط اســت. برای جلوگیری از داعش نیاز به هواپیمای جنگنده بود که نداشتیم. آمریکا هم که گفته بود وارد جنگ نمی‌شود. به ایرانی‌ها گفتیم که راه حلی به جز شما نداریم. آن‌ها گفتند پرواز هواپیما‌های جنگنده در خارج از مرز‌های ایران، نیاز به صدور مجوز از سوی رهبر معظم انقلاب دارد. گفتیم به رهبری بگویید، گفتند باید شــورای عالی امنیت ملی موافقت کند که چند روز طول می‌کشد تا اعضا دعوت شوند و تشکیل جلسه بدهند و گزارش را به رهبر معظم انقلاب برسانند. گفتیم نمی‌توان چند روز صبر کرد.

بعد حاج قاســم با دفتر آقا تماس گرفت و گفت: قضیه از این قرار اســت و به ایشان برسانید تا نظرشان را اعلام کنند. حاج قاسم می‌گوید بعد از چند دقیقه دستور را صادر کردند و گفتند برای عراق هرچه می‌خواهند بدهید و پس از چند دقیقه هواپیما‌ها پرواز کردند.»

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فرارو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو