پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اجرای عملیات زمستانی فرودگاه ها بر اساس دستورالعمل واحد

تاریخ خبر: // کد خبر: 261412 // // // // //


اجرای عملیات زمستانی فرودگاه ها بر اساس دستورالعمل واحد

حمید حاجی بیگی ،دبیر ستاد عملیات زمستانی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه دستورالعمل عملیات زمستانی فرودگاه تبریز به تایید سازمان هواپیمایی کشوری درآمده است، از تدوین و آماده سازی دستورالعمل عملیات زمستانی سایر فرودگاه های کشور بر اساس این دستورالعمل واحد تایید شده خبر داد.


اجرای عملیات زمستانی فرودگاه ها بر اساس دستورالعمل واحد

دبیر ستاد عملیات زمستانی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه دستورالعمل عملیات زمستانی فرودگاه تبریز به تایید سازمان هواپیمایی کشوری درآمده است، از تدوین و آماده سازی دستورالعمل عملیات زمستانی سایر فرودگاه های کشور بر اساس این دستورالعمل واحد تایید شده خبر داد.

حمید حاجی بیگی در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه بین المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر عنوان کرد: این دستورالعمل شامل رویه ها و فرایندهای کارهای حوزه عملیات زمستانی در حوزه های مختلف از جمله آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما، کنترل ترافیک هوایی، ارتباطات و ناوبری هوایی، فنی و مهندسی و غیره است.

وی افزود: این دستورالعمل پس از تجربه برف سنگین سال 96 نوشته شده و مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری است. مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما با بیان اینکه عملیات زمستانی از مهر تا ابتدای فروردین انجام می شود، گفت: در صورت بارش برف در سطح سال 96، مشکلی از لحاظ تجهیزاتی و امکانات عملیات زمستانی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه خریدهای سال های اخیر حوزه آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما بی سابقه بوده است، به خریداری 10 دستگاه snow brower(برف روب) برای نخستین بار اشاره کرد و افزود: 66 دستگاه خودروی کفساز آتش نشانی خریداری شده که مجهز به تجهیزاتی از جمله مانیتور، پمپ، مانیتور سپر و غیره هستند و قرار است در اختیار تمام فرودگاه های کشور قرار گیرند. قرار است ماشین های جدید جایگزین خودروهای فرسوده شوند و از آنها در بخش برف روبی استفاده شود.

حاجی بیگی از راه اندازی اتاق دمو اتک در فرودگاه مشهد خبر داد و گفت: نمونه خارجی این شبیه ساز 30 میلیارد ریال بود که توانستیم با توان داخلی با قیمت دو میلیارد و 500 میلیون ریال آماده سازی کنیم. قرار است این شبیه ساز در سه فرودگاه دیگر نیز راه اندازی شود.

وی همچنین از انجام مناقصه دستگاه جابه جایی هواپیما تا پایان امسال خبر داد و افزود: از سوی دیگر مجوز راه اندازی سمیلاتور هواپیما را دریافت کرده ایم و به زودی مناقصه ان انجام می شود. مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما همچنین از جذب 50 نیروی انسانی در این حوزه با برگزاری آزمون استخدامی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اردیبهشت 99 خبر داد. وی گفت: توانمندی جسمانی و ورزشی نیروهای استخدامی جدید به تایید کمیته المپیک و انجمن ورزش های آتش نشانی می رسد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو