پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مکاتبه با سازنده جعبه‌ سیاه بوئینگ‌ /‌ نرم‌افزار و تجهیزات بازخوانی جعبه‌ سیاه تهیه می‌شود + نقد ادعاهای چند روز پیش (دادستان کجاست؟؟؟)

تاریخ خبر: // کد خبر: 266229 // // // // خبر مهم


مکاتبه با سازنده جعبه‌ سیاه بوئینگ‌ /‌ نرم‌افزار و تجهیزات بازخوانی جعبه‌ سیاه تهیه می‌شود + نقد ادعاهای چند روز پیش (دادستان کجاست؟؟؟)

رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی با بیان اینکه برای بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ 737 در کشور نیازمند دریافت نرم‌افزارهای مربوط به جعبه‌سیاه بودیم، گفت: در این‌باره با سازنده جعبه سیاه مکاتبه کردیم و پاسخ گرفتیم.


مکاتبه با سازنده جعبه‌ سیاه بوئینگ‌ /‌ نرم‌افزار و تجهیزات بازخوانی جعبه‌ سیاه تهیه می‌شود + نقد ادعاهای چند روز پیش (دادستان کجاست؟؟؟)

حسن رضایی‌فر در تشریح آخرین وضعیت بررسی سانحه بویینگ 737 اوکراینی اظهار داشت: روند بررسی‌ها ادامه دارد اما آخرین کاری که انجام شده آن است که از کارخانه سازنده جعبه سیاه درخواست کرده‌ایم که به ما اعلام کنند برای بازخوانی جعبه سیاه، چه نرم‌افزاری لازم است.

وی با اشاره به اینکه بوئینگ 737 سانحه دیده ، هواپیمای جدیدی است و بازخوانی جعبه سیاه آن تجهیزات خاص می‌طلبد، افزود: پس از پاسخ کارخانه سازنده، فهرست این نرم‌افزارها را به مسئولان مربوطه ارائه دادیم تا اگر می‌خواهند بازخوانی جعبه سیاه در داخل کشور انجام شود، این نرم‌افزارها را تهیه و  خریداری‌ کنند تا عملیات بازخوانی در کشور انجام شود.

رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی با بیان اینکه سازنده قطعه جعبه سیاه همکاری لازم را با ما داشت، افزود: فهرست یک سری تجهیزات و برنامه‌های لازم برای نصب کابل‌ها و دانلود و همچنین بازسازی،  ‌به مسئولان ارائه داده‌ایم تا خریداری شو‌د و همزمان در حال مذاکره با برخی متخصصان داخلی هستیم تا با این تمهیدات بازخوانی جعبه‌سیاه در کشور انجام شود.

رضایی‌فر با بیان اینکه تیم بررسی سانحه بوئینگ 737 اوکراینی با مدیریت سازمان هواپیمایی کشوری در حال انجام ادامه روند بررسی سانحه است، گفت: نمایندگان کشورهای اوکراین و کانادا هم در جلسات تیم بررسی سانحه در کنار ما حضور دارند‌.

بنابراین گزارش، رئیس کمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی پیش از این نیز در پاسخ به این سوال که نماینده معرفی شده از سوی آمریکا وارد بررسی سانحه در ایران می‌شود، گفته بود: «نفر پاسخگوی» آمریکایی قرار نیست به ایران بیاید.

به گفته رضایی‌فر‌ جعبه سیاه شامل نوار مکالمات خلبان و نوار پارامترهای موتور (FDR & CVR) هنوز باز نشده‌ است، تیم بررسی سانحه باید همه جوانب را مورد بررسی قرار دهد که قاعدتا این فرایند زمان‌بر خواهد بود و تکمیل گزارش سانحه احتمالا یک سال زمان‌ می برد.علت وقوع این سانحه باید ریشه‌یابی می‌شود تا اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در دستور کار دستگاه‌های مختلف قرار گیرد.

‌رضایی‌فر گفته بود: کشورهای کانادا، آمریکا و اوکراین در سایت‌های مرتبط اعلام کرده‌اند که تا کنون بررسی سوانح در ایران مطابق با تمام استانداردها بوده‌ است؛ در هیچ یک از گزارش‌های سوانح قبلی سانسور نداشتیم، در بررسی سانحه بویینگ ۷۳۷ هم نمایندگان اوکراین، کانادا و بازپرسان ویژه حضور دارند و از تمام موضوعات مستندبرداری می‌کنند.

نقد ایرلاین پرس:

تمامی این صحبت ها در حالی صورت می گیرد که چند روز پیش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، ادعا می نمود که جعبه سیاه در داخل کشور قابل خواندن است و نباید از کشور خارج شود. آیا این حد تعارض در رفتار و گفتار قابلیت پیگیری حقوقی و قضائی ندارد؟ دادستان محترم کجاست؟؟؟

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو