پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتشار کتاب جدید انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران با عنوان “عوامل انسانی در هوانوردی”

تاریخ خبر: // کد خبر: 265695 // // // خبر مهم


انتشار کتاب جدید انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران با عنوان “عوامل انسانی در هوانوردی”

کتاب جدید انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران با عنوان “عوامل انسانی در هوانوردی” تالیف دکتر محسن آزاد منتشر شد.


انتشار کتاب جدید انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران با عنوان “عوامل انسانی در هوانوردی”

امروزه با توجه به اهداف و چشم اندازی که شرکت های هواپیمایی بر اساس استراتژی اتحادیه بین المللی خطوط هوایی (یاتا) و سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) برای خود ترسیم می کنند و همچنین تغییر و تحولاتی که در محیط های هوانوردی پدید آمده است، موضوع عوامل انسانی، مدیریت و سازماندهی در عرصه حمل و نقل هوایی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

شرکت های هواپیمایی در دنیای فعلی کاملا در یک محیط تخصصی و پویای رقابتی فعالیت می کنند و از دیدگاه سازماندهی مهمترین دارایی این شرکت ها منابع انسانی و به عبارتی کارکنان آنها می باشند. لذا استمرار موفقیت و پیشرفت حرفه ای و تداوم مزیت رقابتی شرکت های هواپیمایی به خصوص در کشور جمهوری اسلامی ایران در گرو داشتن نیروهای انسانی متخصص، کارآمد، شایسته و خلاق است.

بدیهی است چنین شرکت هایی برای پیش گیری از سوانح و حوادث هوایی و کاهش خطای انسانی نیاز دارند تا کارکنان و مدیران خود را دائما مجهز به دانش به روز هوانوردی از جمله دانش عوامل انسانی و مدیریت منابع کنند.

همکاران محترم جامعه هوانوردی کشور مستحضرند که برای موضوعات مرتبط با عوامل انسانی و مدیریت منابع خدمه پرواز در رشته های علوم هوانوردی کشور یک منبع داخلی و جامع وجود ندارد. منابع خارجی با توجه به مقتضیات خاص جامعه غرب و نظام ارایه خدمات هوانوردی جهت تدریس این درس برای دانشجویان رشته های هوانوردی ایران، کروی پروازی، مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما و جامعه مهندسین مراقبت پرواز کاربرد مناسبی را ندارد.

لذا برای رفع این مشکل دانش پژوهان و دانشجویان حوزه هوانوردی کشور معمولا از یادداشتهای کلاسی و یا پیاده کردن نوارهای تدریس معلمین دروس عوامل انسانی و مدیریت منابع استفاده می کنند که با متدهای جدید تدریس چندان همخوانی ندارد.

کتاب حاضر با تالیف دکتر محسن آزاد، که به عنوان کتاب عوامل انسانی در هوانوردی و مدیریت منابع خدمه پرواز تقدیم دانشجویان عزیز، اساتید محترم، خلبانان گرانقدر و خوانندگان گرامی می شود از منابع مختلف داخلی و خارجی با موضوعات عوامل انسانی و مدیریت منابع گرداوری شده است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی انجمن شرکت های هواپیمایی / سایر منابع 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو