پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش دیدافقی، پروازهای ورودی فرودگاه ارومیه را مختل کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 264444 // // //


کاهش دیدافقی، پروازهای ورودی فرودگاه ارومیه را مختل کرد

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌ غربی گفت: در اثر کاهش دید افقی در فرودگاه ارومیه یک پرواز ورودی به این فرودگاه کنسل شد و ٢ پرواز ورودی دیگر نیز به تاخیر افتاد.


کاهش دیدافقی، پروازهای ورودی فرودگاه ارومیه را مختل کرد

محمدعلی نائل قراملکی با بیان اینکه پرواز قشم ایر از مبداء تهران به ارومیه امروز کنسل شد افزود: پرواز آسمان از مبداء تهران نیز با تاخیر انجام می‌شود و پرواز فلای پرشیا از مبداء مشهد نیز به دلیل شرایط جوی در فرودگاه تهران نشسته و برای ورود به فرودگاه ارومیه با تاخیر روبرو خواهد بود.

وی ادامه داد: یک پرواز امروز فرودگاه ارومیه را به مقصد تهران ترک کرده است و پرواز «ایران ایر» از فرودگاه تهران به مقصد ارومیه نیز به علت دید افقی کم فرودگاه ارومیه به فرودگاه مبدا برگشت.

وی تاکید کرد: به تبع تاخیر در پروازها به فرودگاه ارومیه، پروازهای خروجی نیز تاخیر خواهد داشت.
«قراملکی»، اظهار داشت: با توجه به بارش‌های اخیر و تداوم آن، مسافران برای اطمینان بیشتر از انجام پروازشان پیش از مراجعه به فرودگاه ارومیه با اطلاعات پرواز تماس بگیرند.
وی افزود: شماره تماس‌های ۱۹۹ یا تلفن مستقیم ۳۲۷۷۷۷۶۶ – ۰۴۴ پاسخگوی مسافران است و آنها می‌توانند از این طریق از وضعیت پروازهای این فرودگاه و یا تاخیرهای احتمالی اطلاع یابند.
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی اظهار داشت: با شروع بارش برف از صبح امروز در حال حاضر مشکلی در مسیر باند هواپیمایی و فرودگاه ارومیه وجود ندارد و مشکل دید افقی در شرایط جوی کنونی وجود دارد که افق دید به ۷۰۰ متر رسیده است.
قراملکی با اشاره به اینکه پروازهای این فرودگاه بدون مشکل انجام شده است، تاکید کرد: از زمان اعلام پیش‌بینی بارش برف تمام تدابیر لازم اندیشیده شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو