پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سقوط یک فروند هلی کوپتر ارتش افغانستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 262513 // // //


سقوط یک فروند هلی کوپتر ارتش افغانستان

وزارت دفاع افغانستان از سقوط یک فروند هلی‌کوپتر نیروهای ارتش افغان در ولایت فراه در جنوب غرب این کشور و کشته شدن دو خلبان آن خبر داده است.


سقوط یک فروند هلی کوپتر ارتش افغانستان

وزارت دفاع افغانستان از سقوط یک فروند هلی‌کوپتر نیروهای ارتش افغان در ولایت فراه در جنوب غرب این کشور و کشته شدن دو خلبان آن خبر داده است. این رویداد حوالی ساعت ۱۱ قبل از ظهر امروز رخ داده است.

این نهاد در اعلامیه‌ای که امروز چهارشنبه (۱۸ جدی/دی) منتشر کرد دلیل سقوط این هلی‌کوپتر را “عوارض تخنیکی” عنوان کرده است. براساس این اعلامیه هلی‌کوپتر نوع محاربوی MI ۳۵ نیرو های ارتش بوده که از مرکز ولایت فراه به سوی ولسوالی پرچمن این ولایت در حرکت بوده است.

وزارت دفاع افغانستان گفته که بررسی‌ها را در این پیوند به این رویداد آغاز کرده است. در سقوط هلی‌کوپتر در غرب افغانستان مقام‌های ارشد کشته شدند ، هفت نفر در سقوط هلی‌کوپتر در بلخ کشته شدند.

در همین حال این نهاد در یک اعلامیه جداگانه از نشست اضطراری یک فروند هلی‌کوپتر نیروهای ارتش در ولایت پکتیا در جنوب شرق این کشور نیز خبر داده است.

در اعلامیه این نهاد آمده است که یک فروند هلیکوپتر MI۱۷ نیرو های ارتش این کشور حین برخاست از فرودگاه قول اردوی ۲۰۳ در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا به دلیل عوارض تخنیکی نشست اضطراری کرده است.

وزارت دفاع افغانستان تصریح کرده که در این نشست اضطراری به هیچ یک از سرنشینان این هلیکوپتر آسیبی نرسیده است. در سقوط هلی‌کوپترحامل نظامیان افغانستان خلبان و دو نظامی کشته شدند

هلی‌کوپتر ماموران سیا در افغانستان در موزه سیا جای گرفت سقوط هلی‌کوپترهای نظامی در افغانستان بی‌پیشینه نیست.

سال گذشته خورشیدی نیز در نتیجه سقوط یک هلی‌کوپتر ارتش ملی افغانستان در ولایت فراه ۲۵ نفر از جمله شماری از مقام‌های عالی‌رتبه دولتی کشته شدند.

یک مقام ارشد ارتش و دو عضو شورای ولایتی ولایت فراه نیز در میان کشته شدگان آن رویداد بودند.

ناصر مهری، سخنگوی والی فراه در آن زمان به بی‌بی‌سی گفت که این هلی‌کوپتر از ولسوالی انار دره در ولایت فراه به سمت هرات در حرکت بود که در مسیر راه به دلیل بدی وضعیت هوا دچار نقص فنی شد و در منطقه جال غازی سقوط کرد. خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌بی‌سی فارسی دنبال کنید.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فضای مجازی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو