پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | محسن هاشمی: بدتر از شلیک سهوی، شلیک عمدی به اعتماد عمومی بود/ مقصران استعفا دهند

تاریخ خبر: // کد خبر: 264205 // // //


محسن هاشمی: بدتر از شلیک سهوی، شلیک عمدی به اعتماد عمومی بود/ مقصران استعفا دهند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران محور مشترک فجایع اخیر را در نقش قصور و تقصیر مسئولان مربوطه و عدم پاسخگویی به افکار عمومی دانست و تاکید کرد: بدتر از شلیک سهوی به هواپیما، شلیک عمدی به اعتماد عمومی است.


محسن هاشمی: بدتر از شلیک سهوی، شلیک عمدی به اعتماد عمومی بود/ مقصران استعفا دهند

محسن هاشمی، در جریان یکصدو هشتادو نهمین جلسه شورا با ابراز تاسف و تسلیت به همه ایرانیان برای حوادث چند روز اخیر که در کرمان به درگذشت بیش از 60 نفر در تشییع جنازه، در فیروزکوه به 20 کشته در تصادف اتوبوس و سقوط هواپیما براثر اصابت سهوی و کشته شدن 176 نفر، خاطر نشان ساخت: محور مشترک فجایع اخیر، نقش قصور و تقصیر مسئولان مربوطه و عدم پاسخگویی به افکار عمومی است و بدتر از شلیک سهوی به هواپیما، شلیک عمدی به اعتماد عمومی است.
او افزود:پیشنهاد می‌کنم مقصرین این امر با توجه به تحت تاثیر قرار گرفتن افکار عمومی استعفا بدهند تا کمی از این آلام کاسته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه چرا باید حقیقت از رییس جمهور و رییس شورایعالی امنیت ملی، پنهان نگهداشته شود و بعد از اعلام دولتهای بیگانه به اطلاع مسئولان خودمان برسد؟ گفت: نباید عملکرد صداوسیما و رسانه های رسمی را در تهییج بیش از اندازه مردم و دو قطبی کردن فضای جامعه نادیده گرفت که برخی مشکلات کوچک را بزرگنمایی می کنند و از کنار مشکلات بزرگ با بی توجهی می گذرند.

وی ادامه داد: شاید بی مناسبت نباشد که بمناسبت سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یادی از ایشان کنیم، البته مراسم سالگرد بدلیل همزمانی با مراسم ترسیم سردارشهید سلیمانی توسط مقام معظم رهبری، با یکهفته تعویق ، پنجشنبه این هفته برگزار می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری، جای آیت الله هاشمی رفسنجانی خالی است و مردم در حسرت عقلانیت، خویشتن داری و تدبیر ایشان هستند.

به گفته محسن هاشمی امروز کشور به وحدت نیاز دارد اما نه وحدتی که به معنای خاموشی و حذف صدای بخش بزرگی از جامعه به نفع افراطیون باشد.

وی افزود: آیت الله هاشمی منادی وحدت بود، اما وحدت را در میانه روی می دانست ، میانه روی یعنی افراطیون وتفریطیون از مواضع خود کوتاه بیایند و کنار مردم حرکت کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اگر ما نتوانیم اعتماد عمومی و قدرت ملی را ترمیم کنیم، در برابر تهدیدات بیگانگان آسیب پذیر خواهیم بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزار ی برنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو