پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش ملاحظات امنیتی در فرودگاه‌ها و سفارت آمریکا در آرژانتین

تاریخ خبر: // کد خبر: 262085 // // //


افزایش ملاحظات امنیتی در فرودگاه‌ها و سفارت آمریکا در آرژانتین

آرژانتین ملاحظات امنیتی خود در فرودگاه‌ها و سفارت آمریکا در این کشور را، در پی اقدامات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش و بالا گرفتن تنش‌ها میان ایران و آمریکا، افزایش داد.


افزایش ملاحظات امنیتی در فرودگاه‌ها و سفارت آمریکا در آرژانتین

 به نقل از رویترز، آگوستین روسیوزیر دفاع آرژانتین به رسانه‌های این کشور گفت: دولت آرژانتین اقدامات امنیتی فرودگاه‌ها، مرزها و سفارت آمریکا در بوئنوس آیرس را افزایش داده است.

آرژانتین  که سابقه اختلاف با ایران را در کارنامه دارد، تصمیم گرفته است سطح هوشیاری خود را در این روزهای پس از حمله پهپادهای آمریکایی به شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نظامی ایرانی در عراق و در پی ترس جهانی از انتقام ایران بالا ببرد.

“آگوستین روسی” وزیر دفاع آرژانتین به سایت خبری “Infobae” گفت: به‌دلیل سابقه تاریخی، آرژانتین باید برای این نوع درگیری در سراسر جهان هوشیار باشد.

در دو حمله در آرژانتین در دهه ۱۹۹۰ بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند. در سال ۱۹۹۲، سفارت رژیم غاصب اسرائیل در بوئنوس آیرس با یک خودروی بمب‌گذاری شده مورد حمله قرار گرفت و باعث کشته شدن ۲۹ نفر شد. دو سال بعد یک کامیون حامل مواد منفجره در خارج از مرکز اجتماع یهودیان آمیا منفجر شد و ۸۵ نفر کشته شدند. دادگاه‌های آرژانتین ایران را مقصر دانستند. اما هیچ‌کس در این دو پرونده محاکمه نشد. ایران همواره نقش داشتن در هر دو حمله را تکذیب کرده است و این اتهامات را نتیجه لابی‌های صهیونیستی خوانده است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو