پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چند طرح‌ مفهومی از خودروهای فضایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 266457 // // //


چند طرح‌ مفهومی از خودروهای فضایی

استودیو طراحی پیشرفته اروپایی لکسوس و تویوتا هفت طرح مفهومی از خودروهایی که در آینده برای جابه‌جایی انسان روی ماه مورد استفاده قرار خواهند گرفت، ارائه داد.


چند طرح‌ مفهومی از خودروهای فضایی

به گزارش پایگاه اینترنتی «انگجت»، در همه این هفت طرح که به مجله Document Journal  ارائه شده‌اند، فاکتورهای طراحی خودروی مفهومی “LF-۳۰” لکسوس به چشم می‌خورد زیرا زمانی که این مجله از لکسوس خواست تا در ارائه این طرح‌ها مشارکت کند، استودیو این شرکت در حال کار بر روی این نسل جدید از خودروهای برقی بود.

از میان این هفت طرح مفهومی که توسط پنج طراح مختلف طراحی شده‌اند، طرحی که سرانجام در مجله منتشر شد، یک وسیله نقلیه شبیه موتور سیکلت به نام زیرو گرویتی Zero Gravity بود. اگرچه انتظار می‌رود این وسیله نقلیه مثل موتورسیکلت رانده شود، اما چرخی ندارد و بر مبنای  فناوری «شناورشدن مغناطیسی» طراحی شده است.

دیگر طرح‌های مفهومی ارائه شده نیز به همین اندازه هیجان‌انگیز و جالب هستند. یکی از این طرح‌ها لکسوس کاسمس (Lexus Cosmos) نام دارد که شیشه فراوانی در ساخت آن به کار رفته است و بنابراین مسافران می‌توانند در حین پرواز از منظره لذت ببرند. باونسینگ موون رولر (Bouncing Moon Roller) یکی دیگر از این طرح‌هاست که به یک ژیروسکوپ سواری پیشرفته شباهت دارد. لکسوس لونار کروزر (Lexus Lunar Cruiser) نیز یک وسیله نقلیه چند منظوره است که قرار است بر روی سطح پر از پستی و بلندی ماه تجربه سواری روی یک سطح صاف را تداعی کند.

البته تمام این طرح‌ها مفهومی هستند و احتمالا وسایل نقلیه حقیقی که سرانجام در ماه به کار گرفته می‌شوند، به این اندازه هیجان‌انگیز نخواهند بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو