پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارش تشییع پیکر مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی از اهواز تا مشهد / عکس و فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 261410 // ٬ // // // // // خبر مهم


گزارش تشییع پیکر مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی از اهواز تا مشهد / عکس و فیلم

در گزارش آماده شده زیر قدم به قدم شما را همراه می کنیم با انتقال پیکر مطهر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و دوستان شهیدش توسط پرواز هواپیمایی ماهان از اهواز به مشهد مقدس و حاشیه های آن ؛ با گزارش زیر همراه باشید .


گزارش تشییع پیکر مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی از اهواز تا مشهد / عکس و فیلم

مردم سرفراز خوزستان در تشییع سپهبد شهید سلیمانی، ابومهدی المهندس و یاران شهیدشان با ندای یا حسین و عزاداری و سوگواری از مجاهدت‌ها و ایثارگرهای آنان تجلیل کردند. امروز مردان و زنان بی شماری بودند که چفیه‌های خود را به پیکر مطهر شهدای مقاومت به خصوص سردار شهید قاسم سلیمانی متبرک کردند تا نشان دهند علاوه بر ارزش معنوی این کار، همچنان رهروی راه شهدا هستند.

مردم خوزستان در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همیشه در همه صحنه‌های دفاع از کشور و انقلاب، حضوری باشکوه داشته اند ولی امروز در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت، حجم مشارکت کننده ها آنقدر بالا بود که به گواه همه مردم شرکت کننده، این مراسم بزرگترین تجمع مردم تاریخ خوزستان است و این استان نظیر آن را تاکنون ندیده است. مسیر چند کیلومتری میدان مولوی تا مصلای اهواز و همه خیابان‌های فرعی این مسیر مملو از جمعیت متراکم است به گونه‌ای که اغلب مردم توان رساندن خود به مصلای اهواز را ندارند.

شدت تراکم جمعیت به گونه‌ای بود که مراسم با دو ساعت تأخیر و در ساعت ۱۰ صبح آغاز شد و مسئولان برگزار کننده مراسم محبور شدند خودروی حامل پیکر مطهر شهدا را نه از ابتدای مراسم که در مسیر نزدیک به مصلا وارد جمعیت کنند ولی بازهم خودروی حامل پیکر شهدای مقاومت و سردار شهید قاسم سلیمانی امکان حرکت را ندارند و بارها در میان جمعیت عاشقان متوقف شد.

ویدئو ورود هواپیمای حامل پیکر شهید سردار سلیمانی به فرودگاه اهواز

سردار سلیمانی برای همیشه خوزستان را ترک کرد

 

هواپیمای حامل پیکر شهید بزرگوار سپهبد قاسم سلیمانی در نقشه های هوانوردی

گزارش خبر نیمروز  وداع مردم خوزستان با سید شهیدان مقاومت

 

تصویر پیکر سردار شهید سلیمانی در هواپیما

اهواز ؛میزبان پیکر مطهر سردار دل ها….

 

ویدئویی از داخل هواپیمای حامل پیکر حاج قاسم سلیمانی

مشهدالرضا در انتظار سردار آسمانی؛

مردم مشهد از ساعات آغازین صبح برای وداع با سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی به میدان ۱۵ خرداد مشهد آمده‌اند و هنوز چشم به آسمان منتظر ورود هواپیمای حامل پیکر مطهر سردار دل‌ها هستند.

دمام زنی در میان انبوه مردم مشهد قبل از آغاز مراسم

* لباس خادمی سردار شهید قاسم سلیمانی منتظر پیکر پاک ایشان در فرودگاه بین المللی مشهد مقدس است.

صدها نفر از مردم و مسؤولان لشکری و کشوری استان خراسان رضوی من جمله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان رضوی، نماینده ولی فقیه در استان، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، فرماندهان نظامی، مدیران ارشد استان و خانواده معزز شهدا برای استقبال از پیکر شهدای مقاومت در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد حضور دارند.

آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد به همراه حجت الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی  و عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پیکر شهید سلیمانی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد استقبال کردند.

پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش روز شنبه به ترتیب در حرمین کاظمین (ع)، کربلای معلی و نجف اشرف در جوار حرم امیرالمومنین (ع) تشییع شد و بامداد امروز به میهن بازگشت. مردم مشهد، اما از ساعات ابتدایی صبح امروز، از نقاط مختلف این کلانشهر خود را به میدان ۱۵ خرداد رساندند تا به استقبال سردار دل‌ها برسند، تا وداع کنند با مردی که فرزند خلف این انقلاب بود، هست و خواهد بود.
اگر چه طبق اعلام قبلی قرار بود، پیکر مطهر سردار سلیمانی ساعت ۱۲ به مشهد برسد اما مهر و عطوفت مردم خونگرم اهواز و مشایعت بی‌نظیر و وداع طولانی‌شان، باعث شد سردار هم بیشتر بین‌شان بماند و با تاخیر به مشهد بیاید. امروز هوای مشهد اگر چه سرد است، اما تنور عاشقی و قدرشناسی‌ها داغ داغ است؛ لحظه به لحظه بر سیل این جمعیت افزوده می‌شود؛ حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها در این مراسم چشمگیر است.
بچه‌ها با آن دستان کوچکشان تصاویر سردار سلیمانی را حمل می‌کنند، جوری که انگار تکه الماسی در دست دارند، مبادا از دستشان به زمین بیفتد و از ته دل شعار مرگ بر آمریکا را فریاد می‌زنند. پرچم ها و پلاکاردهایی با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، لبیک یا حسین (ع) و تصاویری از مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی در دست این مردم عزادار، ترکیبی است که نشان می‌دهد این فقط یک شور و هیجان معمولی نیست؛ در کنار این همه شور، شعوری است مثال‌زدنی و این مردم حسین(ع) و یزید زمانشان را خوب شناخته‌اند.

دل گویه‌ها با حاج قاسم…  تا ابد در قلب ما جا داری/  حاج قاسم، عظمت ایران اسلامی

تمام زندگی این سردار سراسر برکت برای این نظام و این ملت بود و حالا عجیب نیست که شهادتش هم باعث وحدت بیشتر نسل‌ها، افکار، قومیت‌ها و مذاهب شود.
مادر شهیدی که تصویر پسر شهیدش را در کنار عکس سردار به دست دارد، طوری از ته دل «مرگ بر آمریکا» می‌گوید که نظرم را جلب می‌کند، سر صحبت را که باز می‌کنم می‌گوید: ترامپ می‌خواست با این کار کشور ایران را نابود کند اما آنقدر احمق بود که نفهمید این کار به وحدت و همدلی بیشتر این مردم و همراهی شان با نظام جمهوری اسلامی ختم می‌شود.
اشکهایش را پاک می‌کند و ادامه می‌دهد: شهادت سردار برای خودش سعادت است، اما برای ما خسارتی جبران‌ناپذیر است، مردم شاید از گرانی ها و شرایط اقتصادی ناراحت باشند، شاید یک زنی چادر بپوشد و یکی نپوشد، شاید جوان‌ها فکرشان با ما پیرزن‌ها فرق داشته باشد، اما سردار سلیمانی کسی بود که همه ما به او مدیونیم، شهادتش برای همه ما مصیبت و عزاست.
حمل پرچم کشور عراق توسط مردم مشهد شاید دردناکترین سیلی بر صورت ناپاک و کریه کسانی است که ۴۰ سال است کمر به اختلاف افکنی بین دو ملت ایران و عراق بسته اند.
راستش را بگویم امروز در مشهد کلاس وحدت است.

خبر می‌رسد عده ای از مردم در صحن جامع رضوی هم منتظر ورود سردار هستند و ازدحام جمعیت به حدی است که راه رفتن را سخت کرده است.
خدا می‌داند این لحطه های انتظار چقدر سخت و دیر می‌گذرند، ما چشمهایمان به آسمان و دلمان پر می‌زند برای سرداری که جانش را برای اسلام و امنیت این مردم عاشقانه فدا کرد.
اهالی دیار امام رضا (ع) منتظرند؛ منتظر یک میهمان عزیزتر از جانشان.

پیکر سردار شهید سلیمانی وارد فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد شد.

 

عرض احترام و خوشامدگویی به محضر شهدای والامقام از طرف مدیر کل و پرسنل فرودگاه های استان خراسان رضوی / رادار تقرب فرودگاه مشهد ….

برنامه‌های بعدی تشییع پیکر‌های مطهر 
غیور مردان و شیرزنان خوزستان، دیار شیران ایران صبح امروز با حضور میلیونی در استقبال از پیکر مجاهد راه خدا شهید حاج قاسم سلیمانی قیامی تاریخی رقم زنند. پیکر‌های این شهدا پس از تشییع در مشهدالرضا و جوار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) به تهران منتقل می‌شود.

‌> مراسم وداع ساعت ۱۹ مصلای تهران
و پس از مشهد پیکرهای مطهر به تهران منتقل می شود و مراسم وداع با پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش ساعت 19 امشب در مصلای تهران برگزار می شود.
> اقامه نماز و تشییع صبح دوشنبه؛ دانشگاه تهران
پیکر پاک سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش صبح فردا پس از اقامه نماز از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی تشییع خواهد شد.
> انتقال پیکر‌ها به قم و مراسم بزرگداشت ۱۴ تا ۱۶ در حرم حضرت معصومه (س)
سپس پیکرهای شهدا از تهران به قم منتقل می شود و مراسم بزرگداشت آنها ساعت 14 تا 16 دوشنبه در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار می شود.
> سه شنبه صبح، تشییع و تدفین پیکر سردار بزرگ اسلام در کرمان
صبح سه شنبه نیز مراسم تشییع و تدفین پیکر سردار بزرگ و پر افتخار اسلام و ایران در کرمان برگزار می شود.
دیروز و دیشب نیز مردم سوگوار و خشمگین عراق در کاظمین، بغداد، کربلا و نجف وداع بی‌نظیری با پیکرهای شهیدان مظلوم حلمه جنایتکاران امریکا داشتند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد / کبنانیوز / افکار نیوز /سایت خلیج فارس / خبرگزاری ایرنا / قدس آنلاین / فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو