پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارسال هوایی محموله امدادی بنیاد مستضعفان به مناطق سیل‌زده

تاریخ خبر: // کد خبر: 265014 // // //


ارسال هوایی محموله امدادی بنیاد مستضعفان به مناطق سیل‌زده

بدنبال دستور رییس بنیاد مستضعفان برای امدادرسانی به سیل‌زدگان، صبح امروز بیش از ۵ هزار محموله حاوی اقلام ضروری از فرودگاه مهرآباد برای کمک به آنها ارسال شد.


ارسال هوایی محموله امدادی بنیاد مستضعفان به مناطق سیل‌زده

بدنبال دستور رییس بنیاد مستضعفان برای امدادرسانی به سیل‌زدگان، صبح امروز بیش از ۵ هزار محموله حاوی اقلام ضروری از فرودگاه مهرآباد برای کمک به آن ها ارسال شد. این محموله‌ها شامل ۳۰۰ هزار بطری آب معدنی، ۵۰۰۰ پتو و ۵۰۰۰ بسته امدادی شامل اقلام ضروری غذایی و گرمایشی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان است.

روز گذشته پرویز فتاح با ابراز تاسف از وقوع سیل اخیر در برخی استان‌ها و بحرانی شدن شرایط در استان سیستان و بلوچستان، دستور اقدام سریع برای ارسال بسته‌های امدادی شامل اقلام گرمایشی و غذایی برای مردم سیستان و بلوچستان را صادر کرده بود.

 

وی گفته بود: با توجه به نیازی که از سوی دستگاه‌های متولی از جمله استانداری، هلال احمر و سایر دستگاه‌های مربوطه اعلام شد، بنیاد مستضعفان، ۵۰۰۰ بسته کامل شامل ١۵ قلم مواد غذایی و بهداشتی و گرمایشی از جمله بادگیر، چکمه، کنسرو، چراغ قوه، چای و … را در اختیار دستگاه‌های امدادی، گروه‌های مردمی و هلال احمر قرار می‌دهد. همچنین با توجه به برودت هوا و نیاز مبرم مردم سیل زده سیستان و بلوچستان، ۵۰۰۰ تخته پتو نیز در اختیار دستگاه‌های امدادی قرار می‌گیرد تا به صورت فوری برای این افراد ارسال شود.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرده بود: از سوی دیگر با توجه به عدم دسترسی برخی مناطق سیل زده در این استان به آب آشامیدنی سالم، بنیاد مستضعفان محموله‌ای شامل ۳۰۰ هزار بطر آب معدنی نیز به این مناطق ارسال خواهد کرد.

وی با اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای هرگونه کمک به بازسازی مناطق سیل زده گفته بود: بنیاد مستضعفان آمادگی کامل دارد تا در صورت نیاز، ماشین آلات سنگینی که در اختیار دارد را به مناطق سیل زده اعزام کند.

محمد مخبر در فرودگاه امام خمینی(ره): مجموع اعتبارات بلاعوض درنظر گرفته شده برای این استان ۳۰میلیارد تومان است و این محموله شامل مواد غذایی و آب معدنی و اقلام ضروری مانند پتو و دارو است. ۱۲۰میلیارد تومان هم برای ایجاد ۳هزار طرح اشتغالزایی در استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده‌ شد.

 

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا / کانال تلگرامی عصر ایران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو