پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مسئول متوقف کردن پروازها در شب حمله موشکی چه نهادی بود؟ هوافضای سپاه،مرکز کنترل فضایی یا شرکت فرودگاه ها ؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 263340 // // // // // // خبر مهم


مسئول متوقف کردن پروازها در شب حمله موشکی چه نهادی بود؟ هوافضای سپاه،مرکز کنترل فضایی یا شرکت فرودگاه ها ؟

سوال اساسی که بعد از خطای پدافندی در خصوص شلیک موشک و ساقط شدن هواپیمای اوکراینی در ایران ، برای افکار عمومی و متخصصان بخش هوانوردی کشور مطرح گردیده ، این است که مسئول متوقف کردن پروازها در شب حمله موشکی چه نهادی بود؟ هوافضای سپاه،مرکز کنترل فضایی یا شرکت فرودگاه ها ؟


مسئول متوقف کردن پروازها در شب حمله موشکی چه نهادی بود؟ هوافضای سپاه،مرکز کنترل فضایی یا شرکت فرودگاه ها ؟

سوال اساسی که بعد از خطای پدافندی در خصوص شلیک موشک و ساقط شیدن هواپیمای اوکراینی در ایران ، برای افکار عمومی و متخصصان بخش هوانوردی کشور مطرح گردیده ، این است که مسئول متوقف کردن پروازها در شب حمله موشکی چه نهادی بود؟ هوافضای سپاه،مرکز کنترل فضایی یا شرکت فرودگاه ها ؟

توئیت داود مدرسی یان:

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های ایران: لغو برنامه‌های پروازی پس از عملیات انتقام به عهده مرکز کنترل فضای کشور بود

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با تاکید بر اینکه مرکز کنترل فضای کشور باید نسبت به لغو برنامه‌های پروازی دستور می‌داد، گفت: ما موظف هستیم برنامه‌های روتین پروازی را انجام دهیم و از این موضوعات بی‌اطلاع بودیم. اختیار لغو یا تاخیر در پروازها به دلیل شرایط امنیتی در کشور را نداریم مگر اینکه از مرجعی به ما دستور بدهند.  سیاوش امیرمکری در پاسخ به این سوال که چرا بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ماه پس از انجام عملیات انتقام، نسبت به تاخیر و لغو پروازها اقدام نکردید، گفت: دستورالعمل لغو و تاخیر پروازها برای چنین موضوعاتی را پدافند اعلام می کند.

وی ادامه داد: نهاد و افرادی باید نسبت به لغو و تاخیر در انجام پروازها اقدام کنند که از موضوعات مطلع هستند. ما در مقام متولی شرکت فرودگاه‌های کشور از شرایط مطلع نبودیم.

امیرمکری با تاکید بر اینکه مرکز کنترل فضای کشور باید نسبت به لغو برنامه‌های پروازی دستور می‌داد، گفت: ما موظف هستیم برنامه‌های روتین پروازی را انجام دهیم و از این موضوعات بی‌اطلاع بودیم. اختیار لغو یا تاخیر در پروازها به دلیل شرایط امنیتی در کشور را نداریم مگر اینکه از مرجعی به ما دستور بدهند.

سردار حاجی زاده: نه هواپیما از مسیر خارج شده ، نه قصوری توسط مسئولین بوده ،مقصر تمام ماجرا مجموعه ما بوده است. سازمان هواپیمایی کشوری بنا بر عدم اطلاع مصاحبه می کرده است و تقصیری متوجه آن ها نیست.

وی گفت : صبح چهارشنبه از حادثه مطلع شدم و حدسم این بود که هواپیمای خود را زدیم .ستاد کل نیروهای مسلح درباره این حادثه، قرنطیه کرده بود (به لحاظ اطلاع رسانی)صبح جمعه همه مشخص شد.من در اولین ساعت هایی که مطلع شدم (صبح چهارشنبه) به مقامات بالاترم اطلاع دادم ،مقامات هواپیمایی کشوری تقصیر ندارند و ما مقصریم. هواپیما در مسیر خود بوده است.

 

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسکان نیوز / شفقنا / کانال خبری 598

اختصاصی ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو