پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | واقعیت شلیک موشک یا تدبیر آمریکایی برای نجات بوئینگ از ورشکستگی

تاریخ خبر: // کد خبر: 262725 // // // // // // خبر مهم


واقعیت شلیک موشک یا تدبیر آمریکایی برای نجات بوئینگ از ورشکستگی

طرح ادعای مضحک آمریکا مبنی بر برخورد موشک با هواپیمای بوئینگ اوکراینی علاوه بر اینکه تلاش برای کمرنگ کردن شکست در رویارویی با ایران ارزیابی می شود، دلیل اقتصادی هم می تواند داشته باشد، و آن جلوگیری از ورشکستگی بوئینگ پس از اثبات سقوط به دلیل نقص فنی.


واقعیت شلیک موشک یا تدبیر آمریکایی برای نجات بوئینگ از ورشکستگی

از ساعتی پیش مقامات آمریکایی و رسانه های غربی به شکل هماهنگ ادعای سقوط هواپیمای اوکراینی با برخورد موشک را مطرح کرده اند که هر چند کارشناسان هواپیمایی به زبان فنی این شایعه را رد کردند و تحلیلگران سیاسی هم آن را برای سرپوش گذاشتن شکست آمریکا در رویارویی اخیر با ایران ارزیابی می کنند، اما طرح این ادعا اولین بار از سوی مقامات آمریکایی دلیل دیگری نظیر نجات بوئینگ از ورشکستگی هم می تواند داشته باشد .

علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری امشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: آمریکایی ها به دلیل فرافکنی درباره سقوط سومین هواپیمای بوئینگ و ضرر هنگفت و کاهش سهام این شرکت درصورت اثبات سقوط این هواپیما به دلیل نقص فنی مجبور هستند شایعه برخورد موشک را مطرح کنند.

در عین حال جولیا مکفارلین خبرنگار ABC هم در توئیتی با اشاره به احتمال سقوط هواپیمای بوئینگ به دلیل نفص فنی نوشت: بویینگ با ارزش ترین شرکت صادراتی آمریکاست و بحران دیگر می تواند نابودش کند.

همچنین علی علیزاده، کارشناس مسائل سیاسی در خارج از کشور نوشت: مقاله نیویورک تایمز 7 آبان می گوید به علت سقوط 2 هواپیمای737، بویینگ 7میلیارد دلار ضرر کرده، مسلما سقوط سومین بویینگ یکی ازبزرگترین شرکت های آمریکا را به ورشکستگی می کشاند و یک آبروریزی بزرگ برای کل صنعت آمریکاست. بویینگ در حال حاضر متهم قتل 176 نفر است،چه کسی جعبه سیاه را دست متهم می دهد؟

در رابطه عبدالله شهبازی، مورخ و پژوهشگر تاریخ سیاسی معاصر نیز در کانال تلگرامی خود نوشت: روز چهارشنبه سهام کمپانی بوئینگ به دلیل خبر سقوط هواپیمای اوکرائینی بوئینگ ۸۰۰- ۷۳۷ در تهران به دلیل نقص فنی ۲٫۳ درصد معادل ۴٫۳ میلیارد دلار سقوط کرد. ولی امروز به دلیل ادعای برخی مقامات پنتاگون دال بر اینکه سقوط هواپیما به دلیل اصابت موشک ایران بوده و حمایت تلویحی ترامپ از این ادعا ٣ درصد افزایش یافت. نمونه‌ای مثال‌زدنی از شعبده بازار بورس برای ثبت در تاریخ. با این شعبده هم رسوایی ترامپ در عراق برای چند روزی تحت‌الشعاع قرار گرفت و هم بوئینگ از ورشکستگی نجات یافت.

ایرلاین پرس معتقد استن که ، بنظر می رسد تا اخذ نتیجه نهائی باید صبر نمود و منتظر اخذ اخبار موثق تر بود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم / مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین