پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارش تصویری | مانور ملی جستجو و نجات دریایی در بندر امیرآباد بخش «جستجو و نجات با بالگرد»

تاریخ خبر: // کد خبر: 264903 // // // //


گزارش تصویری | مانور ملی جستجو و نجات دریایی در بندر امیرآباد بخش «جستجو و نجات با بالگرد»

همایش و مانور ملی تجسس دریاییدر بندر امیرآباد بخش «جستجو و نجات با بالگرد» آغاز شده است.


گزارش تصویری | مانور ملی جستجو و نجات دریایی در بندر امیرآباد بخش «جستجو و نجات با بالگرد»

مهندس سیاوش رضوانی معاون دریایی و بندری امیرآباد  افزود: این مانور و همایش با هدف تعامل و هماهنگی و ارائه قابلیت های گروه های عملیاتی ارگان های دریایی و امدادی در کشور از طریق دریا و هوا در بندر امیرآباد برگزار خواهد شد.

وی گفت: در این همایش و مانور، نیروی دریایی سپاه، ارتش جمهوری اسلامی ایران، دریابانی نیروی انتظامی (ناجا)، جمعیت هلال احمر، مرکز اورژانس ۱۱۵ مازندران، بخش فرودگاهی سایت رادار بابلسر، ستاد حوادث غیرمترقبه و استانداری مازندران شرکت فعال خواهند داشت. رضوانی افزود: پس از برگزاری این همایش که فردا برگزار می شود، مانور ملی تجسس و نجات دریایی ۲۲ شهریورماه در فاصله ۵/۲ مایلی بندر امیرآباد با شرکت ارگان های مختلف به مرحله اجرا درخواهد آمد. وی با اشاره به حضور بیش از ۱۵ فروند شناور از ارگانهای دریایی مختلف در اجرای این مانور گفت: در اجرای این مانور علاوه بر شناورهای مختلف از یک فروند هواپیما و ۲ فروند بالگرد نیز استفاده خواهد شد. وی آغاز مانور ملی تجسس و نجات دریایی را با سقوط فرضی یک فروند هواپیمای مسافری در داخل آب و اعلام خبر سقوط آن توسط یک شناور صیادی به مرکز هماهنگی امداد ونجات ساحلی مستقر در بندر امیرآباد اعلام کرد و افزود: پس از اطلاع از سانحه سقوط، مرکز هماهنگی اطلاعات به بخشهای مختلف مراتب را اعلام خواهد کرد که با هماهنگی این مرکز شناورها به منطقه وقوع سانحه اعزام و اقدامات مربوط به امداد و نجات انجام خواهد شد. رضوانی با اشاره به پشتیبانی دریایی و هوایی برای انجام عملیات تجسس و نجات گفت: با حضور شناورها در محل سانحه، امدادرسانی توسط گروه های تخصصی و ویژه آغاز می شود. علاوه بر این، بالگردهای شرکت کننده در مانور نیز انتقال مجروح و سانحه دیدگان را به کمپها و بیمارستانهای صحرایی و مراکز درمانی شهرستانهای ساری و بهشهر بر عهده خواهند داشت. وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری در زمینه امداد و نجات با کشور ترکمنستان نیز گفت: براساس تفاهم نامه ای که میان دو کشور امضا شده، مشارکت در زمینه انجام عملیات امداد و نجات و تجسس در آبهای بین دو کشور در صورت بروز سانحه و حادثه به اجرا درخواهد آمد. رضوانی یادآور شد: در این راستا ۲ نماینده از کشور ترکمنستان در این مانور شرکت خواهند داشت.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال سازمان بنادر و دریانوردی

⚓️@pmo_ir


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو