پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دستور رئیس جمهور و پیگیری ظریف جهت مساعدت به بازماندگان سقوط هواپیمای اوکراینی

تاریخ خبر: // کد خبر: 264194 // // // // //


دستور رئیس جمهور و پیگیری ظریف جهت مساعدت به بازماندگان سقوط هواپیمای اوکراینی

پیرو سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران و جانباختن تمامی سرنشینان آن(ایرانی و سایر ملیت ها)، رئیس جمهور روحانی، دستور ویژه ای برای مساعدت و تسهیل در امور بازماندگان این سانحه صادر نمود و دکتر محمد جواد ظریف ، خط تلفنی 982161153009 را بشکل 24 ساعته برای کمک به بازماندگان سانحه، در نظر گرفت.


دستور رئیس جمهور و پیگیری ظریف جهت مساعدت به بازماندگان سقوط هواپیمای اوکراینی

سخنگوی وزارت امور خارجه با اظهار تاسف عمیق از درگذشت ۱۷۶ نفر از مسافران و کادر پرواز تهران – کیف و اعلام مراتب همدردی با خانواده و بازماندگان این حادثه دلخراش اعلام کرد: در اجرای دستور اکید رئیس جمهور و تاکید وزیرامور خارجه برای رسیدگی فوری به مسایل کنسولی جانباختگان این حادثه تاسف بار، یک کارگروه ویژه در معاونت امور مجلس و ایرانیان این وزارت خانه با ماموریت رسیدگی به درخواست های خانواده های بازماندگان و انجام خدمات مورد نیاز تشکیل شده است.
همچنین دستورات لازم به کلیه نمایندگی های سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران و دفاتر داخلی و فرودگاهی خود برای رسیدگی ویژه به درخواست‌های مرتبط با این موضوع صادر کرده است.
وزارت امور خارجه خود را داغدار و شریک غم فقدان تک تک جانباختگانی می داند که عمدتا از میان جوانان، نخبگان و دانشگاهیان کشورمان بودند و امیدوار است این خدمات کوچک، تسلی بخش ذره ای از اثرات بسیار این مصیبت بزرگ باشد.

 ظریف جهت «مساعدت به بازماندگان» حادثه مورد هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی شماره تماس وزارت خارجه را اعلام کرد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پی اعلام علل سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران در پیامی توییتری نوشت: با عرض تسلیت و پوزش مجدد، به منظور مساعدت به بازماندگان فاجعه دردناک هواپیمای PS۷۵۲، وزارت امور خارجه خط تماس پاسخگوی شبانه روزی ۹۸۲۱۶۱۱۵۳۰۰۹ را برقرار و نمایندگی های ایران موظف به مساعدت به خانواده ها و آشنایان قربانیان هستند.

وزارت امور خارجه براى مساعدت به بازماندگان فاجعه هواپیماى اوکراینى خط تماس پاسخگوى شبانه روزى برقرار کرد.
توییت فارسى ظریف؛

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه:

کارگروه ویژه، شنبه با دستور رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه تشکیل شد و ۲۴ ساعته از طریق تلفن ۰۰۹۸۲۱۶۱۱۵۳۰۰۹، آماده ارائه خدمت به مردم عزیز و خانواده گرامی قربانیان این حادثه است. دستورالعمل لازم برای صدور روادید متقاضیان مرتبط با موضوع در کشورهای افغانستان، سوئد، کانادا، اوکراین، انگلیس و … به نمایندگی‌های کشورمان اعلام شده و در همین ارتباط، تاکنون به ۵۰ متقاضی اوکراینی و ۹ کانادایی روادید داده شده است .

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری انتخاب / تابناک آنلاین / باشگاه خبرنگاران / ایرنا

اختصاصی ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو