پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاثیر راه اندازی پرواز اصفهان – مسقط در گسترش روابط با عمانی ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 261527 // // // //


تاثیر راه اندازی پرواز اصفهان – مسقط در گسترش روابط با عمانی ها

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: پرواز اصفهان-مسقط می تواند در گسترش روابط چندجانبه اقتصادی و به ویژه گردشگری سلامت با عمانی ها موثر باشد.


تاثیر راه اندازی پرواز اصفهان – مسقط در گسترش روابط با عمانی ها

سید حسن قاضی عسگر با اشاره به سفر هیات عمانی در سال گذشته توسط شرکت سبک بتن پرتیکان به اصفهان اظهار داشت: بنا به درخواست هیات عمانی در آن سفر به اصفهان، پرواز اصفهان – مسقط هر شنبه ساعت ۸ صبح از اصفهان و ساعت ۱۷ از مسقط با ظرفیت ۱۶۰ مسافر و با همکاری شرکت هواپیمایی تابان انجام خواهد شد.

وی افزود: این پرواز می تواند به منظور توسعه گردشگری و به ویژه گردشگری سلامت و حضور فعالان اقتصادی دو کشور ایران و عمان تلقی شود؛ قرار بود در این هفته هیاتی عازم مسقط شوند که به علت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به هفته آینده موکول شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه در سال گذشته منتهی به آذرماه ۱۵۰ میلیون دلار صادرات از استان اصفهان به کشور عمان انجام شده است تصریح کرد: در سال ۹۸ منتهی به آذرماه ۹۹ میلیون دلار از استان اصفهان به کشور عمان صادرات صورت گرفته است.

وی ارزش عمده کالای صادر شده از استان اصفهان به کشور عمان را چدن، آهن و فولاد را در نه ماهه سال ۹۷ را ۱۴۳ میلیون دلار ارزیابی کرد و گفت: کالاهای مذکور در سال جاری به ارزش ۹۶ میلیون دلار به کشور عمان صادر شده است.

قاضی عسگر صادرات فرش از استان اصفهان به عمان را در ردیف دوم معرفی کرد و افزود: در سال گذشته میزان صادرات فرش از استان اصفهان به مسقط ۲ میلیون دلار ارزش داشته است که امسال به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار کاهش یافته است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو