پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چه ایرلاین‌هایی از فراز آسمان ایران در حال عبور هستند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 265286 // // // //


چه ایرلاین‌هایی از فراز آسمان ایران در حال عبور هستند؟

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۱:۰۸:۱۰ | کد خبر: 203766 |
◄ چه ایرلاین‌هایی از فراز آسمان ایران در حال عبور هستند؟

بررسی‌های صورت گرفته از سایت flightradar24 نشان می‌دهد که در حال حاضر هواپیمای قطری بیشترین حجم پرواز را از آسمان ایران دارد به‌طوری که تقریباً می‌توان گفت 90 درصدی پروازهای عبوری از فضای آسمان ایران توسط قطرایرویز در حال انجام است.


چه ایرلاین‌هایی از فراز آسمان ایران در حال عبور هستند؟

بررسی‌های صورت گرفته از سایت flightradar24 نشان می‌دهد که در حال حاضر هواپیماهای قطری بیشترین حجم پرواز را از آسمان ایران دارند؛ به‌طوری که تقریباً می‌توان گفت 70 درصدی پروازهای عبوری از فضای آسمان ایران توسط قطرایرویز در حال انجام است.

شرکت هواپیمایی فلای دبی نیز یکی دیگر از ایرلاین هایی است که در حال حاضر بیشترین سهم را پروازهای عبوری از فراز ایران دارد.

در حال حاضر این ایرلاین قطری نیز بیشترین پروازهایش از مسیر آسمان عراق در حال عبور است اما همچنان بخشی اندکی از پروازهایش نیز از آسمان ایران عبور می‌کند.

در حال حاضر به شدت ترافیک هوایی از فضای آسمان عراق افزایش و تا حدودی نیز پروازها از فراز آسمان افغانستان کاهش یافته است.

ذکر این نکته ضروری است که شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مسئولیت و مالکیت 53 فرودگاه کشور را در اختیار دارد که اغلب این فرودگاه‌ها زیان ده هستند از همین رو باید هر ساله شرکت فرودگاه‌ها نسبت به توسعه، به‌روزرسانی تجهیزات و زیرساخت‌های این فرودگاه‌ها اقدام کند این در حالی است که حدود 70 درصد درآمد شرکت فرودگاه‌ها از محل پروازهای عبوری و تنها حدود 20 درصد از محل خدمات هوانوردی است از همین رو کشورمان در راستای کاهش پروازهای عبوری به‌شدت زیان می‌بیند.

براساس آخرین اطلاعات که شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام شده است؛ پروازهای عبوری از آسمان ایران در سال 97 نسبت به سال ماقبل، 14 درصد کاهش یافته است و از سوی دیگر سال 97 روزانه حدود هزار پرواز عبوری از آسمان ایران گذر کرده‌اند که تا قبل از سانحه هواپیمای اکراینی  به 900 پرواز کاهش پیدا کرد اما این میزان نیز به‌شدت در چند روز اخیر کاهش یافته است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو