پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازکردن گره های کور هوانوردی ، رسالت اصلی شورای عالی پژوهش

تاریخ خبر: // کد خبر: 263442 // // //


بازکردن گره های کور هوانوردی ، رسالت اصلی شورای عالی پژوهش

نخستین جلسه شورای عالی پژوهش مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی صنعت هوانوردی با هدف تبیین برنامه ها، استراتژی و چشم انداز شورای عالی برگزار شد.


بازکردن گره های کور هوانوردی ، رسالت اصلی شورای عالی پژوهش

این جلسه، امروز (22 دی)  به میزبانی حوزه مقاومت بسیج شرکت، با حضور کارشناسان و متخصصان دانشگاهی و نیز نمایندگانی از سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت های هواپیمایی به ریاست مسعود خواست خدایی، رییس مرکز و فرمانده بسیج شرکت برگزار شد.

در این نشست، خواست خدایی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن اشاره به تقارن این جلسه با ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره) و شهدا بویژه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش، هدف از برگزاری نخستین جلسه شورای عالی پژوهش مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی صنعت هوانوردی را معرفی اعضای شورا، ترسیم نقشه راهبردی و نیز تبیین اهداف و ماموریت های شورای عالی پژوهش عنوان کرد.

خواست خدایی با بیان اینکه هدف از راه اندازی مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی صنعت هوانوردی تقویت خودباوری و بازکردن گره های کور صنعت هوانوردی بوده است، گفت: پروپوزال مرکز تهیه شده و ماموریت ها و چشم انداز روشنی دارد که کاملا درخور صنعت گسترده هوانوردی است.

وی تصریح کرد: ساختار اصلی مرکز متشکل از چهار کمیته شامل متخصصان دانشگاه، متخصصان سازمان هواپیمایی کشوری، متخصصان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و متخصصان شرکت های هواپیمایی و پیشکسوتان باتجربه و نیروهای جوان و فعال صنعت است و تلاش داریم با وحدت رویه و ایجاد هماهنگی هرچه بیشتر بتوانیم به شناسایی و برطرف کردن مشکلات مغفول مانده در صنعت بپردازیم.

خواست خدایی همچنین از حمایت های مهدی رحیمی، رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری، محمود ایلخان، رییس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور و نیز سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران قدردانی کرد.

در این نشست، حسین کابیانی، از اعضای شورای عالی پژوهش با بیان اینکه در تدوین پروپوزال مرکز به وضع موجود صنعت هوانوردی کشور توجه شده و مشکلاتی از جمله کمبودهای نیروی متخصص، ناکافی بودن آموزش های تخصصی، کمبود سامانه های تخصصی مدیریت ترافیک هوایی و نقص در تعامل صحیح با صنعت و دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است، گفت: در این پروپوزال به تبیین وضع مطلوب نیز پرداخته شده که شامل مواردی از جمله جدیت در شکل گیری پویش های دانش بنیان، برخورداری بهینه از نیروی متخصص در تمام سطوح، برخورداری از سامانه های تخصصی صنعت هوایی، برخورداری از دوره های تخصصی صنعت هوایی، تعامل با صنعت، دانشگاه و نخبگان و بهره مندی پویا از تجربه متخصصان است.

همچنین عباس خدادادی، عضو هیات علمی دانشگاه یادگار امام(ره) و از اعضای شورای عالی پژوهش در سخنانی عنوان کرد: در تدوین برنامه راهبردی مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی صنعت هوانوردی به ایجاز، استواری و استحکام و نیز سادگی در گفتار توجه شده است. ضروریت های اصلی راه اندازی این مرکز برطرف کردن چالش های فنی و اجرایی، استفاده از ظرفیت های بسیج و بهره گیری از نیروهای متخصص داخلی و توجه به اهمیت صنعت هوانوردی در پیشرفت جامعه بوده است.

وی  با بیا اینکه بسیج بازوی حمایتی فرودگاه های کشور است که به کارآمدی بیشتر مجموعه و حل مشکلات زمین مانده و نیز توسعه رویکرد اسلامی مطابق با سیاست های سازمان بسیج و مدیران ارشد شرکت کمک می کند، اظهار داشت: چشم انداز مرکز رسیدن به نیروی انسانی دارای تفکر بسیجی با روحیه مسوولیت پذیری، تلاشگری، خودباوری و امیدواری است.

خدادادی ادامه داد: ارزش های بنیادین مرکز شامل خودکفایی، خودباوری و استقلال، حفظ کرامت انسانی، بهبود مستمر و نوآوری، شفافیت در عملکرد، فرهنگ مقاومت و امر به معروف و نهی از منکر است و محورهای راهبردی نیز شامل شوق آفرینی و امیدواری، همراهی و حل مساله، نوآوری و شتاب بخشی و بهبود سازمانی است.

در ادامه اعضای شورای عالی پژوهش به بیان پیشنهادها و نظرهای خود پرداختند و رییس مرکز تاکید کرد که از همکاری تمام  متخصصان متعهد صنعت هوانوردی که دل در گرو پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند استقبال می کنیم. همچنین در این نشست، مقرر شد جلسه های شورا هر دو هفته یکبار برگزار شود.

موضوع نشست بعدی این شورا نیز که بهمن ماه برگزار می شود، تکمیل چارت سازمانی و تعیین اعضای کمیته های تخصصی خواهد بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو