پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | معاینه مسافران چینی در فرودگاه‌های خارجی برای عدم گسترش بیماری ناشناخته

تاریخ خبر: // کد خبر: 266230 // // //


معاینه مسافران چینی در فرودگاه‌های خارجی برای عدم گسترش بیماری ناشناخته

گسترش و شیوع بیماری ناشناخته در چین و نگرانی از گسترش آن به دیگر نقاط جهان، مسئولان کشورهایی مانند هنک‌کنگ، سنگاپور و آمریکا را به معاینه مسافرانی که از کشور چین به آمریکا وارد می‌شوند، وا داشت.


معاینه مسافران چینی در فرودگاه‌های خارجی برای عدم گسترش بیماری ناشناخته

با گسترش ویروسی جدید و مرگ دو نفر بر اثر آن در کشور چین، مسئولان بهداشتی فدرال آمریکا در حال اعزام تیم‌هایی از متخصصان پزشکی هستند تا مسافرانی را که از سه فرودگاه اصلی آمریکا وارد چین می‌شوند، غربال کنند.

به گزارش پایگاه خبری “cbs”، “مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری” در آمریکا به منظور جلوگیری از گسترش این ویروس مرموز  متخصصان را به فرودگاه‌های “لس‌آنجلس” ، “سانفرانسیسکو” و “نیویورک” می‌فرستد.

مقامات آمریکایی به دنبال شناسایی هرچه زودتر این ویروس و جلوگیری از شیوع آن در آمریکا هستند؛ تاکنون 45 مورد از افراد مبتلاء به این بیماری ناشناخته شناسایی شده‌ و دو نفر در شهر “ووهان” چین جان خود را از دست داده‌اند.

روز گذشته نیز یک فرد مبتلاء به این بیماری در ژاپن شناسایی شد؛ همچنین در تایلند یک زن چینی به دلیل ابتلا به این بیماری مرموز در بیمارستان قرنطینه شده است.

اولین مورد در تاریخ 30 سپتامبر 2019 گزارش شده و اعتقاد بر این است که این بیماری به بازار غذاهای دریایی و حیوانات بزرگ “ووهان” مرتبط است.

محققان چینی معتقدند که این ویروس در حقیقیت میان گونه‌های جانوری مختلف انتقال یافته و در شهر ووهان میان حیوانات غیراهلی و آبزیان سرایت کرده و احتمالاً از بازار فروش ماهی و حیوانات وحشی به انسان منتقل شده است.

مسئولان چین می‌گویند مورد جدیدی که از انتقال این ویروس از یک نفر به فرد دیگری حکایت داشته باشد، مشاهده نکرده‌اند.

با این حال هنگ‌کنگ و سنگاپور برای پیشگیری از شیوع این ویروس مسافرانی که از شهر “ووهان” چین به این کشورها سفر کرده‌اند را در فرودگاه‌ها مورد معاینه پزشکی قرار می‌دهند.

تحقیق درباره خطرات شیوع این ویروس در مرکز “ام‌.آر‌.سی” انجام گرفت که برای مرکز جهانی تحلیل بیماری‌های عفونی “ایمپریال کالج لندن” اقدام کرده بود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو