پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شناسایی 101 پد بالگرد در برج‌های تهران/تدوین آئین نامه جدید پدهای بالگرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 261288 // // // خبر مهم


شناسایی 101 پد بالگرد در برج‌های تهران/تدوین آئین نامه جدید پدهای بالگرد

مهدی صالحی مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از برگزاری جلسات مختلف با سازمان هواپیمایی کشور در مورد احصاء شاخص‌های ایجاد و نصب پدهای بالگرد ساختمان‌های بلندمرتبه خبر داد.


شناسایی 101 پد بالگرد در برج‌های تهران/تدوین آئین نامه جدید پدهای بالگرد

مهدی صالحی ، در مورد وضعیت پدهای بالگرد در ساختمان های پایتخت گفت: نصب پدهای بالگرد برای ساختمان‌های بالای 45 متر الزام است و این مسئله به عنوان یکی از الزامات آتش نشانی در تأیید ساختمان‌های بلند مرتبه پیگیری می شود؛ چراکه در حال حاضر وسایل اطفا حریق برای ساختمان بلندمرتبه با بیش از  45متر ارتفاع جوابگو نیست؛ به همین علت داشتن پد بالگرد الزم است.

وی با بیان اینکه در مورد شاخص‌های استاندارد برای طراحی پد، ابعاد و وزنی که باید این پدها تحمل کنند،‌ نیازمند نظرات فنی و ایمنی سازمان هواپیمای هستیم، اظهار کرد: در مورد پدهای بالگرد نیازمند یک اقدام مشترک بین شهرداری و سازمان هواپیمایی کشور هستیم که برهمین اساس طی جلسات مشترک  در حال تدوین این شاخص‌ها هستیم.

صالحی در پاسخ به این سوال که وضعیت پدهای بالگرد موجود چگونه است گفت: نمی‌توانیم بگوییم چند درصد پدهای احداث شده،  می توانند کارآیی لازم را داشته باشد چراکه تاکنون  مانوری در این زمینه برگزار نشده اما قطعا با احصاء شاخص و معیارهای جدید تولیدات آتی کنترل شده و حتی می‌توان نسبت به اصلاح  پدهای گذشته نیز اقدام کرد.

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان اینکه در شهر تهران 101پد بالگرد شناسایی شده است، افزود: جلسات مشترک با سازمان هواپیمایی در حال برگزاری است تا بتوانیم به یک آئین نامه مشترک در این زمینه برسیم.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو