پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمادگی فرودگاه مهرآباد برای مقابله با شرایط جوی نامساعد

تاریخ خبر: // کد خبر: 266063 // // //


آمادگی فرودگاه مهرآباد برای مقابله با شرایط جوی نامساعد

با توجه به پیش بینی وقوع بارش برف و باران در استان تهران تمهیدات لازم برای پیشگیری از آبگرفتگی در فرودگاه در ایرساید و لند ساید اندیشیده شده است.


آمادگی فرودگاه مهرآباد برای مقابله با شرایط جوی نامساعد

با توجه به پیش بینی وقوع بارش برف و باران در استان تهران تمهیدات لازم برای پیشگیری از آبگرفتگی در فرودگاه در ایرساید و لند ساید اندیشیده شده است. ابراهیم مرادی، مدیرکل و راهبر فرودگاه با بیان اینکه این فرودگاه به عنوان مرکز امدادرسانی به تمام کشور باید در هر شرایطی در آمادگی کامل به سر ببرد، گفت: با بازدید از سطوح پروازی و وضعیت رودخانه کن، تمهیدات لازم در نظر گرفته شده و در خصوص مقابله با شرایط جوی نامناسب تمام آب روهای لندساید و ایرساید لایروبی شده است.

مرادی افزود: همکاران فرودگاه مهرآباد تلاش می کنند تا نشست و برخاست پروازها به شرط مساعد بودن شرایط جوی فرودگاه مقصد بدون وقفه انجام شود و اقدامات لازم جهت مقابله با شرایط موجود و جلوگیری از ایجاد خسارت در صورت بارندگی شدید در ایرساید و لندساید انجام شده است.

وی گفت: تمام نیروهای عملیاتی و تجهیزات فنی و ناوبری در فرودگاه مهرآباد به صورت آماده باش هستند و لایروبی های دوره ای به منظور جلوگیری از آبگرفتگی انجام شده است.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد همچنین گفت: این فرودگاه برای هدایت و خدمت رسانی به پروازهای امدادی نیز در آمادگی کامل است و کنترلرها در کنار پروازهای روزانه به هدایت پروازهای امدادی به سمت سیستان و بلوچستان  نیز پرداخته اند.

وی گفت: هماهنگی لازم با کمیته مدیریت بحران ستاد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و کمیته بحران استان انجام شده و فرودگاه مهرآباد در آمادگی کامل به سر می برد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو