پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نشست بررسی سقوط هواپیمای اوکراینی در لندن بدون حضور ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 265817 // // //


نشست بررسی سقوط هواپیمای اوکراینی در لندن بدون حضور ایران

نشست بررسی سقوط هواپیمای اوکراینی با حضور وزرای امور خارجه و نمایندگان کشورهایی که اتباع آنها در سانحه سقوط هواپیمای اوکراین در ایران جان باختند، بدون حضور نماینده کشورمان در لندن گشایش یافت.


نشست بررسی سقوط هواپیمای اوکراینی در لندن بدون حضور ایران

این نشست در محل اقامتگاه جنیس چارت کمیسر عالی کانادا در حال برگزاری است. سرپرست وزارت امور خارجه دولت افغانستان و وزرای امور خارجه کشورهای کانادا، سوئد، اوکراین و انگلیس در این جلسه حضور دارند.

شرکت کنندگان در ابتدا با روشن کردن شمع، یاد قربانیان این سانحه را گرامی داشته و سپس جلسه در پشت درهای بسته تشکیل شد.

این جلسه در ارتباط با سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی صورت می گیرد که صبح چهارشنبه ۱۸ دیماه جاری با ۱۷۶ سرنشین حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد. در این حادثه ۱۴۷ مسافر ایرانی و مابقی مسافر و خدمه خارجی جان باختند.

شنبه گذشته ستاد کل نیروهای مسلح ایران تأیید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است. این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیرممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با اشتباههای روی داده، برخورد قانونی صورت گیرد.

«وادیم پریستایکو» وزیر امور خارجه اوکراین دوشنبه گذشته اعلام کرد: وزرای امور خارجه کشورهای عزادار گروهی را تشکیل داده و «روز ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) در لندن دیدار می کنیم تا در مورد راه های قانونی‌ و نحوه تحت پیگرد حادثه گفت وگو کنیم.»

وی دقایقی پیش با انتشار پیامی در توییتر نوشت: ما از طریق بکارگیری تمام شبکه‌هایی که در اختیار داریم از جمله شرکای خارجی و همکاری با ایران مشغول جمع‌آوری حقایق هستیم تا نتیجه مورد نیاز را برای اجرای عدالت به یاد قربانیان این حادثه به دست آوریم.

وزیر امور خارجه انگلیس در توییتی دیگر تصویر خود با «وادیم پریستایکو» وزیر امور خارجه اوکراین را منتشر کرد و از آنچه او رهبری اوکراین برای پیدا کردن حقیقت درباره سقوط هواپیمای مسافربری این کشور در تهران خواند، تقدیر کرد.

انتظار می رود شرکت کنندگان در پایان، در نشست خبری شرکت و بیانیه‌ای را صادر کنند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو