پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | احداث باند سوم فرودگاه مشهد در حال جانمایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 264600 // // // //


احداث باند سوم فرودگاه مشهد در حال جانمایی

محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی احداث باند سوم فرودگاه مشهد و نصب ILS جدید را از برنامه‌های در دست اقدام فرودگاه مشهد برشمرد.


احداث باند سوم فرودگاه مشهد در حال جانمایی

محمود امانی بنی گفت: ساخت باند سوم فرودگاه مشهد در مرحله جانمایی قرار دارد. به دنبال این هستیم تا مکان مناسبی برای ساخت باند سوم پیدا کنیم تا به لحاظ هوانوردی و ‌ایمنی مورد تایید باشد.

به گفته او فرودگاه مشهد دارای دو باند است که یکی از باندها مجهز به سیستم ILS بوده و به زودی باند دوم نیز مجهز به ILS خواهد شد. همچنین هر دو باند مجهز به روشنایی باند بوده و اپرون فرودگاه به شکل همزمان پذیرای  ۳۸ پرواز است.

او ادامه داد: یکی از مهم ترین برنامههای ما نصب ۴ ایربریج در فرودگاه مشهد است. اکنون کار جانمایی آن در دست انجام است و به محض این که کار مکان یابی تمام شود، نصب ایربریج ها را شروع می‌کنیم. با نصب ایربریج‌های جدید که مجهز به سیستم تهویه و بهره‌مندی از تکنولوژی روز دنیا هستند، کیفیت سرویس‌دهی به پروازها به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

امانی در پاسخ به این که فرودگاه مشهد چه اقدام هایی در خصوص هوانوردی عمومی انجام داده است، تصریح کرد: مشهد به دلیل دارا بودن مرکز آموزش‌های خلبانی تقریبا یک از پیشگامان هوانوردی عمومی محسوب می‌شود ی. اکنون با چند فرودگاه شهرهای نزدیک مشهد برای راه اندازی هوانوردی عمومی همکاری داریم و در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی همچنین با اشاره به وضعیت آب و هوایی مشهد و بارش برف سنگین  در این شهر گفت:بارش برف در شهر مشهد از ۷۲ ساعت پیش شروع و حدود ۴ ساعت پیش قطع شد. همکاران ما در فرودگاه مشهد با جدیت حداقل زمان را برای تاخیرها در نظر گرفتند. پاکسازی سطوح پروازی و پارکینگ‌ها نیز به خوبی انجام شد و مشکل خاصی در پروازهای روزانه وجود ندارد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کن نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو