پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مشارکت نماینده رسمی آمریکا در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی

تاریخ خبر: // کد خبر: 262727 // // // //


مشارکت نماینده رسمی آمریکا در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی

نماینده ایران در سازمان بین المللی هوانوردی(ایکائو) گفت: بنا به دعوت ایران یک نماینده رسمی هیئت ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا در تحقیقات مربوط به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی شرکت می کند.


مشارکت نماینده رسمی آمریکا در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی

یک مقام ایرانی گفت، تهران از مقامات هیئت ملی ایمنی حمل و نقل امریکا دعوت کرده تا در تحقیقات مربوط به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی شرکت کند و این نهاد دولت آمریکا نیز با تعیین یک مامور تحقیق موافقت کرده است.

فرهاد پرورش، نماینده ایران در سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) گفت: «هیئت ملی ایمنی حمل و نقل  آمریکا به مامور تحقیق ارشد ما پاسخ داده و اعلام کرده که یک نماینده رسمی را در این باره منصوب کرده است.»

هیئت ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است.

یک منبع اگاه تایید کرده که هیئت ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا با مشارکت در تحقیقات مربوط به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران موافقت کرده اما مشخص نیست که آیا با توجه به تحریم های دولت آمریکا، نماینده این نهاد آمریکایی می تواند کاری در این زمینه صورت دهد یا خیر.

بر اساس مقررات بین المللی، از آنجایی که هواپیمای بوئینگ 737 سانحه دیده ساخت کشور آمریکا بوده، دولت این کشور مجاز به  حضور در تحقیقات مربوط به این حادثه است.

پرورش افزود، کانادا که ده ها شهروند این کشور در این حادثه جان خود را از دست داده اند یک کارشناس ویژه تعیین کرده و تیمی از طرف دولت اوکراین نیز روز پنجشنبه گفت وگوهایی را در تهران انجام داده است. این مقام ایرانی گفت، تهران آماده ارائه خدمات کنسولی و روادید برای ماموران تحقیق منصوب شده است.

نماینده ایران در سازمان بین المللی هوانوردی ضمن ابراز همدردی با خانواده های 176 سرنشین حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی افزود: «ما به عنوان ایرانی احساس می کنیم که این فاجعه و تراژدی مربوط به ما و خانواده های جان باختگان است.»

پرورش تصریح کرد، اظهارات کارشناسی نشان می دهد که هواپیما نمی تواند توسط موشک هدف قرار گرفته باشد و این مهم است که به تحقیقات در خصوص این حادثه جنبه سیاسی داده نشود.

«من فکر می کنم باید این موضوع را کاملا فنی دنبال کنیم و آن را با تنش های سیاسی در منطقه مخلوط نکنیم. ما باید کار را به کارشناسان بسپاریم تا پس از انجام تحقیقات گزارش خود را تهیه کنند.»

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو