پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شرکت فضایی روسی: احتمال ارتباط سقوط هواپیما در ایران با جاسوسی

تاریخ خبر: // کد خبر: 265751 // // // // خبر مهم


شرکت فضایی روسی: احتمال ارتباط سقوط هواپیما در ایران با جاسوسی

خبرگزاری روسی« اسپوتنیک» در این باره گزارش داد که، براساس مطالب منتشر شده در سایت شرکت فضایی روسی «روسکوسموس»، متخصصان این شرکت راهی برای پنهان کردن فعالیتهای محرمانه در روسیه از نظارت ماهواره های جاسوسی خارجی بوسیله مسدود کردن داده های آنها با استفاده از ایستگاه های رادیویی زمینی پیدا کرده اند.


شرکت فضایی روسی: احتمال ارتباط سقوط هواپیما در ایران با جاسوسی

متخصصان شرکت «روسکوسموس» ،راهی برای پنهان کردن فعالیت های محرمانه از دید ماهواره های جاسوسی پیدا کردند. خبرگزاری روسی« اسپوتنیک» در این باره گزارش داد که، براساس مطالب منتشر شده در سایت شرکت فضایی روسی «روسکوسموس»، متخصصان این شرکت راهی برای پنهان کردن فعالیت های محرمانه در روسیه از نظارت ماهواره های جاسوسی خارجی بوسیله مسدود کردن داده های آنها با استفاده از ایستگاه های رادیویی زمینی پیدا کرده اند.

خطر ماهواره های جاسوسی چیست؟ در این مورد سرگئی ختیلیف، رئیس سابق سامانه های ضد موشکی روسیه گفت: در حال حاضر کلاسی از ماهوارها وجود دارند که قادر هستند تصویری بسیار با کیفیت و فیلم های جاسوسی تهیه و امواج رادیویی مختلف را دریافت کنند. تکنولوژی مدرن استفاده شده در این ماهواره ها آنها را قادر می سازد تا عکس های چنان با وضوح تهیه کنند که به عنوان مثال اعداد پلاک اتومبیلها را می توان به راحتی از این عکس ها تشخیص داد. همچنین آنها می توانند انتقال اطلاعات در محدوده فرکانس های مختلف را شنود کنند و عملیات جاسوسی از تاسیسات نظامی برای مدت زمان طولانی در فصول مختلف سال انجام دهند.

به عنوان مثال زمانی که انتقال داده های بین واحدهای مختلف در حال رد و بدل شدن است، دشمن می تواند از طریق ماهواره های جاسوسی خود با همان فرکانس اطلاعات غلط را ارسال کند. تراژدی اخیر در ایران در پی سقوط هواپیمای اوکراینی ممکن است به این دلیل باشد که کسی سیگنال را رهگیری کرده و سیگنال ساختگی و اشتباه به تکنسین داده است تا او در تشخیص اشتباه کند و متفاوت عمل کند.

در روسیه ایستگاه های رادیویی الکترونیکی زمینی ایجاد خواهند شد تا سیگنال های نوری، مادون قرمز و راداری ماهوره های جاسوسی را سرکوب کنند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از جام نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو