پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پهبادی با قابلیت ۵۰ دقیقه پرواز بدون توقف

تاریخ خبر: // کد خبر: 266164 // // //


پهبادی با قابلیت ۵۰ دقیقه پرواز بدون توقف

پهپاد وی کوپتر فالکون با قابلیت ۵۰ دقیقه پرواز بدون توقف، ردیابی خودکار مسیرهای مشخص‌شده و دوربین ۱۲ مگاپیکسلی ۴K در “CES ۲۰۲۰” رونمایی شد.


پهبادی با قابلیت ۵۰ دقیقه پرواز بدون توقف

پهپاد وی کوپتر فالکون با قابلیت ۵۰ دقیقه پرواز بدون توقف، ردیابی خودکار مسیرهای مشخص‌شده و دوربین ۱۲ مگاپیکسلی ۴K در “CES ۲۰۲۰” رونمایی شد. شرکت زیرو روباتیک در CES ۲۰۲۰ با پهپادی متفاوت حاضر شد. این پهپاد که گویا با الهام از هواپیمای جنگی وی ۲۲ آسپِری”V۲۲ Osprey”ساخته شده است، وی-کُپتر فالکون نام دارد؛ وی-کپتر فالکون نخستین پهپاد وی‌شکل جهان با دو پره است که می‌تواند ۵۰ دقیقه بدون توقف پرواز کند که زمان بسیار خوبی محسوب می‌شود.

عمر  باتری پهپاد دوربین ‌دار فالکون به دلیل استفاده از دو پره به‌جای چهار پره، به میزان زیادی افزایش یافته و کاهش تعداد پره‌های پهپاد جدید زیرو زیرو روباتیک، علاوه بر کاهش مصرف باتری، وزن پهپاد را نیز کاهش داده و باعث شده است طراحی آیرودینامیکی بهتری داشته باشد که مانور راحت‌تر را امکان‌پذیر می‌کند. بدنه‌ وی-کوپتر فالکون برخلاف بدنه‌ سایر پهپادهای مشابه در طول پرواز کج نمی‌شود، بلکه تنها پره‌های آن به‌صورت جداگانه کج می‌شوند و پهپاد را به سمت جلو هدایت می‌کنند. پس از اتمام شارژ  باتری، باید آن را با باتری دیگری تعویض کنید؛ پس از استفاده از پهپاد می‌توانید پره‌های آن را تا کنید تا فضای کمتری را اشغال کند.

وی -کوپتر فالکون با حداکثر سرعت هفت متر بر ثانیه (۲۵٫۲ کیلومتر بر ساعت) نیز مانند هاور ۲ از یک دوربین استریو (دوربینی که می‌تواند تصاویر را به‌صورت سه بعدی ثبت کند) برای درک عمق و تشخیص موانع (این پهباد می‌تواند موانع اطراف خود را به‌صورت آنی و بدون درنگ تشخیص دهد) استفاده می‌کند. دوربین اصلی فالکون دوربینی ۱۲ مگاپیکسلی با حسگر ۱.۲.۳ اینچی سونی است که در یک پایه‌ تراز سه محوره در زیر دوربین استریو قرار دارد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایمنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو