پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عدم ایجاد محدودیت کشورها برای پرواز از آسمان ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 262130 // // // // //


عدم ایجاد محدودیت کشورها برای پرواز از آسمان ایران

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل هواپیمایی کشوری اعلام کرد آسمان ایران جزو امن‌ترین مناطق پروازی برای پروازهای عبوری است.


عدم ایجاد محدودیت کشورها برای پرواز از آسمان ایران

«مرتضی دهقان»  به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت:هیچ تغییری در پروازهای آسمان ایران رخ نداده و پروازهای عبوری کما فی السابق در حال انجام است.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر این که آسمان ایران امن است، تصریح کرد: ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین امنیت را برای پروازهای عبوری دارد و مانند گذشته پرواز کشورهای دیگر را از فراز آسمان خود می پذیرد. تاکنون هیچ کشوری برای پرواز از آسمان ایران محدودیت ایجاد نکرده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ماه گذشته درباره آخرین وضعیت پروازهای عبوری گفته بود: سال گذشته روزانه هزار پرواز عبوری از فراز آسمان ایران داشتیم.

امسال در مقطعی و بعد از سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکای توسط ایران، اداره هوانوردی فدرال ایالات‌متحده آمریکا طی پیامی به ایرلاین‌هایی که از فضای ایران عبور می کنند هشدار داد که از نظر آمریکا آسمان ایران فضای امن و مناسبی برای پروازهای عبوری نیست چون احتمال تعرض وجود دارد؛ بر همین اساس آمار پروازهای عبوری کاهش یافت ولی پس از مدت کوتاهی با اطمینان یافتن شرکت‌های هواپیمایی از امنیت آسمان ایران تعداد پروازهای عبوری دوباره افزایش یافت و اکنون روزانه به ۹۰۰ پرواز رسیده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از قدس آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو