پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیام تسلیت مقامات و ارگان های داخلی در پی سقوط پرواز تهران – کی‌اف هواپیمایی اوکراین

تاریخ خبر: // کد خبر: 262390 // // // //


پیام تسلیت مقامات و ارگان های داخلی در پی سقوط پرواز تهران – کی‌اف هواپیمایی اوکراین

در پی سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ 37 خطوط هوایی اوکراین و جان باختن تعدادی از هموطنان ایرانی و شهروندان خارجی، مقامات و ارگان های داخلی در پیام هایی جداگانه این مصیبت بزرگ را تسلیت گفتند.


پیام تسلیت مقامات و ارگان های داخلی در پی سقوط پرواز تهران – کی‌اف هواپیمایی اوکراین

در پی سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ 37 خطوط هوایی اوکراین و جان باختن تعدادی از هموطنان ایرانی و شهروندان خارجی، مقامات و ارگان های داخلی در پیام هایی جداگانه این مصیبت بزرگ را تسلیت گفتند.

پیام تسلیت رهبر انقلاب

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه‌ تلخ و غم‌بار جان باختن جمعی از هم میهنان عزیز در هنگام بدرقه‌ی شهید عالیقدر و نیز حادثه‌ی مصیبت‌بار سقوط هواپیمای مسافربری و جان‌باختن مسافران ایرانی و غیر ایرانی، دو نقطه غم‌انگیز این دو روز است.

اینجانب ضمن ابراز صمیمی‌ترین همدردی‌ها با خانواده‌های داغدار و اظهار مراتب تأسف و تأثر، از خداوند متعال صبر و بردباری برای بازماندگان و رحمت و مغفرت برای جان‌باختگان مسألت میکنم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۸ دیماه ۱۳۹۸

پیام تسلیت رئیس جمهور

رییس جمهوری درپی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی با ابراز همدردی با خانواده‌های داغدیده،‌ بر بررسی علت وقوع سانحه و پیگیری قانونی لازم برای احقاق حقوق بازماندگان تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در این پیام تسلیت اظهار داشت: سانحه سقوط اندوهبار یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراینی در حوالی شهرستان شهریار تهران که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز از جمله عده‌ای از جوانان دانشجو و سایر ملیت‌ها شد، موجب تأثر و تألم خاطر گردید.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدیده، این مصیبت را به ملت ایران تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان این حادثه، رحمت واسعه و برای عموم بازماندگان، صبر و اجر مسألت کرد.

رییس جمهوری تاکید کرد: لازم است همه نیروهای امدادی، انتظامی و دستگاه های مسئول از جمله وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی و امور خارجه، ضمن شناسایی و تعیین هویت جان باختگان و کاهش آلام خانواده‌های این عزیزان، علت وقوع این سانحه تأسف بار بررسی و پیگیری قانونی لازم را برای احقاق حقوق بازماندگان به عمل آورند.

پیام تسلیت اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور

معاون اول رئیس‌جمهور در پیامی سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که منجر به جان باختن جمعی از هموطنان به ویژه تعدادی از نخبگان علمی کشور شد را تسلیت گفت.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در پیامی سانحه تلخ و دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که منجر به جان باختن جمعی از هموطنان به ویژه تعدادی از نخبگان علمی کشور و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف شد را تسلیت گفت.

متن پیام وی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سانحه تلخ و دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که منجر به جانباختن ١٧۶ نفر سرنشین آن از جمله جمعی از هموطنان عزیز به ویژه تعدادی از نخبگان علمی کشور و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف شد، موجب تأسف و تأثر عمیق گردید.

این مصیبت غم انگیز را به آحاد مردم ایران به خصوص خانواده های داغدار این عزیزان صمیمانه تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ برای جانباختگان غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزا صبر و اجر مسألت دارم.

اسحاق جهانگیری
معاون اول رئیس جمهور

پیام تسلیت وزارت خارجه ایران

موسوی جان باختن شهروندان ایرانی و خارجی در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را تسلیت گفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز تاسف از سانحه سقوط هواپیمای مسافری خطوط هوایی اوکراین در تهران، این ضایعه را به مردم ایران و ملت اوکراین تسلیت گفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز تاسف عمیق از سانحه سقوط هواپیمای مسافری خطوط هوایی اوکراین در تهران، جان باختن جمعی از هموطنان ایرانی و شهروندان خارجی بویژه اوکراینی در این سانحه را به مردم ایران، دولت و ملت اوکراین و خانواده جانباختگان این سانحه دردناک تسلیت گفت.

پیام تسلیت دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

محسن رضایی در پیامی، جان باختن مسافران هواپیمای اوکراینی را به مردم ایران و خانواده‌های داغدار تسلیت گفت.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی، جان باختن مسافران هواپیمای اوکراینی را به مردم ایران و خانواده‌های داغدار تسلیت گفت.

متن پیام دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سانحه غم بار و تلخ سقوط هواپیمای مسافربری هواپیمایی اوکراین که منجر به جان باختن عده‌ای از هموطنان عزیز و اتباع خارجی شده است را به مردم عزیز ایران و خانواده‌های داغدار آنان تسلیت عرض نموده؛ از خداوند متعال برای درگذشتگان رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.

پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه

رئیس قوه قضاییه درپیامی جان باختن شهروندان ایرانی و خارجی در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سانحه مصیبت‌بار سقوط هواپیمای مسافربری در اطراف تهران که به جان باختن ده‌ها تن از هموطنان عزیز و اتباع خارجی منجر شد را به ملت بزرگ ایران و خانواده‌های داغدار آنان تسلیت عرض نموده؛ از خداوند متعال برای جان‌باختگان رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌نمایم.

سید ابراهیم رئیسی
رئیس قوه قضاییه

پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی وقوع سانحه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در منطقه شهریار استان تهران که باعث جان باختن تمامی سرنشینان هموطن ایرانی و جمعی از شهروندان اوکراینی شد را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون‌

وقوع سانحه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در منطقه شهریار استان تهران که باعث جان باختن تمامی سرنشینان هموطن ایرانی و جمعی از شهروندان اوکراینی شد موجب تاثر و تاسف فراوان گردید.

ضرورت دارد مسئولان ذیربط به بررسی علل و عوامل بروز این سانحه دردناک پرداخته و نتایج آن را به اطلاع عموم مردم برسانند.

اینجانب ضمن اظهار همدردی و عرض تسلیت به خانواده های داغدار جان باختگان ، برای تمامی درگذشتگان رحمت و مغفرت از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی

پیام تسلیت وزیر راه و شهرسازی

محمد اسلامی،  وزیر راه و شهرسازی در پیامی، جان‌باختن مسافران پرواز هواپیمای اوکراین اینترنشنال را تسلیت گفت و بر رسیدگی سریع به این سانحه و یافتن علت آن تاکید کرد.

در این پیام آمده است:

«سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ مسافری شرکت هواپیمایی اوکراین که منجر به جان باختن عده‏ ای از هموطنان عزیز ما شد، موجب، تأثر و تأسف فراوان شد. از صمیم قلب با خانواده های گرامی درگذشتگان همدردی می نمایم و ضمن عرض تسلیت به پیشگاه مقام معظم رهبری، بازماندگان معزز و ملت شریف ایران، از درگاه خداوند متعال برای جان باختگان این حادثه دلخراش رحمت و مغفرت الهی مسألت دارم.

کمیسیون بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری موظف است بر اساس آئین نامه، این سانحه را با دقت بررسی و گزارش نهایی را به منظور پیشگیری از بروز رویدادهای مشابه درآینده صادر کند. اعضای کمیسیون بررسی سوانح به محض اطلاع، در محل حادثه حاضر شده اند و بررسی ها در حال انجام است.

ضمن بررسی کارشناسی و پیگیری دقیق موضوع در اسرع وقت، علل بروز این حادثه تاسف‌بار به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.»

پیام تسلیت مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن ابراز تاسف از سقوط هواپیمای مسافربری تهران-کیف، این مصیبت بزرگ را به ملت شریف ایران و خانواده درگذشتگان این حادثه تسلیت گفت.
متن پیام سیاوش امیرمکری به این شرح است؛
“انا لله و انا الیه راجعون”
سقوط هواپیمای مسافربری تهران-کیف که به درگذشت مسافران آن انجامید، بار دیگر ما را در غم و اندوه فرو برد و موجب تاسف و تاثر فراوان گردید.
شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، این مصیبت بزرگ را به ملت شریف ایران و خانواده درگذشتگان این سانحه، تسلیت عرض نموده و از خداوند قادر متعال برای درگذشتگان، رحمت و مغفرت الهی و برای خانواده ایشان صبر جمیل مسئلت دارد.
هجدهم دی ماه ۹۸
سیاوش امیرمکری
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی

پیام تسلیت دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری

آیت‌الله جنتی درگذشت عده‌ای از هموطنان را که در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و سانحه سقوط هواپیمای مسافربری جان خود را از دست دادند، تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت عده‌ای از هم‌وطنان عزیز در مراسم تشییع پیکر پاک سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان و در حادثه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری در حوالی شهریار که منجر به جان‌باختن جمع زیادی از هم‌میهنان عزیز به‌ویژه تعدادی از دانش‌آموختگان و دانشجویان شد، موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.

این مصیبت جانگداز را به ملت شریف ایران اسلامی و به‌ویژه به خانواده‌های داغدار تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند متعال برای جان‌باختگان رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌نمایم.

احمد جنتی

دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری

پیام تسلیت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

محمدباقر نوبخت با صدور پیامی جان باختن مسافران سقوط پرواز تهران – کی‌یف را تسلیت گفت.

متن پیام نوبخت به این شرح است:

بسمه تعالی

«سانحه غم انگیز سقوط هواپیمای مسافربری که منجر به جان باختن مسافران و خدمه پروازی و‬ عده‏ ای از هموطنان عزیز ما شد موجب تألم خاطر شد. اینجانب این ضایعه اسفناک را به خانواده‌های معزز و داغ دیده تسلیت می‌گویم و برای درگذشتگان مغفرت الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی از درگاه احدیت خواهانم.»

پیام تسلیت وزیر بهداشت

وزیر بهداشت در پیامی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد، جان باختن تعدادی از هموطنان و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی را در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

«انا للّه و انا الیه راجعون

خبر جانگداز جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان در سانحه سقوط هواپیما همگان را متاثر و متالم کرد.

با کمال تاسف تعدادی از دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم پزشکی نیز در بین این عزیزان بودند که بر ماتم همکارانمان افزود.

این مصیبت وارده را به خانواده‌های داغدار و کلیه بازماندگان تسلیت عرض نموده، از خداوند بزرگ برای آن عزیزان مغفرت الهی و برای ملت شریف و بازماندگان داغدیده صبر و استقامت در این مصیبت دردناک آرزومندم. »

پیام تسلیت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی، جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز و جمعی از دانش‌آموختگان گرانقدر دانشگاه‌های کشور را در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری تسلیت گفت.

متن کامل پیام تسلیت وزیر علوم به شرح زیر است:

«کُلُّ نَفْسٍ ذائِقَهُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَیْنا تُرْجَعُون»

سانحه دلخراش و تکان‌دهنده سقوط هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی اوکراین که به جان باختن سرنشینان، جمعی از هموطنان و تعدادی از دانش‌آموختگان عزیز دانشگاه‌های کشور منجر شد، موجی از تأثر خاطر و تألم قلبی را به همراه آورد و ملت شریف ایران را در سوگی عظیم فرو نشاند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های محترم این عزیزان و همچنین جامعه علمی و دانشگاهی کشور؛ از خداوند متعال برای درگذشتگان غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

پیام تسلیت معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با صدور پیامی جان باختن تعدادی از هم وطنان در حادثه سقوط هواپیمای تهران- کی‌یف را تسلیت گفت.

در متن پیام معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری آمده است:

«بازگشت همه به سوی اوست

پرواز، همیشه آرزو نیست… گاه حسرتی است که داغِ خاطرش هرگز زدوده نمی ‎شود. بازهم دی ‎ماه و خاطرات تلخ پرواز… هنگامه ‎ای که شهید منصور ستاری نیز از میان‎ مان پرگشود… هنگامه‎ ای که سردارِ دل‎هایمان آسمانی شد… داغ جای خالیِ جان‎باختگان سانحه‎ی هوایی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین، به‌ویژه جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان کشورمان، و دل‎ سوخته‎ی خانواده محترم ایشان، در این‎روزهای سردِ دی‎ماه، بازهم خاطرِ ملت‎مان را حزین کرد. ناخواسته زمزمه‎ی تلخ‎اش می‎آید که «ای ساربان آهسته رو کآرام جانم می‌رود…»؛ آرامِ جانِ خانواده‎ی محترم جان‎باختگان حادثه‎ی امروز، پروازشان ابدی شد… .

ضایعه درگذشت آن عزیزانِ از دست رفته را خدمت خانواده محترم ایشان، جامعه‎ی دانشگاهی و عموم هموطنان‎مان تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال، برایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و سلامت آرزومندم.»

پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی در توئیتر سقوط هواپیمای مسافربری و جان باختن تعدادی از هموطنان را تسلیت گفت.

سانحه هوایی امروز سخت و غمبار بود.

به خانواده تمامی جانباختگان از صمیم جان تسلیت می گویم.

من را در اندوه خود شریک بدانید.

پیام تسلیت رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با صدور پیامی درگذشت 3 مدال‌آور المپیادی در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را تسلیت گفت.

متن پیام فاطمه مهاجرانی به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون

آرش پوررضرابی دارنده مدال نقره کشوری المپیاد کامپیوتر سال 90، محمد صالحه دارنده مدال نقره کشوری المپیاد کامپیوتر سال 1382 و محمدمهدی الیاسی دارنده مدال نقره کشوری المپیاد فیزیک سال 1388 در اثر سقوط هواپیمای اوکراینی دار فانی را وداع گفتند. اینجانب این حادثه را به خانواده محترم آن‌ها و جامعه علمی کشور تسلیت عرض می‌نمایم.»

پیام تسلیت رییس سازمان انرژی اتمی ایران

در  پیام «علی اکبر صالحی» آمده است: با نهایت تألم و تأثر، خبر درگذشت جمعی از هموطنان عزیز کرمانی در جریان برگزاری مراسم خاک‌سپاری سردار رشید سپاه اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی(رضوان‌الله تعالی علیه) و همچنین اخبار مربوط به سقوط هواپیمای حامل تعدادی از هم‌میهنان گران‌قدر از جمله تعدادی از  نخبگان و سرمایه‌های علمی و دانشگاهی به مقصد اوکراین را دریافت کردم.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: این‌جانب ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران به‌ویژه خانواده‌ها و بازماندگان این عزیزان، از درگاه ایزد منان، مسألت می‌کنم تا به حرمت خون پاک شهدای جبهه مقاومت، به همه دوستان، وابستگان و عموم بازماندگان این دو سانحه و حادثه جانکاه، صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید و این یاران و عزیزان سفرکرده به جهان باقی را میهمان و هم‌نشین نیکان و ابرار قرار دهد.

پیام تسلیت رییس سازمان بهزیستی

“در پی جان‌باختن جمعی از هموطنان عزیز در سانحه سقوط هواپیما، دکتر «وحید قبادی دانا» رییس سازمان بهزیستی کشور طی پیامی این مصیبت جانکاه را به خانواده معزز ایشان تسلیت گفت.

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

با قلبی آکنده از غم و اندوه و حس همدردی، جان باختن جمعی از هموطنان عزیزمان در سانحه سقوط هواپیما را به محضر شریف ملت ایران و خانواده‌های داغدار تسلیت عرض نموده، از محضر خداوند مهربان برای آن عزیزان پر کشیده به سرای باقی، علو درجات و رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبر و شکیبایی توأم با سلامتی مسئلت می نمایم.

دکتر قبادی دانا

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

پیام تسلیت اتاق اصناف تهران

بسم الله الرحمن الرحیم

▪️سانحه تلخ و دل‌خراش سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که منجر به جانباختن ۱۴۷ نفر از هموطنان عزیز به ویژه تعدادی از نخبگان علمی کشور موجب تأسف و تأثر عمیق خانواده بزرگ اصناف تهران گردید.

▪️اتاق اصناف تهران این مصیبت غم‌انگیز را به آحاد مردم ایران به‌خصوص خانواده‌های داغدار این عزیزان صمیمانه تسلیت می‌گوید و از خداوند بزرگ برای جان‌باختگان غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزا صبر و اجر مسألت دارد.

پیام تسلیت وزارت دفاع

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با ابراز تاسف عمیق از سانحه سقوط هواپیمای مسافری خطوط هوایی اوکراین در تهران، جان باختن جمعی از هموطنان ایرانی و شهروندان خارجی در این سانحه را به مردم ایران، دولت و ملت اوکراین و خانواده جانباختگان این سانحه دردناک تسلیت گفت.

وزارت دفاع ضمن ابراز همدردی با خانواده های محترم داغدار از خداوند سبحان برای آن مرحومان آرامش و غفران و برای بازماندگان این حادثه اسفناک صبر جزیل و سلامتی مسئلت کرد.

پیام تسلیت نیروی انتظامی

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در منطقه شهریار که حامل جمعی از هموطنان بود، پیام تسلیتی صادر کرد.

در متن این پیام آمده است؛

«جان باختن تعدادی از هموطنان ایرانی و شهروندان خارجی به ویژه اوکراینی، حادثه ای ناگوار، دلخراش و جانسوز است که موجب تاثر و تاسف بسیار شد. نیروی انتظامی نیز ضمن عرض تسلیت به پیشگاه مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)، این ضایعه دردناک را به امت غیور و شهیدپرور ایران اسلامی، دولت و مردم اوکراین و همچنین خانواده جان باختگان تسلیت گفته، برای آنها صبری عظیم و برای در گذشتگان رحمت واسعه الهی از خداوند متعال خواستار شد.»

پیام تسلیت آیت‌الله العظمی صانعی

متن پیام تسلیت آیت الله العظمی صانعی بدین شرح است:

بسمه تعالی

الَّذینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصیبَهٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ (156)

أُولئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَهٌ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ(157/بقره)

درگذشت تعدادی از انسان های مظلوم از تبار خطه شهید پرور و مقاوم استان کرمان در مراسم تشییع و همچنین جان باختن تعدادی از هم وطنان و هم نوعان مان از سایر کشورها در سانحه تأسف بار سقوط هواپیما موجب تأسف و تأثر اینجانب گردید.

بی شک تسلیم در برابر اراده ذات باری تعالی و صبر در این مصائب طاقت فرسا موجب استحقاق اجری است که خداوند رحمان و غفور متکفّل آن است و آن پاداشی است بی‌انتها «إِنَّمَا یُوَفَّى الصَّابِرُونَ أَجْرَهُم بِغَیْرِ حِسَابٍ ».

اینجانب ضمن عرض تسلیت به جامعه بشری، بالخصوص ملت بزرگوار ایران، خانواده های داغدار هر دو حادثه غم انگیز، از خداوند رحیم برای آن مرحومین طلب علو درجات و حشر با اولیاء الله و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل را خواستارم.

یوسف صانعی

١٢ جمادی الاولی ١۴۴١

پیام تسلیت سید حسن خمینی

بسمه تعالی

درگذشت مصیبت بار و دردناک گروهی از هم وطنان عزیزمان در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی دل هر ایرانی را به درد آورد.

بی شک آنچه این مصیبت را دو چندان کرد، حضور جمعی از نخبگان علمی کشور در میان جانباختگان بود.

اینجانب این فاجعه تلخ را به خانواده این عزیزان و همه داغداران تسلیت عرض نموده و از خدای متعال برای ایشان رحمت واسعه مسألت دارم.

امام جمعه اهل سنت زاهدان

متن تسلیت مولوی عبدالحمید به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
إنا لله وإنا إلیه راجعون

حادثۀ دل‌خراش و غم‌انگیز سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در حومۀ تهران و جان‌باختن تعدادی از هم‌وطنان، از جمله جوانان و دانشجویان، موجب تأثر و تألم گردید.

این ضایعه را به خانواده‌ها و عزیزان داغ‌دیدۀ جان‌باختگان تسلیت عرض می‌کنم. انتظار می‌رود مسئولین مربوطه هرچه زودتر علت وقوع این حادثۀ غم‌انگیز را شناسایی و اعلام کنند.

از بارگاه الهی برای عزیزان جان‌باخته مغفرت تامه و علوّ درجات و برای بازماندگانشان اجر جزیل و صبر جمیل مسألت دارم.

پیام تسلیت محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی

انالله و انالیه راجعون

در روزهایی که در غم شهادت فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و همراهان ایشان و نیز  در ماتم درگذشت تعدادی از هموطنانمان در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی در کرمان، مردم کشورمان عزادار هستند خبر سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین  که موجب جانباختن همه مسافرین و کادر پرواز آن  از جمله هموطنان  عزیزمان به ویژه نخبگان ایرانی شد،این غم و انده مضاعف گردید.

شایسته است در خصوص این حادثه غم انگیز ضمن مسئولیت پذیری در قبال جان مسافران این پرواز ، با بررسی‌های کارشناسانه پاسخگویی لازم به افکار عمومی درخصوص علت بروز این حادثه صورت بگیرد. مطمئنا در این مسیر مجلس شورای اسلامی به وظیفه نظارتی خود عمل خواهد کرد.

ضمن عرض تسلیت این مصیبت و ضایعه اسفناک به  مردم  عزیز کشورمان و دولت و ملت اوکراین  و خانواده‌های داغدار ، همدردی خود را با بازماندگان  اعلام داشته و از درگاه خداوند غفور و رحیم برای جانباختگان غفران الهی مسالت می‌نمایم.

پیام تسلیت محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در پی بروز حادثه سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در پیامی درگذشت جمعی از هموطنانمان را تسلیت گفت، متن پیام به شرح ذیل است:

حادثه تاسف بار سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین و از دست رفتن 176 نفر مسافر و خدمه این پرواز، خاطرهمگان را در این روزهایی که اخبار تلخ، به تداوم در فضای کشور در حال وقوع است، بیش از پیش مکدر نمود.

تاثر از رخداد این سانحه هوایی زمانی بیشتر می شود که بدانیم تعدادی از مسافرین این پرواز، دانشجویان ایرانی محصل در خارج از کشور بوده اند که از فرصت تعطیلات سال نو میلادی استفاده کرده و برای دیدار با خانواده های خود راهی کشور شده بودند و اکنون این سرمایه های ارزنده انسانی، در راه عزیمت به محل تحصیل و کسب علم، جان خود را از دست داده اند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به تمامی بازماندگان این سانحه دلخراش و تاکید بر بررسی علت این رویداد، برای تمامی درگذشتگان علو درجات معنوی و آمرزش الهی آرزومندم.

پیام تسلیت محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی

‏فاجعه‌ی جان باختن بیش از ۷۰  تشییع‌کننده‌ی سردار سلیمانی و بیش از ۱۷۰ سرنشین هواپیمای اوکراینی را به عموم مردم و بازماندگان جان‌باختگان تسلیت می‌گویم. این حوادث تلخ غم فراق آن سرباز وطن و سردار دل‌ها را سنگین‌تر کرد.

پیام تسلیت سیده فاطمه ذوالقدر، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی

با غم اندوه و فراوان، در این لحظات غم‌انگیز و تأثرآور، درگذشت تعدادی از هموطنان عزیزمان از  سرنشینان بوئینگ 737 تهران-کی‌یف خصوصاً تعدادی از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف در سانحه هوایی را به خانواده این عزیزان و جامعه دانشگاهی تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

پیام تسلیت محمدرضا بادامچی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی

‏جان باختن شماری از هموطنان عزیزمان در سانحه‌ هوایی پرواز 737 تهران – کی‌یف داغ عمیقی بر دل مردم ایران‌ نهاد. به خانواده‌های داغدار این سانحه سهمگین تسلیت می‌گویم‌ و از خدای بزرگ رحمت واسعه برای بازماندگان مسئلت می‌کنم. امیدوارم به‌زودی دلایل این فاجعه خونین تشریح شود.

پیام تسلیت ابوالفضل سروش نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی

سانحه اندوه بار سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین که صبح منجر به جان‌باختن تعدادی از هموطنان  شد را به ملت عزیز ایران تسلیت و تعزیت می گویم. از درگاه خداوند متعال برای آن عزیزان سفر کرده رحمت الهی و برای خانواده‌هایشان صبر  مسئلت  دارم.

پیام تسلیت اکبر رنجبرزاده،‌ نماینده اسدآباد و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی

خبر درگذشت جمعی از هموطنان در حادثه تلخ و ناگوار سقوط هواپیمای مسافربری تهران- کی‌یف، موجب تاثر و تالم فراوان شد. اینجانب این ضایعه را خدمت ملت شریف ایران تسلیت عرض می‎ نمایم  و از پروردگار متعال برای جان باختگان این حادثه علو درجات و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسئلت دارم».

پیام تسلیت پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی

سالی سختی‌ست. پر از خبرهای تلخ و نگران‌کننده. جان باختن و آواره شدن هموطنان در سیل و زلزله، شهدای آبان و شهدای نان، شهادت سربازان وطن، و امروز سقوط هواپیما و از دست رفتن مردم و دانشجویان نخبه.

‏به خانواده‌ جان‌باختگان تسلیت عرض می‌کنم. روحشان شاد.

پیام تسلیت محمدکاظمی، نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی

جان باختن جمعی از هموطنان عزیز و نخبگان جوان کشور در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری را به خانواده‌های داغدار و بازماندگان تسلیت گفته و از درگاه ایزد منان برای درگذشتگان، غفران واسعه الهی خواهانم.

پیام تسلیت علیرضا رحیمی، نماینده تهران در مجلس شاری اسلامی

دوباره ایران داغدار شد.
حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ خطوط هوایی اوکراین و درگذشت همه مسافران و خدمه آن بویژه تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان، خبر تلخ این روزهای پرحادثه بود.
ضمن ابراز همدردی، درگذشت این عزیزان را به ملت شریف ایران و خانواده های داغدیده آنها صمیمانه تسلیت عرض مینمایم.

پیام تسلیت کمال دهقانی فیروزآبادی، نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی

خبر جان باختن تعدادی از هم وطنان در حادثه هواپیمایی تهران_اوکراین سبب تأسف و تألم شد.

اینجانب این سانحه ناگوار را به همه خانواده‌های داغدار و مردم شریف ایران تسلیت عرض کرده و  به خصوص درگذشت چندتن از شهروندان شهرستان‌های میبد و تفت در این حادثه را به خانواده های این عزیزان و مردم شریف تفت و میبد تسلیت عرض می کنم.
غفران الهی و علو درجات را برای آن عزیزان از دست رفته و صبر جمیل را برای بستگان آنها از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.

پیام تسلیت همایون یوسفی، نماینده  اهواز در مجلس شورای اسلامی

خبر درگذشت جمعی از هموطنان عزیزمان در حادثه تلخ و ناگوار سقوط هواپیمای مسافربری تهران- کی‌یف،موجب تاثر و تالم فراوان شد.

اینجانب این مصیبت غم انگیز را به آحاد مردم ایران به خصوص خانواده‌های داغدار این عزیزان صمیمانه تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای جانباختگان غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزا صبر و اجر مسألت دارم.

پیام تسلیت سعید باستانی، نماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی

سانحه سقوط اندوهبار یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراینی که منجر به از دست دادن بیش از یکصدتن از هموطنان، به خصوص جمعی از نخبگان و دانشگاهیان ایران شد، اندوه این روزهای ما را  مضاعف کرد.
به خانواده های محترم داغدیده تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند منان علو درجات برای عزیزان از دست رفته  و صبر و شکیبایی برای بازماندگان خواهانم.

پیام تسلیت حسن کامران دستجردی، نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی

جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان در سانحه تلخ سقوط هواپیمای مسافری تهران -کیف را به عموم هموطنان و خانواده های داغدار این عزیزان تسلیت می گویم.
از درگاه حق تعالی برای آن عزیزان علو درجات و برای بازماندگان صبر مسئلت می نمایم.

 

پیام تسلیت استاندار تهران

استاندار تهران در پی حادثه سقوط بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین، با صدور پیامی جان باختن تعدادی از هموطنان را تسلیت گفت.

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، در پی حادثه سقوط بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین که ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پروازی داشت و تمام سرنشینان آن جان باختند، با صدور پیامی جان باختن تعدادی از هم وطنان در حادثه سقوط هواپیمای تهران- کی‌یف را تسلیت گفت.

متن پیام به این شرح است: «خبر درگذشت جمعی از هموطنان در حادثه تلخ و ناگوار سقوط هواپیمای مسافربری تهران- کی‌یف، موجب تاثر و تالم فراوان شد. اینجانب این ضایعه را خدمت ملت شریف ایران تسلیت عرض می‎کنم و از پروردگار متعال برای جان باختگان این حادثه علو درجات و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسئلت دارم».

پیام تسلیت رئیس شورای شهر تهران

رئیس شورای شهر تهران در حساب توییتری خود حادثه سقوط هواپیمای ایران-اوکراین را تسلیت گفت.

 محسن هاشمی رفسنجانی در حساب توییتر گفته است:

“حادثه ناگوار سقوط هواپیما  که منجر به از دست دادن بیش از یکصد هموطن، بخصوص نخبگان ایرانی شد، بر تلخی این روزها افزود. مهاجرت نخبگان آسیبی به سرمایه های ملی است و هجرت آنها از دنیا، غمی مضاعف برای خانواده هایشان.

پیام تسلیت استاندار فارس

متن پیام دکتر عنایت الله رحیمی به شرح زیر است:
انا لله و انا الیه راجعون
«ما از خدائیم؛ و به سوى خدا بازمی گردیم»

سانحه تلخ و دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که منجر به جان باختن جمعی از هموطنان عزیز از جمله تعدادی از نخبگان علمی کشور شد، موجب تألم و تأثر عمیق گردید.
این مصیبت را به ملت ایران به خصوص خانواده‌های داغدار این عزیزان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای جانباختگان، رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان، صبرجمیل و اجر جزیل مسألت می نمایم.

پیام تسلیت شهردار یزد

جمال الدین عزیزی در پی حادثه سقوط بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین که ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پروازی داشت و تمام سرنشینان آن جان باختند، با صدور پیامی جان باختن تعدادی از هم وطنان در حادثه سقوط هواپیمای تهران- کیف را تسلیت گفت.

متن پیام به این شرح است:

خبر درگذشت جمعی از هموطنان در حادثه تلخ و ناگوار سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین، موجب تاثر و تالم فراوان شد.

اینجانب این ضایعه را خدمت ملت شریف ایران و تعدادی از هم استانی های عزیز تسلیت عرض میکنم و از پروردگار متعال برای جان باختگان این حادثه علو درجات و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

پیام تسلیت فرماندار مهاباد

شجاعی فرماندار شهرستان مهاباد در پی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در حوالی شهرستان شهریار، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغ دیده، این مصیبت را به ملت ایران و به ویژه شهرستان مهاباد تسلیت گفت.

انالله و انا الیه راجعون

سانحه سقوط اندوهبار یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراینی در حوالی شهرستان شهریار تهران که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز از جمله عده‌ای از جوانان دانشجو و سایر ملیت‌ها و پنج نفر از شهروندان عزیز مهابادی شد، موجب تأثر و تألم خاطر گردید.

اینجانب ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدیده، این مصیبت را به تمامی هموطنان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان این حادثه، رحمت واسعه و برای عموم بازماندگان، صبر و اجر مسألت دارم.

پیام تسلیت رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها

حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها در پیامی در اینستاگرام جانباختن دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف را در سقوط هواپیمای اوکراینی تسلیت گفت که به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

متاسفانه با خبر شدم در جریان حادثه دردناک سقوط هواپیمای اکراینی در صبح امروز جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها به ویژه 14 تن از عزیزان دانشگاه صنعتی شریف جان خود را از دست داده اند برای درگذشتگان رحمت و غفران الهی و برای خانواده هایشان صبر جزیل از خداوند متعال خواستارم.

پیام تسلیت دانشگاه شریف

در متن اطلاعیه دانشگاه صنعتی شریف آمده است: جان‌باختن تعدادی از هموطنان و دانش‌آموخته‌گان دانشگاه شریف در سانحه‌ی دلخراش و اندوهبار سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، را به ملت عزیز ایران و خانواده‌ی بزرگ دانشگاه شریف تسلیت و تعزیت می گوییم.

از درگاه خداوند متعال برای آن عزیزان سفر کرده رحمت واسعه الهی و برای خانواده‌های معززشان صبر جزیل مسئلت می‌نماییم.

پیام تسلیت هیئت رئیسه دانشگاه تهران

متن پیام تسلیت هیئت رئیسه دانشگاه تهران به شرح زیر است:

« انا لله و انا الیه راجعون؛ سانحه سقوط هواپیمای مسافربری و درگذشت مسافران ایرانی و خارجی، از جمله شماری از دانشجویان و دانش آموختگان گرانقدر دانشگاه تهران، تأثر و تأسف عمیق دانشگاهیان را برانگیخت.

هیئت رئیسه دانشگاه تهران این مصیبت بزرگ را به ملت آگاه و دانش دوست ایران و تمامی دانشگاهیان به ویژه خانواده‌های داغدار تسلیت گفته، رحمت و رضوان جاویدان الهی را برای جان باختگان و صبر و شکیبایی را برای بازماندگان آرزو دارد.»

پیام تسلیت دانشگاه چمران اهواز

روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز درگذشت جمعی از هم وطنان و دانشجویان ایرانی در سانحه هوایی بوئینگ ۷۳۷ اوکراین را به خانواده‌های آن‌ها و جامعه دانشگاهیان تسلیت گفته و برای بازماندگان از خداوند منان صبر مسئلت می‌دارد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا (لینک 1)، (لینک 2) / خبرآنلاین (لینک 1)، (لینک 2)، (لینک 3)، (لینک 4)/ عصر ایران / تابناک (لینک 1)، (لینک 2)/ ایسنا (لینک 1)، (لینک 2)، (لینک 3)، (لینک 4)، (لینک 5)، (لینک 6) / ابرنا / باشگاه خبرنگاران (لینک 1)، (لینک 2)، (لینک 3) / خانه ملت (لینک 1)، (لینک 2) / تسنیم / بنیاد ملی نخبگان / افکار نیوز / پانا / ایران آنلاین/ پایگاه اطلاع رسانی دولت / شرکت فرودگاه ها / ایلنا / جماران / خبرگزاری مهر / جماران / عصر ایران / ایمنا / پگاه خبر / شهرداری یزد / کانال تلگرامی اتاق اصناف تهران


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو