پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری تمرین طرح اضطراری دوسالانه در فرودگاه آبادان

تاریخ خبر: // کد خبر: 264529 // // // //


برگزاری تمرین طرح اضطراری دوسالانه در فرودگاه آبادان

تمرین طرح اضطراری دوسالانه، فردا، در فرودگاه آیت الله جمی آبادان برگزار می شود.


برگزاری تمرین طرح اضطراری دوسالانه در فرودگاه آبادان

مدیر فرودگاه آبادان، از اجرای موفق شانزدهمین تمرین کامل دوسالانه طرح اضطراری خبر داد. پروانه سهرابی گفت: در این تمرین که امروز (24 دی) با حضور ارزیابان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و فرشید گلیج، مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل برگزار شد، تمام نیروهای امداد و نجات شهرستان آبادان و فرودگاه مطابق سناریوی از قبل تهیه شده با هماهنگی کامل ایفای نقش کردند.

سهرابی افزود: پیش از این فرایند 90 روزه، آمادگی تمرین با هماهنگی کامل پشت سر گذاشته شد و امروز در این تمرین با تعریف سانحه فرضی هواپیما سه اصل فرماندهی، ارتباطات و هماهنگی مورد تمرین و ارزیابی قرار گرفت. وی گفت: برای ارتقای آگاهی و فرهنگ سازی در مواقع بحرانی از مسوولان ارشد شهرستان از جمله نماینده مجلس و فرماندار نیز دعوت شد که به عنوان ناظر عمومی در این تمرین حضور یابند.

پروانه سهرابی ،مدیر فرودگاه آبادان گفت: این طرح با هدف بررسی نقاط ضعف و قوت کارکنان فرودگاه برگزار خواهد شد. پروانه سهرابی افزود: ارزیابی توانایی ها، تمرین وظایف کارکنان در شرایط اضطراری، آمادگی و چگونگی مدیریت بحران در وضعیت های مختلف، آشنایی مدیریت و کارکنان درگیر در شرایط اضطراری و بهره مندی از خدمات یکدیگر، فراهم بودن تجهیزات در حالت اضطراری، رفع نواقص احتمالی و افزایش توان عملیاتی در هنگام بروز سانحه از نتایج این تمرین خواهد بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما / سایت شرکت فرودگاهها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین