پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هواپیمای آمریکایی سوخت موتورش را روی سر دانش‌آموزان خالی کرد!

تاریخ خبر: // کد خبر: 265303 // // //


هواپیمای آمریکایی سوخت موتورش را روی سر دانش‌آموزان خالی کرد!

یک هواپیمایی بوئینگ در فلوریدای آمریکا در مسیر بازگشت به فرودگاه، محتویات مخزن سوخت خود را بر فراز چند مدرسه در این منطقه تخلیه کرد که به مصدوم شدن حدودا ۶۰ نفر انجامید.


هواپیمای آمریکایی سوخت موتورش را روی سر دانش‌آموزان خالی کرد!

هواپیمای بوئینگ ۲۰۰-۷۷۷ هواپیمایی دلتا که در مسیر شانگهای فرودگاه لس آنجلس را ترک کرده بود لحظاتی بعد به علت نقص فنی تصمیم بازگشت  به فرودگاه مبدا را گرفت که در این شرایط اضطراری برای کاهش وزن، سوخت موتور را روی مدارس(5 مدرسه ) تخلیه کرد که این اتفاق موجب خسارت به مدارس شهر کوداهی شد و 60 مسدوم بر جای گذاشت .

مدرسه مذکور در ۱۹ مایل شرقی فرودگاه لس آنجلس قرار دارد. در اثر این سانحه  ۲۰ کودک و ۱۱ بزرگسال دچار جراحت و بسیاری  به التهابات پوستی و مشکلات تنفسی درگیر شدند .

مسئولان سازمان آتش نشانی محلی اعلام کردند کارشناسان پس از بررسی تمامی مدارس آسیب دیده در این حادثه تائید کردند که خطر مواد سمی ناشی از این حادثه برطرف شده است. بنا به گزارش سی ان ان، تمامی افرادی که در این حادثه آسیب دیده اند، تحت مداوا قرار گرفتند.

دانش آموزان این مدارس به طور موقت به سرپناه منتقل شدند، اما تخلیه کامل صورت نگرفت. بنا به گفته دانش آموزان این مدارس، گازوئیل از سقف مدرسه بر روی سر و صورت آن‌ها ریخته و پس از این حادثه دچار خارش پوستی شدند.

بر اساس گزارش سی ان ان، این هواپیما در مسیر بازگشت و برای رسیدن به وزن مناسب برای فرود ایمن مجبور به تخلیه بخشی از سوخت خود شده است.

دفتر هوانوردی فدرال اعلام کرد تحقیقات درباره این حادثه آغاز شده است.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تابناک / باشگاه خبر نگاران جوان / انجمن توسعه و ترویج ایمنی هوانوردی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو