پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۳۰ در صد سهام شرکت هواپیمایی کیش واگذار می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 265295 // // // // خبر مهم


۳۰ در صد سهام شرکت هواپیمایی کیش واگذار می شود

معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در جمع خبرنگاران از واگذاری ۳۰ درصد سهام شرکت هواپیمایی کیش در فرابورس خبر داد.


۳۰ در صد سهام شرکت هواپیمایی کیش واگذار می شود

معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در جمع خبرنگاران از واگذاری ۳۰ درصد سهام شرکت هواپیمایی کیش در فرابورس خبر داد.

ناصر آخوندی روز گذشته(۲۴ دی ماه) در جمع خبرنگاران از برنامه ریزی برای عرضه ۳۰ درصد سهام شرکت هواپیمایی کیش از طریق فرابورس خبر داد و گفت: دارایی های این شرکت هواپیمایی بیش از یک هزار و صد میلیارد تومان ارزش گذاری شده که قرار است ۳۰ درصد از سهام آن در بورس ارائه شود و ۷۰ درصد در اختیار سازمان منطقه آزاد کیش باشد.

وی افزایش تعداد هواپیماها، نوسازی خطوط پروازی، حذف چارترکنندگان و ارائه پرواز های چارتری توسط خود شرکت و درنتیجه کنترل راحت تر قیمت ها را از مهمترین امتیازات ارائه سهام کیش ایر در بورس ذکر کرد.

این مقام مسئول همچنین در خصوص واردات خودرو به منطقه آزاد کیش گفت: کارگروهی در حال پیگیری جدی این موضوع است و پیشنهادی در خصوص تامین منابع ارزی آن از سوی منطقه آزاد کیش ارائه شده است.

آخوندی افزود: در حوزه صنایع کیش، طی یک سال گذشته ۱۸ واحد غیر فعال با سرمایه گذاری ۷۹۸ میلیارد تومان و سرمایه گذاری ارزی ۲ میلیون و ۵۰۹ هزار دلار به چرخه تولید بازگشته اند و با راه اندازی این واحدها علاوه بر افزایش تولید کالاهای صادراتی، برای ۲۷۵ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد شده است.
وی راه اندازی واحدهای صنعتی و تکمیل طرحهای نیمه تمام را از اولویت های سازمان منطقه آزاد ذکر کرد و توضیح داد: در اجرای این رویکرد تا خرداد سال آینده، ۱۲ واحد صنعتی دیگر با حجم سرمایه گذاری ۲۵۳ میلیارد تومان فعالیت مجدد خود را از سر خواهند گرفت.

معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش همچنین اعلام کرد: حل مشکلات شهرک های صنعتی این جزیره بطور کلی در دستور کار این سازمان قرار دارد و در این زمینه علاوه بر پیگیری مشکلات نقدینگی واحدهای مستقر در این منطقه، در خصوص تبدیل سند استیجاری این واحدها به قطعی اقدام شده و اولین سند قطعی نیز به یکی از واحدهای صنعتی ارائه شده است.

آخوندی یکی از برنامه ریزی های تاثیر گذار در حوزه رونق تولید در جزیره را شناسایی پیمانکاران و منابع تامین مالی ذکر کرد و افزود: از محل تامین منابع مالی جدید همچون اوراق صکوک پروژه های مهم از حمله طرح های توسعه فرودگاهی کیش به سرانجام رسید. همچنین برخورداری بانک های مستقر در کیش از اختیارات لازم با پیگیرهای مستمر محقق شده و با انجام این مهم، بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای رونق تولید در جزیره کیش منظور شده است و امسال برای اولین بار منطقه آزاد کیش به بازار سرمایه متصل شده و زمینه برای حضور شرکت سرمایه گذاری در تالار بورس کیش فراهم شده است.

وی همچنین از فعالیت طرح پنجره واحد مناطق آزاد با هدف نظارت بر تجارت فرامرزی و جلوگیری از قاچاق، در کنار سامانه جامع امور گمرکی خبر داد و افزود: این طرح بزودی در کیش اجرایی می شود.

معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش ارزش فعلی حجم سرمایه گذاری پروژه های مشارکتی سازمان منطقه آزاد کیش با بخش های خصوصی را ۱۰ هزار میلیارد تومان دانست و عنوان کرد: در حوزه صنایع دانش بنیان هم تمهیداتی همچون استقرار در مرکز نواوری کیش بدون پرداخت اجاره در سال اول، اختصاص زمین و سوله در فاز شش صنعتی به این نوع شرکت ها، در نظر گرفته شده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری کیش همچنین از تدوین بسته های سرمایه گذاری با معرفی ۴۱ بسته سرمایه گذاری به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان در کیش و ۱۳ بسته سرمایه گذاری در جزیره هندورابی به ارزش ۸ هزار میلیارد تومان به عنوان بخشی از عملکرد این سازمان در جذب سرمایه گذاری نام برد.
آخوندی از تشکیل صندوق زمین و مسکن با هدف خانه دار شدن اقشار کم درامد در کیش خبرداد و افزود: درقالب این صندوق که در دهه فجر راه اندازی خواهد شد، سرمایه های خرد جهت تولید مسکن جمع آوری می شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو