پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیام تسلیت مقامات خارجی در پی سقوط بوئینگ 737 هواپیمایی اوکراین

تاریخ خبر: // کد خبر: 262425 // // // //


پیام تسلیت مقامات خارجی در پی سقوط بوئینگ 737 هواپیمایی اوکراین

در پی سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 خطوط هوایی اوکراین و جان باختن تعدادی از هموطنان ایرانی و شهروندان خارجی، مقامات خارجی در پیام هایی جداگانه این مصیبت بزرگ را تسلیت گفتند.


پیام تسلیت مقامات خارجی در پی سقوط بوئینگ 737 هواپیمایی اوکراین

در پی سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 خطوط هوایی اوکراین و جان باختن تعدادی از هموطنان ایرانی و شهروندان خارجی، مقامات خارجی در پیام هایی جداگانه این مصیبت بزرگ را تسلیت گفتند.

تسلیت دبیرکل سازمان ملل در پی سانحه سقوط هواپیما

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نسبت به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در ایران که متعلق به خطوط هوایی اوکراین بوده است، به شدت ابراز تاسف کرد.

به گفته سخنگوی گوترش، وی در ادامه با خانواده‌های قربانیان این حادثه و دولت‌هایی که شهروندانشان در این پرواز جان خود را از دست داده‌اند، ابراز همدردی کرد.

روز چهارشنبه یک هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 در نزدیکی تهران به دلیل نقص فنی سقوط کرد که در نتیجه آن، 176 سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

وزیر امورخارجه اوکراین تائید کرد که اغلب مسافران شهروندان ایرانی و کانادایی بودند و 11 سرنشین اوکراینی این پرواز نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پیام تسلیت رئیس جمهوری اوکراین

رئیس جمهور اوکراین در پیامی ضمن ابراز همدری با خانواده‌های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تهران و تسلیت به آنها، از حضور کنسول این کشور در محل وقوع حادثه داد.

به نقل از رسانه های خارجی، ولودومیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین سفر خود به عمان را نیمه تمام گذاشت و در پیامی به خانواده‌های قربانیان این حادثه تسلیت گفته و با آنان ابراز همدردی کرد.

به گفته زلنسکی، سفارت اوکراین در ایران مشغول روشن ساختن چگونگی وقوع این سانحه غم‌انگیز بوده و کنسول این کشور نیز در محل سقوط هواپیما حضور دارد.

پیام تسلیت رئیس جمهوری آذربایجان

الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان عصر چهارشنبه در پیامی به حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران کشته شدن مسافران در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را تسلیت گفت. در پیام تسلیت رییس جمهوری آذربایجان آمده است:

رئیس جمهور محترم، از شنیدن خبر کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان براثر سقوط هواپیمای مسافری در نزدیکی شهر تهران متاثر شدم.

به این مناسبت به شما و خانواده‌های کشته شدگان از طرف خود و مردم جمهوری آذربایجان تسلیت می‌گویم.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی که صبح امروز (چهارشنبه) تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران به دلیل حادثه آتش سوزی در قسمت موتور دچار نقص فنی شد. به گفته رییس سازمان اورژانس کشور در این حادثه ۱۴۷ مسافر ایرانی و ۳۲ مسافر خارجی جان باختند.

پیام تسلیت وزارت امور خارجه ترکیه

در پی سقوط هواپیمای متعلق به خطوط هوایی اوکراین در ایران، وزارت امور خارجه ترکیه به مردم و حکومت هر دو کشور ایران و اوکراین تسلیت گفت.

وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد: هواپیمای متعلق به خطوط هوایی اوکراین در حین سفر از تهران به کیف، کوتاه مدتی پس از پرواز از فرودگاه سقوط کرده و تمامی سر نشینیان هواپیما در این سانحه جان باختند.

در این بیانیه چنین آمده است : به دول و ملل دوست اوکراین و ایران و همچنین نزدیکان و خانواده های آنان از صمیم قلب تسلیت می گوئیم.

پیام تسلیت وزارت امور خارجه افغانستان

وزارت خارجه افغانستان در بیانیه‌ای جان باختن شهروندان کشورهای مختلف در حادثه سقوط هواپیما در ایران را تسلیت گفت.

افغانستان با ابراز تاسف از جان باختن چند تن از اتباع این کشور در هواپیمای بوئینگ 737 متعلق اوکراین از آمادگی سفارت این کشور در تهران برای تشخیص و انتقال پیکرهای اتباع افغانستان خبر داد.

تسلیت پمپئو به بازماندگان قربانیان حادثه سقوط هواپیما در ایران

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب در بیانیه‌ای گفت: وزارت خارجه ایالات متحده به خانواده‌ها و دوستان ۱۷۶ مسافر و خدمه که در سقوط دلخراش پرواز PS ۷۵۲ اوکراین جان باختند، عمیقا تسلیت می‌گوید.

 

وی افزود: آمریکا این حادثه را با دقت رصد می‌کند و آماده است که هر کمک ممکن را به اوکراین ارائه کند. ایالات متحده خواستار همکاری کامل با تحقیقات درباره علت این سقوط است.

توییت سفیر انگلیس در ایران در پی سانحه هوایی

راب مک ایر سفیر انگلیس در ایران در توییتی با اشاره به سقوط هواپیمای ایران-اوکراین در توییتی نوشت: حواس ما پیش خانواده جان‌باختگان است. ما در حال همکاری با مقامات ایرانی و همکارانمان در لندن و اوکراین هستیم تا ببینیم آیا جان‌باختگان انگلیسی بیشتری در این سانحه بوده‌اند یا خیر. ما آماده ارائه کمک‌های کنسولی به خانواده‌ها هستیم.

رئیس جمهوری و نخست وزیر پاکستان

وزارت امور خارجه پاکستان امروز پیام «عارف علوی» رئیس جمهوری و «عمران خان» نخست وزیر این کشور را منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: مردم و دولت پاکستان جان باختن مسافران هواپیمای اوکراینی را به دولت و ملت ایران و همچنین کشورهای کانادا، سوئد، افغانستان، آلمان و انگلیس که اتباع آنان نیز جز قربانیان این حادثه هستند، تسلیت گفته و با بازماندگان ابراز همدردی می کنند.

«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان نیز در پیامی جداگانه با ابراز اندوه عمیق نسبت به سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران، این حادثه را به ایران و کشورهای مذکور تسلیت گفت.

پیام تسلیت سرمربی تیم ملی فوتبال اوکراین

آندری شوچنکو، بازیکن سابق تیم فوتبال میلان و سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال اوکراین در پیامی درگذشت مسافران هواپیمای بویینگ ۷۳۷ را تسلیت گفت.

در پیام شوچنکو آمده است: “خانواده ما می‌خواهند با خانواده‌های آن مسافرانی که در هواپیما در تهران بودند ابراز همدردی و ابراز حمایت کند. ما به خاطر از دست دادن شما بسیار متاسفیم.”

 

پیام تسلیت رئیس دانشگاه‌ یورک

رئیس دانشگاه “یورک”(York) کانادا که سومین دانشگاه بزرگ کانادا است، نیز بیانیه‌ای صادر کرد و از دست رفتن یکی از دانشجویان خود در سانحه هوایی روز گذشته را تسلیت گفت.

“روندا ال‌.لنتون”(Rhonda L. Lenton) رئیس دانشگاه “یورک” کانادا در این پیام نوشت:

“دانشگاه یورک سوگوار از دست دادن یکی از دانشجویان خود در حادثه هواپیمای اوکراینی در نزدیکی تهران است.

به نمایندگی از جامعه دانشگاهی دانشگاه “یورک”، به دوستان و خانواده‌های این دانشجویان از دست رفته در سانحه تلخ روز گذشته تسلیت صمیمانه می‌گویم.

برای احترام به خانواده این دانشجوی از دست رفته دانشگاه یورک، اسم وی را فعلا اعلام نمی‌کنم.”

پیام تسلیت دانشگاه تورنتو

دانشگاه “تورنتو” که از مطرح‌ترین دانشگاه‌های کانادا است، از دست رفتن شش تن از دانشجویان ایرانی خود در سانحه هوایی روز گذشته را تسلیت گفت.

این دانشگاه طی پیامی در توئیتر از دست دادن دانشجویان ایرانی خود در این حادثه را عمیقا تسلیت گفت و اعلام کرد که هر سه پردیس دانشگاهی این دانشگاه عزادار از دست دادن قربانیان این حادثه است.

این دانشگاه فوت شش دانشجوی ایرانی خود در این حادثه را تایید کرد و نوشت: جامعه دانشگاهی دانشگاه تورنتو عمیقا ناراحت از دست رفتن این دانشجویان و نگران خانواده و دوستان آن‌هاست.

دانشگاه تورنتو همچنین نوشت که مراقب حفظ حریم خصوصی این دانشجویان است و اعلام کرد که شش دانشجوی دانشگاه تورنتو که از قربانیان این حادثه تلخ هستند، “مجتبی عباس‌نژاد”، “محمد حسین اسدی‌لاری”، “زینب اسدی‌لاری”، “محمدامین بیروتی”، “محمد امین جبلی” و “محمد صالحه” نام دارند.

همچنین این دانشگاه اعلام کرد که به احترام این دانشجویان، پرچم این دانشگاه در سه پردیس آن به حالت نیمه افراشته قرار خواهد گرفت.

پیام تسلیت دانشگاه وسترن

“آلن شپرد”(Alan Shepard) رئیس دانشگاه “وسترن”(Western) که در “اُنتاریو” کانادا قرار دارد به صورت رسمی، بیانیه‌ای صادر کرد و جان باختن چهار دانشجوی ایرانی این دانشگاه در سانحه هوایی روز گذشته را تسلیت گفت.

وی در این پیام تسلیت نوشت:

دانشجویان و همکاران عزیز،

با ابزار ناراحتی باید اعلام کنم که دانشگاه وسترن چهار تن از دانشجویان خود را در سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی در ایران از دست داده است.

سه تن از آن‌ها دانشجوی فعلی و یک تن از آن‌ها از ورودی‌های جدید بود.

با توجه به احترام به خانواده آن‌ها، ما اسامی این دانشجویان را اعلام نمی‌کنیم تا اطلاعات دقیق‌تری به دست آوریم.

ما برای از دست دادن آن‌ها و پرسنل پرواز عمیقا غمگین هستیم.

آلن شپرد” در انتها از برگزاری یک مراسم از در غم از دست دادن این دانشجویان خبر داد و از دانشجویان دانشگاه وسترن درخواست کرد که در اجتماعی به احترام این جانباختگان گردهم آیند.

پیام تسلیت رئیس دانشگاه آلبرتا

رئیس دانشگاه آلبرتای کانادا فقدان ۱۰ عضو این موسسه دانشگاهی را در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران تسلیت گفت.

دیوید توربین رئیس دانشگاه آلبرتای کانادا در سخنرانی گفت: «متاسفم بگویم دانشگاه آلبرتا ۱۰ نفر از اعضای خانواده خود را در سقوط غمبار هواپیما در ایران از دست داده است. به نیابت از دانشگاه آلبرتا به تمام آنهایی که از این حادثه متاثر شده اند تسلیت عرض می کنم. »

وی افزود: «کلمات به تنهایی نمی تواند بیانگر حزن و اندوهی باشد که ما در این دانشگاه حس می کنیم. ما خانواده ای نزدیک به هم هستیم و زمانی که هر کداممان با چنین فقدان بزرگی روبرو می شود، بسیار اندوهگین می شویم.»

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرفوری / سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه / شیعه نیوز / دنیای اقتصاد / شفقنا / برنا / بیتوته / ایرنا / ایسنا (لینک 1)، (لینک 2) / انتخاب / اقتصاد نیوز / عصر ایران


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو