پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شرکت ماهان دو پرواز به مقصد بجنورد را لغو کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 261249 // // // //


شرکت ماهان دو پرواز به مقصد بجنورد را لغو کرد

شرکت هواپیمایی ماهان دو برنامه پروازی را از تهران به مقصد بجنورد در روزهای شنبه و پنجشنبه هفته آینده لغو کرده است.


شرکت ماهان دو پرواز به مقصد بجنورد را لغو کرد

مدیر فرودگاه بجنورد اظهار داشت: این شرکت توضیحی در باره علت لغو این پروازها نداده است. سیدمهدی رزاز گفت: این درحالی است که شرکت های دیگر هواپیمایی همواره علت لغو بیشتر پروازها را مسائل بازرگانی شرکت ها و همچنین بررسی های فنی اعلام می کنند.

وی با بیان اینکه شرکت ماهان برنامه پروازی صبح امروز را هم لغو کرده است، گفت: اما شرکت هواپیمایی ایران ایر عصر امروز برنامه پروازی را در مسیر تهران – بجنورد انجام می دهد.

پیشتر، دادستان عمومی و انقلاب بجنورد در مورد ابراز نارضایی مردم از لغو مکرر پروازهای فرودگاه این شهر گفته بود: به عنوان مدعی العموم به این موضوع وارد خواهیم شد و قرار است در هفته آینده با شرکت هایی پروازی که در این حوزه فعالیت دارند نشستی برگزار کرده و با آنها در این خصوص صحبت کنیم.

مسلم محمدیاران افزوده بود: با وجود نصب سامانه فرود (آی‌لس)، سازمان هواپیمایی اقدامی برای بهره برداری از آن نکرده است و مسوولان باید در این زمینه پاسخگو باشند که چرا از این دستگاه استفاده نمی شود و به همین منظور دادستانی این موضوع را در راستای حقوق عامه پیگیری خواهد کرد.

به گزارش ایرنا ۲۱ هزار و ۳۸۵ مسافر در ۹ ماهه امسال از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه‌جا شده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این مدت ۱۱ هزار و ۱۸۳ مسافر با پرواز وارد فرودگاه بجنورد شده و ۱۰ هزار و ۲۰۲ مسافر نیز خراسان شمالی را به مقصد تهران ترک کرده‌اند.
هم اکنون در هفته ۹ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران – بجنورد توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

مجموع مسافران جابه جا شده این فرودگاه در سال گذشته، ۱۴ هزار و ۱۸۱ مسافر بودند که این رقم در مقایسه با سال پیش از آن به کمتر از نصف رسیده بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو