پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تیم‌های حمایت‌ روانی تهران به خانواده‌های شهدای هواپیما مشاوره می‌دهند

تاریخ خبر: // کد خبر: 265160 // // //


تیم‌های حمایت‌ روانی تهران به خانواده‌های شهدای هواپیما مشاوره می‌دهند

کارشناس مسئول طرح «محبت» اداره کل بهزیستی استان تهران گفت: تیم‌های حمایت‌روانی و اجتماعی آماده ارائه خدمات مشاوره ای به خانواده‌های شهدای هواپیما هستند تا آنها را در این غمی که دیده‌اند، همراهی و همدردی کنند.


تیم‌های حمایت‌ روانی تهران به خانواده‌های شهدای هواپیما مشاوره می‌دهند

نازیلا کجوری روز چهارشنبه با بیان این که تیم های مداخله گری حمایت روانی و اجتماعی برای شهدای هواپیما اعزام شده بودند گفت: این تیم ها از سوی دفتر بهزیستی شهرستان شهریار نزدیک ترین مکان به حادثه اعزام شده بودند.

کارشناس مسئول طرح «محبت» اداره کل بهزیستی استان تهران افزود: پیگیر آدرس محل سکونت خانواده های جان باختگان از سوی استانداری تهران هستیم تا خدمات مشاوره ای و روانشناختی به صورت رایگان به آنها ارائه شود.

یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ – ۸۰۰  متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز که در ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز خود را آغاز کرد پس از ۶ دقیقه پس از قطع ارتباط با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه صبح در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند.

صبح شنبه (۲۱دی) ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت موشک پدافندی قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که ۲۰ تیم(سه تا پنج نفره) در حوادث و بلاهای طبیعی حضور پیدا می کنند و نقش حمایت گری روانی و اجتماعی برای آسیب دیدگان و بازماندگان ایفا می کنند گفت: این تیم ها در سه مرحله قبل، حین و بعد از حادثه حضور پیدا کرده و خدمات مشاوره ای و حمایتی ارائه می کنند.

کجوری افزود: در مرحله اول قبل از اینکه حادثه ای اتفاق بیافتد آموزش ها در محله ها و شهرستان های استان تهران برای آمادگی با حوادث ارائه می شود تا افراد با هوشیاری و آموزش کامل بتوانند آرامش خویش را حفظ کنند.

کارشناس مسئول طرح «محبت» اداره کل بهزیستی استان تهران با اشاره به مرحله خدمات رسانی مشاوره ای در حین حادثه گفت: در این مرحله تیم های آموزش دیده در قالب روانشناسان و کارشناسان در صحنه حادثه حضور پیدا می کنند و افرادی را که دچار مشکل شده اند را مورد حمایت و آرامش قرار می دهند و در این مرحله شماره تماس و اطلاعات محل سکونت افراد حادثه دیده را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: در مرحله بعد از بحران، کارشناسان با افراد حادثه دیده و یا بازماندگان تماس تلفنی برقرار می کنند و یا در منازل آن ها حضور پیدا کرده و از نزدیک به آن ها خدمات مشاوره ای ارائه می کنند تا در صورت نیاز آن ها را به مراکز مشاوره و روانپزشکان ارجاع دهند.

کجوری خاطر نشان کرد: خدمات مراکز مشاوره نیز به این افراد به صورت رایگان ارائه می شود ضمن این که جهت حفظ اسرار ، هیچگونه پرونده سازی نیز برای این افراد صورت نمی گیرد که در آینده دچار مشکل یا مباحثی شوند.

به گفته وی، سه مرکز دولتی مشاوره در شمیرانات، شهرستان تهران و ری فعال است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو