پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انگار هر هفته یک هواپیما در ایران سقوط می‌کند!

تاریخ خبر: // کد خبر: 265013 // // //


انگار هر هفته یک هواپیما در ایران سقوط می‌کند!

مدیر کل مطالعات و بررسی‌های ترافیک شهری معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج گفت: سال گذشته ۱۷ هزار ایرانی در تصادفات درون شهری و برون شهری جان خود را از دست دادند.


انگار هر هفته یک هواپیما در ایران سقوط می‌کند!

کمال شیخ حسنی امروز سه شنبه ۲۴ دی ماه در برنامه طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک که در باشگاه میلاد کرج برگزار شد، اظهار کرد: این برنامه که یک طرح مصوب کشوری است و با هدف خاصی  اجرایی شده است. وی ادامه داد: ما به عنوان پیشتازان این طرح در البرز با آموزش بانوان شاغل در شهرداری این کار را دنبال کرده‌ایم.

این مسئول  با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح تاثیرگذاری در کاهش حوادث ناشی از تصادفات است، ادامه داد: بر اساس آمار، زنان نیمی از جمعیت حال حاضر ایران را تشکیل می دهند اما تاثیرگذاری آنها در جامعه خیلی بیشتر است.

مدیر کل مطالعات و بررسی های ترافیک شهری معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج عنوان کرد: علیرغم اقدامات خوبی که در راستای کاهش کشته‌های حاصل از تصادفات جاده‌ای، شهری و یا سطح معابر انجام شده است، بر اساس آخرین آمارها در یکسال بیش از ۱۷ هزار کشته در اثر این حوادث در کشور داشته‌ایم و مثل این است که هر هفته ساقط شدن هواپیما در ایران را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تصادفات در کنار کشته شدن عده‌ای موجب مصدوم شدن و یا از کارافتادگی عده‌ای دیگر می شود، گفت: انتظار داریم آموزش‌ها ارائه شده در این طرح به بانوان‌ همیار ترافیک در کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای- شهری و عابرین پیاده موثر باشد.

شیخ حسنی با اشاره به اینکه محتویات این آموزش ها مهم است، گفت: طرح‌های مشابه این طرح همیاران پلیس در سطح مدارس بوده است که اجرای آن ۱۷ تا ۱۸درصد در کاهش تصادفات و خسارت های ناشی از آن‌ تاثیرگذار بوده است

وی در پایان تاکید کرد: بانوان شاغل در شهرداری کرج که در این طرح شرکت کرده‌اند باید خود را سفیر فرهنگی در راستای کاهش صدمات ناشی از تصادفات و ترافیک بدانند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو