پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | واکنش فرودگاه امام به بازداشت دو مسافر قبل از پرواز اوکراین/ بارهای جامانده در فرودگاه، تحویل صاحبانشان می شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 264804 // // // // خبر مهم


واکنش فرودگاه امام به بازداشت دو مسافر قبل از پرواز اوکراین/ بارهای جامانده در فرودگاه، تحویل صاحبانشان می شوند

شایعاتی مبنی بر زنده ماندن دو الی سه نفر در پرواز اوکراین به دلیل بازداشت شدن مطرح شده است که با پیگیری های صورت گرفته هیچکس در گیت اول و دوم بازداشت نشده است.


واکنش فرودگاه امام به بازداشت دو مسافر قبل از پرواز اوکراین/ بارهای جامانده در فرودگاه، تحویل صاحبانشان می شوند

بامداد 18 دی ماه 1398 ، یک فروند هواپیمای مسافربری در خط پروازی تهران-اوکراین پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی(ره) به علت آنچه که شلیک اشتباه پدافند نامیده می شود، سقوط کرد و تمام 176 مسافر و خدمه این هواپیما جان خود را از دست دادند.

فردای روز سقوط هواپیما ، خبری از مردی منتشر شد که هنگام آمدن به فرودگاه به دلیل اینکه در مسیر جاده ، با سرعت بالا رانندگی می کرد توسط ماموران راهنمایی و رانندگی متوقف شد و چون مبلغ ۲میلیون و ۴۷۰ هزار تومان خلافی خودرو داشت، توقیف شد که به همین دلیل به پرواز این هواپیما نرسید و جان سالم به در برد.

اما این پایان ماجرا نبود. بعد از سقوط ، بعضی از خانواده های جانباختگان از سرنوشت دو مسافر پرواز سخن به میان آوردند و مدعی شدند که بعد از رد شدن این دو نفر از گیت اول در گیت دوم بازرسی از سفر آنها ممانعت به عمل آمد و آنها نیز سوار هواپیما نشده اند و پس زنده هستند. از آنجایی که هیچ خبر رسمی در این خصوص وجود نداشت ، به طور رسمی هم، در مورد این ادعا ، پاسخی داده نشد.

مبحث دیگری که بعد از سقوط هواپیما مطرح شد توقیف بارها مسافران و همراه نشدن چمدان ها با هواپیمای اوکراین بود.

علی کاشانی ، مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، در این خصوص توضیحاتی ارایه داده که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

تنها یک نفر از پرواز جا ماند و ممانعت از پرواز شخص دیگری صورت نگرفت

علی کاشانی مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) درباره این دو مبحث چنین پاسخ داد : تنها یک نفر از پرواز جا ماند که همه از آن خبر دارند و هیچکس در گیت اول و دوم بازداشت نشده و تمام این ادعاها ، شایعه است و  پایه حقیقی ندارد .

بار مسافران پرواز اوکراین آماده تحویل به خانواده ها است

وی درباره شایعاتی مبنی بر حمل نشدن بار بعضی از مسافران توسط این پرواز ، گفت: هواپیما باک خود را از سوخت پر کرده بود و برای توازن هواپیما نیاز می‌شود تا بار مسافری کاهش پیدا نموده و با پرواز بعدی به اوکراین منتقل شود. همچنین این بارها به صورت امانت نزد شرکت هواپیمایی مربوطه است و بعد از طی شدن مراحل قضایی تحویل خانواده ها خواهد شد.

وی ادامه داد: باری که در صحنه حادثه پیدا شده است تحویل مراجع قضایی شده و خانواده هایی که می‌خواهند آنها را تحویل بگیرند باید از طریق پلیس آگاهی تهران در خیابان وحدت اسلامی اقدام کنند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فرتاک نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو