پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خروج اتباع بحرینی از عراق توسط دولت بحرین

تاریخ خبر: // کد خبر: 265531 // // //


خروج اتباع بحرینی از عراق توسط دولت بحرین

دولت بحرین با برقرار کردن پروازهای ویژه به مدت پنج روز قصد دارد در پی تنش‌های اخیر، همه اتباع خود را که راغب به خروج از عراق هستند، از فرودگاه نجف به منامه منتقل کند.


خروج اتباع بحرینی از عراق توسط دولت بحرین

شرکت هواپیمایی «الخلیج»، شرکت حمل‌ و نقل هوایی ملی پادشاهی بحرین، چهارشنبه‌‌شب (۲۵ دی) از برقراری پروازهای ویژه از نجف به منامه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، شرکت هواپیمایی الخلیج اعلام کرده که از تاریخ شانزدهم تا بیست‌ویکم ژانویه، «روند انتقال شهروندان بحرینی از عراق [به منامه] را آغاز می‌کند».

علت این موضوع در بیانیه شرکت هواپیمایی بحرین، «وضعیت امنیتی فعلی» در عراق اعلام شده است. در بیانیه آمده است که «مسافرانی که بلیط این هواپیمایی را ندارند و زمینی یا از طریق شرکت‌های دیگر به عراق سفر کرده‌اند، می‌توانند بلیط را از فرودگاه نجف تهیه و در تاریخ مذکور (۱۶ تا ۲۱ ژاویه) سفر کنند».

شرکت هواپیمایی الخلیج همچنین خطاب به مردم بحرین اعلام کرد که سفارت این کشور در عراق به همراه کنسولگری در نجف برای کسانی که تمایل به بازگشت به بحرین دارند، تلاش می‌کند.

عراق در هفته اول ژانویه شاهد اقدامات تروریستی آمریکا و تنش‌زایی آن بود. بامداد سیزدهم دی ماه آمریکا با حمله به خودرو حامل سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران و ابومهدی المهندس نایب رئیس الحشد الشعبی آنان را به شهادت رساند. سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در پاسخ به این اقدام تروریستی اعلام کرد که خروج آمریکا از عراق و منطقه، انتقام اصلی از آمریکا خواهد بود و در همین ارتباط، پایگاه هوایی عین الاسد در غرب عراق را با سیزده موشک بالستیک هدف قرار داد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو