پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تا سه ماه آینده نمونه اولیه «استارشیپ» به فضا می‌رود

تاریخ خبر: // کد خبر: 261542 // // //


تا سه ماه آینده نمونه اولیه «استارشیپ» به فضا می‌رود

صاحب امتیاز می‌گوید: نمونه اولیه Starship New Space تا سه ماه آینده می‌تواند آماده پرواز شود.


تا سه ماه آینده نمونه اولیه «استارشیپ» به فضا می‌رود

 ایلان ماسک، صاحب امتیاز شرکت خصوصی فضایی اسپیس‌اکس می‌گوید: نمونه اولیه Starship New Space  تا سه ماه آینده می‌تواند آماده پرواز شود. این شرکت در حقیقت دارای دو تیم اختصاصی است که نمونه‌های اولیه جداگانه‌ای از استارشیپ را توسعه می‌دهند. ایده این است که یک رقابت دوستانه بتواند طرح‌های خلاقانه‌ای ایجاد کند و همه چیز را در این زمینه با خلاقیت و سرعت همراه کند.

نخستین نمونه اولیه Starship با اندازه کامل Mk1، در مرکز ساخت و راه اندازی این شرکت در تگزاس قرار دارد. اسپیس‌اکس در حال حاضر در حال ساخت فضاپیمای دیگری به نام SN1 است. ماسک در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۹ توئیت کرد: «ما اکنون در حال ساخت طراحی پرواز از Starship SN۱ هستیم، اما هر SN حداقل پیشرفت‌های جزئی خواهد داشت».

در توئیت دیگری در آن روز، ماسک ویدئوی کوتاهی را منتشر کرد که نشان دهنده تولید گنبدهای مخزن Starship بود که او آن را«سخت ترین قسمت» ساختار اولیه وسیله نقلیه نامید.

معماری کلی Starship SpaceX از فضاپیمای Starship ۱۶۵ فوت (۵۰ متر) Starship و موشک غول پیکر معروف به Super Heavy تشکیل شده است.

به گفته مدیرعامل اسپیس‌اکس، هر دوی این وسایل نقلیه کاملاً و به سرعت قابل استفاده مجدد خواهند بود تا به طور بالقوه هزینه پرواز را به میزان کافی کاهش دهند.

هدف از طراحی فضاپیمای استارشیپ توسط شرکت اسپیس ایکس ارسال انسان‌ها به ماه و مریخ است. در ماه ژانویه سال جاری هنگامی که ایلان ماسک تصویری از نسخه آزمایشی استارشیپ را منتشر کرد، توجه افراد بسیاری را به این فناوری جلب کرد و اکنون نسخه آزمایشی این فضاپیما با پشت سر گذاشتن چند آزمایش سبب گشته تا شرکت اسپیس ایکس یک گام به تحقق رؤیای گردشگری فضایی و ارسال انسان‌ها به ماه و مریخ در سال ۲۰۲۴ نزدیک شود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو