پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیگیر برقراری مجدد پروازهای عتبات از فرودگاه اراک هستیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 261865 // // // //


پیگیر برقراری مجدد پروازهای عتبات از فرودگاه اراک هستیم

مدیر فرودگاه اراک با بیان اینکه پروازهای اراک به دنبال تعطیلی چندماهه فرودگاه به تهران منتقل شد از پیگیری برقراری مجدد پروازهای عتبات از اراک خبر داد.


پیگیر برقراری مجدد پروازهای عتبات از فرودگاه اراک هستیم

رحیم حسین نسب با اشاره به خدمات فرودگاه اراک اظهار داشت: فرودگاه اراک جدا از خدمات پروازی مسافربری بحث آموزش، خدمات اورژانسی و اجتماعی را نیز به طور مستمر جزو برنامه کاری خود می‌داند، بنابراین اینکه توقف خدمات پروازی سبب شده فرودگاه به مرکز آموزش تبدیل شود صحت نداشته که در کنار خدمات گفته شده، بحث اورژانس و پرواژهای مسافری اولویت مدیریت فرودگاه و مسولین استانی است.

وی افزود: باتوجه به اینکه حدود 2 میلیون جمعیت حوزه جذب و مخاطب استفاده از فرودگاه اراک را شامل می‌شود که می توانند از خدمات پروازی شرکت های هواپیمایی استفاده کنند، بنابراین با توجه به کمبود ناوگان شرکت‌های هواپیمایی نیاز است مسئولین  استان مرکزی مانند گذشته با حمایت از این مهم کمک کنند تا مردم به اندازه سهم خود از ناوگان هوایی برخوردار شوند.

مدیر فرودگاه اراک تصریح کرد: تا پایان سال 97 مشکلی در پروازها وجود نداشت ولی در انتهای سال 1397 مشکلات  تجهیزات و هندلینگ از سوی شرکت‌های هواپیمایی مطرح شد که این مسئله سبب قطع پروازها تاکنون شده است.

وی عنوان کرد: براساس پیگیری‌هایی که از سوی مسئولین استانی و مدیریت فرودگاه اراک صورت گرفت، مشکل تجهیزات و هندلینگ طی 4 ماه اخیر حل شد و از خردادماه امسال فرودگاه علاوه بر برطرف شدن مشکلات هندلینگ، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با صرف بودجه‌ای بالغ بر 11 میلیارد تومان بهسازی فرودگاه را تکمیل کرده است.

حسین‌نسب بیان کرد: بنابراین مشکل پرواز هوایی در این فرودگاه حل شد ولی متاسفانه در مدت زمانی که مشکل تجهیزات و هلدینگ داشتیم با مشکل جابه جایی پروازها روبرو شدیم که به این صورت پروازهایی که از اراک صورت می‌گرفت به تهران منتقل شد و مسافرین اراک باید از فرودگاه تهران برای پروازهای هوایی مشهد، عسلویه که قبلا از اراک انجام می‌شد، استفاده کنند.

مدیر فرودگاه عنوان کرد: این مسئله باتوجه به موقعیت استراتژیک استان مرکزی و اینکه زیرساخت‌های لازم برای حمل و نقل فراهم شده، برای مسئولین استان خوشایند نبوده است.

وی ادامه داد: البته با توجه به استقبال خوب مردم از پروازهای عتبات در سنوات گذشته، پیگیری دایرشدن مجدد این خط پروازی شده و  سفر عتبات عالیات از فرودگاه در دستورکار قراردارد.

حسین‌نسب خاطرنشان کرد: مدیریت حج و زیارت استان به صورت جدی جهت انجام پرواز عتبات پیگیر بوده که جای تقدیر بسیار دارد و مجموعه مدیریت فرودگاه اراک آماده هرگونه همکاری برای تحقق این مهم است.

مدیرفرودگاه اراک با اشاره به اقدامات در حوزه پروازهای عتبات عالیات گفت: برای انجام پرواز عتبات شرکت مرکزی خدمات زیارتی کشور(شمسا) نیاز حمایت استانی را برای تضمین پرواز خواستار شد که استاندار مرکزی هم قبلا انجام این تضمین را اعلام کرده بودند.

وی عنوان کرد: برای انجام این درخواست تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری مرکزی و دستگاه‌های متولی شامل مدیریت حج زیارت، دفاتر زیارتی استان و مدیریت فرودگاه تنظیم شده و به امضای دستگاه‌های متولی رسیده و در صورتی که به امضاء نهایی استاندار مرکزی برسد  با برطرف کردن موانع موجود و تنش‌های اجتماعی عراق پرواز مسیر عتبات از فرودگاه اراک دایر شود.

حسین‌نسب تصریح کرد: پرواز عسلویه جزو پروازهای اصلی و حیاتی برای استان مرکزی است، همچنین پرواز به مشهد مقدس در این خصوص پیگیری‌هایی صورت گرفته و قول‌هایی داده شده که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تحقق این اتفاقات خوب برای استان مرکزی باشیم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو