پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نماینده روس: اقدام ایران در پذیرش مسؤولیت سقوط هواپیما، شجاعانه و صادقانه بود

تاریخ خبر: // کد خبر: 263933 // // //


نماینده روس: اقدام ایران در پذیرش مسؤولیت سقوط هواپیما، شجاعانه و صادقانه بود

یک نماینده روس با بیان اینکه تصمیم ایران در پذیرش مسؤولیت سقوط هواپیمای اوکراینی شجاعانه بود، گفت تهران با این کار نشان داد یکی از رهبران منطقه است.


نماینده روس: اقدام ایران در پذیرش مسؤولیت سقوط هواپیما، شجاعانه و صادقانه بود

«لئونید اسلاتسکی» نماینده و رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه، اقدام ایران در پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی را شجاعت خواند.

وی گفت: «با پذیرش مسئولیت در قبال ساقط شدن هواپیمای اوکراینی در روز چهارشنبه گذشته، تهران اتهامات اشتباه علیه این کشور مبنی بر در پیش گرفتن سیاست مخرب و فریبکاری را کنار زد».

این مقام روس توضیح داد: «علی‌رغم همه مسائلی که ایران را در برگرفته، رهبری ایران یک گام درست اتخاذ کرد. من مطمئنم که تهران هر کاری که لازم و ممکن باشد، برای ساماندهیِ پیامدهای این تراژدی وحشتناک اتخاذ خواهد کرد و راه حل و فصل مسائل با کی‌یف را پیدا می‌کند».

وی با اشاره به این اقدام صادقانه ایران اضافه کرد، واشنگتن طی سال های اخیر بارها تلاش کرده است ایران را به عنوان یک حکومت مخرب و فریبنده معرفی کند.

این نماینده پارلمان روسیه گفت: «با این کار، ایران این ارزیابی‌های مغرضانه را شکست داد و نشان داد که یکی از رهبران منطقه است».

وی تاکید کرد که «علت اصلی همه این ها، سیاست های تهاجمی آمریکا در منطقه است. پذیرش مسئولیت در زمینه این اشتباه انسانی از سوی ایران شجاعانه بود و ایران تصمیم گرفت هیچ مانور و بازی سیاسی در این زمینه اتخاذ نکند و صادقانه و صراحتا مسئولیت آن را پذیرفت و تاسف و پشیمانی عمیق خود از این واقعه تراژیک را نشان داد.

روز شنبه، ستادکل نیروهای مسلح ایران در خصوص سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین، با صدور اطلاعیه ای، این حادثه را ناشی از خطای انسانی دانست و  اطمینان داد بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی نماید.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبر فوری


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو